Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗверненняДепутатське звернення до Прем’єр-міністру України щодо реалізації інвестиційного проекту будівництва «Реконструкція і розширення Національного інституту раку»

Депутатське звернення до Прем’єр-міністру України щодо реалізації інвестиційного проекту будівництва «Реконструкція і розширення Національного інституту раку» 09 Листопада 2017

09 Листопада 2017

Прем’єр-міністру України

Гройсману В. Б.  _____________________________

вул. Грушевського, 12/2,

                                       м. Київ, 10008

 

 

 

Депутатське звернення

(в порядку ст. 16 Закону України «Про статус народного депутата України»)

 

Шановний Володимире Борисовичу!

 

Реалізація інвестиційного проекту будівництва «Реконструкція і розширення Національного інституту раку» розпочалась у 2009 році.  

 На замовлення ДП «Інженерно-технічний центр МОЗ України», який на той час виконував функції Замовника, ТОВ «Науковий проектно-будівельний інститут Укрбудпроект» розроблено проект  будівництва «Реконструкція і розширення Національного інституту раку» потужністю 617 ліжок та затверджено Розпорядженням Кабінету Міністрів України  у 2012 році.

В цьому ж році розпочались будівельні роботи по реалізації вказаного проекту в т.ч. хірургічного корпусу Інституту та реконструкції клініки №1.

Наразі, з 2014 року, через відсутність фінансування, будівництво об’єкту зупинено, протягом 2014-2015 років із державного бюджету кошти на реконструкцію й розширення НІР не виділялись. 

В 2016 році в державному бюджеті України, на продовження реалізації проекту, виділено  115,0 млн. гривень, з яких на завершення реконструкції клініки №1 – 113,0 млн. грн., та 2,0 млн. грн. на доопрацювання проекту з реконструкції патологоанатомічного корпусу.

Наказом МОЗ від 22.01.2016 функції замовника робіт з корегування проектної документації та завершення робіт з реалізації проекту «Реконструкція і розширення НІР» покладено на Національний інститут раку. Цим же наказом було утворено комісію з приймання-передачі проектної, виконавчої та технічної документації в рамках проекту від ДП «Інженерно-технічний центр МОЗ України» до Національного інституту раку. Проте, зазначена документація досі Інституту не передана. Як результат, НІР не зміг завершити будівництво хірургічного корпусу через відсутність актів приймання-передачі виконаних робіт, які не передав попередній замовник.

МОЗ в черговий раз, наказом від 02.09.2016 змінив  Замовника будівництва на новостворене ДП «Державний будівельний центр МОЗ України» з покладанням на нього функцій забезпечення робіт з корегування проектної документації, її затвердження та продовження будівельних робіт з реалізації проекту. Але протягом 9-ти місяців цим замовником роботи з корегування проекту будівництва не розпочато, а кошти, які виділялись на 2016 рік не були використані.

Зазначений підрозділ не виконав покладені на нього обов’язки, і Міністерство охорони здоров’я уже втретє, у травні 2017 року змінило Замовника, і ці функції по реалізації державного інвестиційного проекту вдруге поклало на Національний інститут раку.

За час неодноразової зміни Замовників частина проектно-кошторисної   та виконавчої документації втрачено, а затверджений ще у 2012 році Проект сьогодні підлягає коригуванню в зв’язку зі змінами нормативно-правових актів у будівництві та послідуючому її перезатвердженню.   

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», за бюджетною програмою КПКВК 2301850 по проекту «Реконструкція і розширення Національного інституту раку» затверджено видатки в сумі 124,211 млн грн., а кошти перераховані на рахунок Державного будівельного центру МОЗ, попереднього Замовника об’єкту.

Незважаючи на те, що в 2017 році на програму реалізації вказаного проекту були виділені бюджетні кошти, реконструкція Національного інституту раку не відновилась з наступних причин:

1) ДП «Інженерно-технічний центр МОЗ України» не передав  Національному інститутуту раку проектну, виконавчу та бухгалтерську документацію;

2) не затверджений Міністерством охорони здоров’я та Мінфіном України паспорт  бюджетної програми на 2017 рік. В результаті чого не можливо провести тендерні процедури по визначенню виконавців на   проектні та будівельні роботи.

Виходячи із вищезазначеного, та з метою подальшої реалізації інвестиційного проекту «Реконструкція і розширення Національного інституту раку», необхідно здійснити рішучі кроки по усуненню існуючих на сьогодні питань, які б сприяли прискоренню реалізації проекту, а саме:

1. Зобов’язати Міністерство охорони здоров’я та Міністерство фінансів України затвердити паспорт бюджетної програми на 2017 рік по фінансуванню проектних робіт в сумі 5 млн. грн. та 20 млн. грн. для будівельних робіт по вказаному об’єкту;

2. Перерахувати на рахунок Національного інституту раку кошти, які передбачені у 2017 році бюджетною програмою КПКВК 2301850 для об’єкту «Реконструкція і розширення Національного інституту раку» в сумі  25,0 млн грн.;

3. Оскільки до кінця 2017 року залишилось 2 місяці, то за такий короткий строк не можливо використати 124,211млн. грн. та виконати заплановані роботи. Одним із варіантів забезпечення бюджетного фінансування вказаного об’єкту за рахунок коштів виділених в 2017 році є фінансування проектних і будівельних робіт на умовах передоплати                           (авансу) решту коштів в сумі 99,211 млн. грн. Для цього необхідно внести зміни до постанови КМУ від 23.04.14 № 117 «Про здійснення попередньої оплати товарів,робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» тапередбачити для НІР можливості здійснення передоплати за  виконання робіт на строк до 9 місяців. Аналогічні умови вже передбачені для виконання робіт за програмою «Будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит»;

4. Національному інституту раку:

- провести тендерні процедури, відповідно до вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель», по визначенню виконавців робіт по проектуванню та будівництву зазначеного об’єкту;

- виконати технічне обстеження будівель, які входять до вказаного комплексу та визначити фактично виконані фізичні обсяги будівельних робіт;

- провести фінансовий аудит по об’єкту;

- відповідно з рішенням суду провести розрахунки з генеральною підрядною організацією за виконані будівельні роботи в сумі 20,0 млн. грн;

- провести розрахунки з генеральною проектною організацією за виконані проектні роботи в сумі 5,0 млн. грн. в т.ч авторську винагороду за авторське право, та отримати повний комплект розробленої проектно-кошторисної документації;

-розробити програму дій щодо завершення реалізації проекту реконструкції і розширення Національного інституту раку та подати на затвердження до Міністерство охорони здоров’я України.

Про результати розгляду депутатського звернення прохання повідомити мене в встановлений законом строк

З повагою,
народний депутат України


М.В. Микитась

 

Відповідь: щодо будівництва Національного інституту рака

Зворотний зв'язок