Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась: «Завдяки Петру Порошенку сільська Україна отримала другий шанс»

Максим Микитась: «Завдяки Петру Порошенку сільська Україна отримала другий шанс»

08.02.2019
0 коментарів

За останні 5 років Чернігівщина зробила якісний ривок уперед — тут почали будувати дороги, відновлювати вуличне освітлення, закуповувати техніку, меблі в школи, будувати житло для військових, облаштовувати сучасні міні-поля для гри у футбол тощо.

Стартувала медична реформа — лікарі почали отримувати оновлені, суттєво збільшені зарплати. На черзі ще один амбітний проект — будівництво сільських амбулаторій і забезпечення їх санітарним транспортом. Лише в Чернігівській області таких амбулаторій зведуть понад два десятки.

Кожен цей крок сам по собі в попередні роки вважався б величезним досягненням. Згадаймо лишень, як чернігівцям підносили подію про ремонт дороги на Славутич у 2011-му в рамках відзначення 25-х роковин Чорнобильської трагедії. Три президенти, купа високопосадовців, шалені гроші (тоді ділянка довжиною 70 км обійшлася в майже 200 млн грн, що за тодішнім курсом коштувало 25 млн доларів). Помпа, піар. У підсумку ж — за 7 років там лишилися дірки.

Нині в Україні тільки торік витратили на дорожній ремонт понад 40 млрд грн без зайвої помпи. У Чернігівській області ремонт і утримання доріг загальнодержавного й місцевого значення торік коштували близько мільярда грн. Тут навіть сума звучить фантастично. Але така тепер наша буденність.

Народний депутат Максим Микитась зауважує — сьогоднішній порядок денний, попри військову агресію, набагато оптимістичніший за мирні роки. Бо в людей є надія на краще майбутнє, яке настане не через якісь там примарні десятиліття, а реальне вже зараз.

«За це я вдячний чинному президенту Петру Порошенку, — каже нардеп. — Саме за його ініціативи регіони отримали другий шанс: повноваження, кошти, можливості. Мені як народному депутату зрозуміліше працювати в умовах децентралізації, бо люди бачать перспективу. Вони розуміють: ті гроші, які вони сплачують на місцях, і лишаються на місцях, розвивають громади. Тож я, як і чернігівці, прагну продовження децентралізаційної реформи, її розвитку та подовження. На часі — будівництво амбулаторій, дві з яких розташуються безпосередньо в межах мого округу, є перспективний план з утворення громад у Седневі, Киїнці, Хмільниці та багатьох інших селах і містечках Чернігівщини».

Тож, підкреслює народний депутат, він вітає наміри Петра Порошенка балотуватися на другий термін — це на користь країні в цілому та регіонам зокрема. Держава мусить продовжувати все почате. Мусить забезпечити своїм громадянам навіть на селі якісний рівень життя.

Окрім цього, Україна потребує і надійного захисту своїх кордонів. Без потужної, сучасної армії це зробити неможливо. Для прикордонної Чернігівщини ця теза надзвичайно актуальна, якщо врахувати нещодавнє введення тут воєнного стану.

«Загроза з боку Росії існує і досі, — зауважує Максим Микитась. — Поки там Путін — проблеми будуть і в нас. Нам потрібен головнокомандувач, який би продовжував зміцнювальну тактику для наших Збройних сил. Це гарант нашого мирного сну, спокійного та захищеного майбутнього для дітей. Ці 5 років не минули даремно: наша армія нині в найкращій своїй формі за всі роки незалежності. Але ми маємо закріпити цей статус, ставши однією з країн-учасниць НАТО. Сподіватися на хиткі меморандуми вже ніхто не буде — тільки вступ до альянсу. Тут я також бачу нове завдання для Петра Порошенка на наступні 5 років».

Уперше в історії України центральна влада передала гроші на місця — нині понад 50% бюджетних коштів автоматично надходять на місця і розподіляються місцевими бюджетами. Завдяки бюджетній децентралізації, із 2014 року власні доходи на місцях у Чернігівській області зросли на 3,8 мільярда гривень — це майже втричі. Порівняно з тогорічними показниками маємо додатковий плюс у 760 мільйонів гривень. Також за останній рік доходи місцевих бюджетів у розрахунку на 1 особу зросли на 800 гривень і склали 5,7 тисячі гривень.

Чернігівська область стабільно входить до першої трійки регіонів із темпів проведення реформи децентралізації (згідно з рейтинговими даними Міністерства регіонального розвитку, будівництва та інфраструктури України).

Нині в області діють 39 ОТГ, включаючи дві громади, утворені торік навколо міст обласного значення (Новгорода-Сіверського і Ніжина). Чекають призначення перших виборів ще п’ять ОТГ, додаткових виборів — п’ять громад, до яких приєдналися суміжні сільські ради.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок