Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗверненняДепутатське звернення до Голови Чернігівської обласної державно адміністрації щодо переселення зі зони посиленого радіоекологічного контролю

Депутатське звернення до Голови Чернігівської обласної державно адміністрації щодо переселення зі зони посиленого радіоекологічного контролю 30 Жовтня 2017

30 Жовтня 2017

Голові Чернігівської обласної державно адміністрації

Кулічу В.П.

______________________________

вул. Шевченка, 7, м. Чернігів, 14000

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Валерію Петровичу!

 

З метою захисту законних прав та інтересів громадян України та як представник громади Чернігівського району, надсилаю дане звернення з приводу наступного.

До мене, як народного депутата України, надійшло звернення Корень Наталії Іванівни, яка мешкає за адресою вул. Лугова, 21, с. Хатилова Гута, Чернігівського району щодо переселення зі зони посиленого радіоекологічного контролю.

Відповідно до обставин, викладених у зверненні та доданих документах, Корень Н. І. з 1991 року стоїть у черзі на першочергове отримання житла, у зв’язку із необхідністю переселення з забрудненої радіоактивної зони. Вказується, що з цього часу житлове питання заявника не вирішено.

Відповідно до положень ст. 4 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» право на самостійне переселення (до створення умов для відселення) мають громадяни, які проживають у зонах безумовного (обов'язкового) та гарантованого добровільного відселення, а також сім'ї, які проживають у  зоні  посиленого радіоекологічного контролю, у складі яких є вагітні жінки або діти до 18 років, за умови, що вони за медичними показниками, які визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, проживати в цій зоні не можуть.

Поряд з цим, приписами п. 4 Порядку відселення та самостійного переселення громадян з території, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 1992 року № 706, визначено, що громадяни, які мають зазначені у пункті 3 цього Порядку направлення, звертаються до обласної державної адміністрації за запропонованим місцем проживання для їх реєстрації та визначення конкретних місць проживання і працевлаштування, з'ясування  питань щодо забезпечення  житлом  (одержання  в  будинках  державного  чи громадського житлового фонду  або  житлово-будівельних  (житлових) кооперативів, будівництво житлового будинку або придбання  будинку (квартири) у власність).

Громадяни зобов'язані зареєструватися в обласній державній адміністрації за обраним місцем проживання протягом трьох місяців з дня одержання направлення. Якщо громадянин протягом цього терміну  не зареєструвався, направлення втрачає чинність.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас в межах компетенції розглянути вказане звернення та вжити можливих заходів задля вирішення порушених у зверненні питань.

За результатами розгляду звернення прошу надати відповідь у встановлений законодавством термін на адресу: м. Чернігів, вул. Кирпоноса, 7 та копію на адресу заявника.  

 

Додаток: копія звернення з додатками на ___ арк.

З повагою,
народний депутат України


М.В. Микитась

 

Зворотний зв'язок