Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗверненняДепутатське звернення до Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо надання роз’яснень відносно застосування коефіцієнту приведення об’єму використаного газу до стандартних умов для пільгової категорії, згі

Депутатське звернення до Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо надання роз’яснень відносно застосування коефіцієнту приведення об’єму використаного газу до стандартних умов для пільгової категорії, згі 05 Квітня 2019

05 Квітня 2019

Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

КривенкоО.О.

______________________________

вул. Смоленська, 19,

м. Київ, 03057

ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановна Оксано Олександрівно!

 

Користуючись нагодою, висловлюю Вам свою щиру повагу та надію на плідну співпрацю.

На підставі ст. ст. 15, 17, 19 ЗУ «Про статус народного депутата України», з метою захисту законних прав та інтересів громадян України, та як представник громади міста Чернігова, надсилаю дане звернення з приводу наступного.

До мене, як народного депутата України, надійшло звернення Бобир Валентини Іванівни, 20.08.1944 р. н., яка проживає за адресою: вул. Поліська, буд. 14, с. Киїнка, Чернігівського району, 15505, щодо надання роз’яснень відносно застосування коефіцієнту приведення об’єму використаного газу до стандартних умов для пільгової категорії, згідно чинних нормативно – правових актів.

У своєму зверненні Бобир В.І., зазначає, що їй, як побутовому споживачеві природного газу, надходять рахунки від компанії ТОВ «Чернігівгаз збут», в якому об’єм природного газу до сплати розраховано із врахуванням Коефіцієнту приведення до стандартних умов із посиланням на Кодекс газорозподільних систем, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015р. №2494 (п.1 розділ IХ).

Водночас пунктом 3 глави I розділу IХ Кодексу газорозподільних систем визначено, що «об’єм природного газу в точках   комерційного обліку має бути приведений до стандартних умов згідно з розділом ХV цього Кодексу». Відповідно до пункту 6 глави 1 розділу ХV Кодексу газорозподільних систем визначено, що «для проведення розрахунків по вузлах обліку, які не обладнані корекцією тиску та температури, коефіцієнт приведення до стандартних умов необхідно визначати за відповідними додатками до Методики приведення об’єму природного газу за показаннями побутових лічильників у разі відсутності приладів для вимірювання температури та тиску газу, затверджені Наказом Міністерства палива та енергетики України від 26 лютого 2004 року №116, зареєстрованого в Міністерстві Юстиції України 19 березня 2004 року за №346/8945». Водночас абзацом другим частини першої зазначеної методики, невід’ємною частиною якої є додатки до неї, визначено, що «дія цієї методики поширюється на суб’єкти господарювання, які у господарсько-виробничій діяльності для вимірювання об’єму спожитого газу використовують лічильники, крім випадків використання газу за показаннями лічильників громадянам-підприємцям для власних потреб». Таким чином, зазначені положення Кодексу газорозподільних систем не можуть бути застосовані до її, як до побутового споживача.

Враховуючи вище викладене, керуючись ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України», прошу Вас розглянути обставини викладені у зверненні та надати Бобир В.І., вичерпні роз’яснення з приводу порушеного питання.

За результатами розгляду звернення, прошу надати відповідь у встановлений законодавством термін на мою адресу та копію на адресу заявника.    

 

Додаток: копія звернення на ___ арк.

З повагою,
народний депутат України


М.В. Микитась

 

Відповідь заявнику: Бобир В.І.

Відповідь: щодо розяснень коефіцієнту приведення об'єму використаного газу до стандартних умов для пільгової категорії

Зворотний зв'язок