Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗверненняДепутатське звернення до Міністра юстиції України щодо сприяння у виконанні рішення Європейського суду з прав людини

Депутатське звернення до Міністра юстиції України щодо сприяння у виконанні рішення Європейського суду з прав людини 05 Квітня 2019

05 Квітня 2019

Міністру юстиції України

Петренко П. Д.

____________________________

вул. Городецького 13

м. Київ, 00001

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Павло Дмитрович!

 

Користуючись нагодою, висловлюю Вам свою щиру повагу та надію на плідну співпрацю.

З метою захисту законних прав та інтересів громадян України, та як представник громади м. Чернігова, надсилаю дане звернення з приводу наступного.

До мене, як народного депутата України надійшло звернення Курочки Наталії Григорівни, 01.07.1956 р. н., яка проживає за адресою: 15000, вулиця Красносільського, буд. 47, кв. 106, м. Чернігова, щодо сприяння у виконанні рішення Європейського суду з прав людини.

У своєму зверненні Курочка Н.Г., вказує, що в 2011 році Корюківський районний суд зобов’язав (виконавчий лист № 2-а-5798 від 08.06.2011) УПФУ в Корюківському районі Чернігівської області, здійснити Курочці Н.Г. перерахунок та виплату державної пенсії у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком відповідно до вимог ст. ст. 50, 54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» виходячи з розміру пенсії за віком визначеної ст. 28 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та провести відповідні виплати з 13 травня 2011 року з урахуванням раніше виплачених сум.

Поряд з цим, у 2013 році заявниця звернулась з відповідною заявою до Європейського суду з прав людини. Суд вирішив приєднати заяву до справи Бурмич та інші проти України. Подана заява, є частиною процедури виконання пілотного рішення по справі Іванов проти України від 15.10.2009 року. Суд вирішив, що відшкодування за системну проблему, встановлену в рішенні по справі має бути надано Вам в рамках процедури виконання під наглядом комітету Міністрів. Рішення було проголошено 12.10.2017 року і відтоді доступне на інтернет сторінці Суду. Проте відділом примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України при розгляді звернення Курочки Н.Г., такого рішення суду не виявило.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас, в межах своєї компетенції вжити необхідних заходів реагування для відновлення порушених прав заявника, а також надати Курочці Н.Г., вичерпні роз’яснення щодо порядку та процедури поновлення порушених прав.

Про прийняте рішення та вжиті заходи повідомити мене та заявника у встановлений законом строк.

 

Додаток: копія звернення на ___ арк.

З повагою,
народний депутат України


М.В. Микитась

 

Відповідь заявнику: Курочка Н.Г.

Зворотний зв'язок