Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗверненняДепутатське звернення до Начальника адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України щодо виконання рекомендацій моніторингового візиту

Депутатське звернення до Начальника адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України щодо виконання рекомендацій моніторингового візиту 15 Січня 2019

15 Січня 2019

Начальнику адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України

О. Г. Крикушенку

вул. Мельникова, 81,

м. Київ, 04050

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Олександре Георгійовичу!

 

Користуючись нагодою, висловлюю Вам свою щиру повагу та надію на плідну співпрацю.

З метою захисту законних прав та інтересів громадян України та як представник громади м. Чернігова, надсилаю дане звернення з приводу наступного.

До мене, як народного депутата України, надійшло звернення керівника Громадської організації «Україна без тортур» О. Р. Гатіятулліна, щодо виконання рекомендацій моніторингового візиту для забезпечення основних прав і свобод громадян України (в’язнів) в ДП «Чернігівський слідчий ізолятор.

Зі звернення та доданих документів вбачається, що 14.12.2018 року, в рамках національного превентивного механізму працівник Секретаріату уповноваженого Верховної ради України з прав людини спільно із громадським монітором здійснили моніторинговий візит до ДП «Чернігівський слідчий ізолятор» та перевірили стан дотримання прав в’язнів.

В ході відвідування приміщень збірного відділення ізолятора моніторингова група виявила, що в камерах відсутні столи, бачки із питною кип’яченою водою, наявна антисанітарія, підвищена вологість та задуха. У відвіданих камерах всупереч вимогам національного законодавства та міжнародних стандартів розміщується більше осіб, аніж за встановленою нормою площі на одного в’язня, тощо.

Моніторингова група окремо звернула увагу на умови надання медичної допомоги, а саме встановлено, що штат лікарів недоукомплектований, але медики намагаються забезпечити безперервність лікування ВІЛ позитивних пацієнтів. Медичні ізолятори перебувають в неналежному стані, в них відсутня вентиляція, бактерицидні лампи, засоби дезінфекції, належні санітарно-побутові умови. Також, встановлено недостатній рівень своєчасної діагностики та лікування туберкульозу, зокрема мультирезистентного.

У зв’язку з цим ГО «Україна без тортур» просить ініціювати звернення до Міністерства юстиції України та Державної кримінально-виконавчої служби України щодо взяття на особистий контроль та в силу владних повноважень сприяти адміністрації ДП «ЧСІ» виконати рекомендації для забезпечення основних прав і свобод громадян України.

Враховуючи зазначене, керуючись ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас розглянути обставини, викладені у зверненні, та вжити у межах компетенції необхідних заходів реагування щодо вирішення порушених у зверненні питань.

Про прийняте рішення та вжиті заходи повідомити мене та заявника у встановлений законом строк.

 

Додаток: копія звернення на ___ арк.

З повагою,
народний депутат України


М.В. Микитась

 

Зворотний зв'язок