Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниДобрянка на порозі нових перетворень

Добрянка на порозі нових перетворень

06.06.2017
0 коментарів

Як зробити провінційне містечко успішним, чисельним та перспективним? Відповідь лише одна — децентралізація, переконаний народний депутат Максим Микитась.

Селище міського типу Добрянка розташоване в Ріпкинському районі практично на самісінькому кордоні з Білоруссю. Поблизу якраз знаходиться прикордонний автомобільний пункт контролю Добрянка–Марковичі. Годі й казати — про стратегічність розташування селища відомо чи не кожному жителю Чернігівщини. Однак географічна близькість до кордону впливає і на саме селище, і на його децентралізаційні прагнення. Прикордонна Добрянка ще розмірковує, але воліє об’єднатися не з райцентром Ріпки, а з такими ж прикордонними селами, найвідоміше з яких — Нові Яриловичі, яке називають північними митними воротами України.

Секретар селищної ради Добрянки Світлана Бицько розповіла про майбутні перспективи населеного пункту як центру об’єднаної територіальної громади: «Ми вважаємо, що в Добрянки є хороша перспектива. У нас повинна бути дуже спроможна громада із сусідніх сіл — Горностаївська сільська рада, Новояриловицька, Олешнянська та Клубівська».

Так, у прикордонних сіл, які розташовані поруч із міжнародними пунктами контролю, згідно з децентралізаційними планами, виросте дохідна частина, бо чимало митних зборів лишатиметься на місцях. Таке об’єднання дасть змогу отримувати в бюджет селища тільки від працівників лісгоспу більше 20 мільйонів гривень. Але разом із доходами виростуть і видатки на утримання садочків, шкіл, фельдшерсько-акушерських пунктів, доріг та іншого.

Максим Микитась обговорив із жителями Добрянки чимало нагальних питань.

Про пасажирські перевезення

Перевізники неохоче їздять у Добрянку, воліючи натомість перевозити пасажирів із райцентру Ріпки до Чернігова. Попри це, навіть той транспорт, який заїжджає сюди, завжди набитий під зав’язку.

«У маршрутку, яка розрахована на 18 пасажирів, водій набиває 40! І він не заробляє на цьому грошей?» — голосно сваряться на нерадивих маршрутників добрянці.

Народний депутат Максим Микитась майже годину спілкувався з людьми, і більша частина часу була присвячена саме наріканням на транспорт. Голова Ріпкинської райдержадміністрації Борис Мелашенко каже, що боротьба з нелегальними перевізниками та недисциплінованими маршрутниками ведеться давно. У хід іде все — від умовлянь Чернігівської ОДА до чималих штрафів. «Однак віз і нині там. На жаль», — говорить очільник Ріпкинської РДА.

У відповідь на скарги щодо пасажирських перевезень Максим Микитась відповів:

«Попри велику кількість бажаючих, якщо б тут і справді було прибутково, то стояла б така сама черга перевізників, як на напрямку «Ріпки–Чернігів». Давайте це розуміти. Якщо є чимало бажаючих возити з Ріпок до Чернігова, то кожен може за графіком виконувати роботу й тут. Ми підемо іншим шляхом — будемо діяти жорстко. Можемо просто зняти перевізника з прибуткового маршруту, якщо він не схоче їздити в Добрянку. Я буду розбиратися з цією проблемою і маю великі сподівання на позитивне її вирішення».

Народний депутат запропонував добрянцям написати звернення до його громадської приймальні. Це стане приводом для вирішення питання на офіційному рівні.

Про питну воду

Інший момент соціальної напруги в Добрянці — якість питної води. Стара водонапірна вежа вже давно відпрацювала свій термін. Її потужності вдвічі менші за потреби тритисячного містечка. І це навіть не в розпал садово-городніх робіт!

Ремонт вежі обійдеться в понад 600 тисяч гривень, повідомив селищний голова Михайло Шабовта: «Реконструкцію свердловини не робили понад 50 років. Ми не можемо розширити кількість абонентів, бо потужності й на нинішніх уже не вистачає. Населення за день використовує більше 100 кубів. А потрібно щонайменше 200!»

Максим Микитась пообіцяв добрянцям, що проблеми з питною водою вирішаться вже цього року. Кошти на будівництво сучасної станції водозабезпечення селища за сприяння народного депутата будуть виділені з Фонду соціально-економічного розвитку.

Про ремонт доріг

Окрім вежі, транскордонне містечко потребує термінового ремонту вуличної мережі. Максим Микитась це розуміє. І наразі вже готовий проект ремонту однієї з центральних вулиць Добрянки — Поліської. Жителі цього дуже чекали — навіть збирали підписи.

«Ми будемо виконувати ремонт дорожнього покриття, а також прокладемо велодоріжки для малечі, відремонтуємо паркан, поліпшимо вуличне освітлення», — запевнив народний депутат.

Загальний кошторис ремонту центральної частини Добрянки наближається до 2 мільйонів гривень. Ремонтні роботи розпочнуться вже найближчим часом, — переконаний народний обранець.

Максим Микитась також повідомив, що в Добрянці працюватиме його виїзна громадська приймальня, про час роботи якої буде повідомлено додатково. Людям не треба буде спеціально їздити до Чернігова, аби передати звернення чи отримати безкоштовну юридичну консультацію. Це можна зробити на місці. Таку ініціативу народний депутат започаткував для зручності виборців, економії часу та коштів.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок