Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗверненняДепутатське звернення до Голови Антимонопольного комітету України щодо сприяння у вирішенні питання встановлення індивідуальних лічильників обліку газу в квартирах ветеранів селища Гончарівське та скасування заборгованості за неправомірно нарахований, але фактично не спожитий природній газ

Депутатське звернення до Голови Антимонопольного комітету України щодо сприяння у вирішенні питання встановлення індивідуальних лічильників обліку газу в квартирах ветеранів селища Гончарівське та скасування заборгованості за неправомірно нарахований, але фактично не спожитий природній газ 18 Квітня 2019

18 Квітня 2019

Голові Антимонопольного

комітету України

ТерентьєвуЮ.О.

______________________________

вул. В. Липківського, 45,

м. Київ, 03035

 

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Юрію Олександровичу!

 

Користуючись нагодою, висловлюю Вам свою щиру повагу та надію на плідну співпрацю.

До мене, як народного депутата України, надійшло колективне звернення від жителів смт. Гончарівське Чернігівської області, в особі Білик Петра Михайловича, який проживає за адресою: вул. Танкістів, буд. 76, кв. 6, селище Гончарівське, Чернігівський район, Чернігівська область, 15558, щодо сприяння у вирішенні питання встановлення індивідуальних лічильників обліку газу в квартирах ветеранів селища Гончарівське та скасування заборгованості за неправомірно нарахований, але фактично не спожитий природній газ.

У відповідності до обставин викладених у зверненні вбачається, що у 2017 році, у будинках мешканців селища Гончарівське без відома останніх ПАТ «Чернігівгаз» встановлені загально будинкові лічильники обліку газу.

Білик П. М., повідомляє, що на даний час Чернігівгаз Збут виставляє рахунки мешканцям квартир на одну газову плиту для приготування їжі на двох осіб виходячи з норми 70-80 м3 газу. У зв’язку з такою позицією господарюючого суб’єкта в жителів селища Гончарівське у яких відсутні індивідуальні лічильники обліку газу виникла заборгованість. У серпні 2018 року, газорозподільна організація розпочала масове відключення цілих під’їздів будинків жителів селища Гончарівське від газопостачання.

Також, заявник звертає увагу на те, що господарюючі суб’єкти в особі ПАТ «Чернігівгаз» та «Чернігівгаз Збут» не звертають уваги і нехтують судовими рішеннями, які є обов’язкові до виконання та наводить реальні приклади. Білик П. М., стверджує, що не зважаючи на судові рішення якими скасована заборгованість по оплаті за спожитий газ, як неправомірна газорозподільні служби газопостачання до квартир не відновлюють, як і не встановлюють індивідуальні лічильники обліку газу.

Заявник наголошує, на мосовості звернень жителів селища Гончарівське, а саме: учасників бойових дій, ветеранів військової служби, ліквідаторів і потерпілих від аварії на ЧАЕС, із скаргами щодо ситуації яка складається, оскільки іншого житла люди не мають і діватися їм нікуди.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» від 16 червня 2011 року, з метою забезпечення комерційного обліку природного газу для населення суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, оснащують споживачів природного газу - фізичних осіб (населення) індивідуальними лічильниками газу. Загальнобудинковий лічильник газу може бути встановлений лише за згодою співвласників багатоквартирного будинку в порядку, визначеному статтею 10 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".

30.01.2019 Кабінетом Міністрів України була прийнята постанова №63 «Деякі питання споживання природнього газу побутовим споживачам» (набрала чинності 08.02.2019), положеннями якої було затверджено норми споживання газу побутовими у разі відсутності лічильників газу та визначено, що застосування цих норм здійснюється з 9 серпня 2018 року.

Враховуючи вище викладене, керуючись ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас у межах компетенції вжити всіх можливих заходів із вирішення порушених у зверненні питань та не допустити порушення прав жителів селища Гончарівське, як кінцевих споживачів та отримувачів послуг із газопостачання.

Про прийняте рішення та вжиті заходи повідомити мене та заявника у встановлений законом строк.      

Додаток: копія звернення на ___ арк.

З повагою,
народний депутат України


М.В. Микитась

 

Відповідь заявнику: Білик П.М.

Зворотний зв'язок