Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась: «Понад тисяча чернігівців сказала «так» скверу на Масанах»

Максим Микитась: «Понад тисяча чернігівців сказала «так» скверу на Масанах»

01.06.2018
1 коментар

Масани — один із наймолодших районів Чернігова і один із найактивніших. Саме тут зводять половину міських новобудов, саме тут практично всі жителі — молоді родини з дітьми, і саме тут досі немає місця для цивілізованого відпочинку людей на природі. Густий сосновий ліс, яким оточений житловий масив, хоч і красивий, проте з точки зору функціональності та комфорту жителя мегаполісу аж ніяк не підходить на роль парку чи скверу. Відтак народний депутат Максим Микитась ініціює облаштування першої якісної паркової зони для сімейних прогулянок і відпочинку, адже усвідомлює, що понад тисяча чернігівців сказали «так» скверу на Масанах.

Важко порахувати, скільки саме живе людей на Масанах, бо через активну забудову кількість мешканців постійно змінюється. Загалом попередні обрахунки коливаються в межах 12–15 тисяч людей. У районі є два дитячі садки, одна з найбільших шкіл області, поліклініка, а от парку немає. До того ж, до слова, навіть немає лавочок чи якихось паркових доріжок, уже не кажучи про велосипедну інфраструктуру. Із вуличного функціоналу тут є хіба що дитячі майданчики та спортивні тренажери. Якщо спитати в місцевих жителів, де вони проводять час на вулиці, то більшість відповість — біля 35-ї школи. Це сьогодні єдине місце, навколо якого гуртується громада, бо більше немає де. Максим Микитась вважає, що так не повинно бути.

«Ще два роки тому разом зі своїми однодумцями ми прибирали в масанівському лісі, у сосновому гаю в іншій частині району робили комфортну зону для відпочинку — лавочки, освітлення, місце для мангалів, — говорить нардеп. — Але цього замало, щоб сам житловий масив перетворився зі «спального» району в сучасний і затишний. Саме тому в мене виникла ідея облаштувати паркову зону на кінцевій зупинці на вул. Незалежності біля розворотного кола тролейбусів 11-го і 6-го маршрутів. Тут буде все необхідне, щоб можна було з дитиною прогулятися, подихати повітрям, почитати книжку тощо: клумби, лавочки, дитячий майданчик, облаштуємо теплу зупинку, доріжки. Ну і, звісно, мурал поруч. Буде гарно».

Думка жителів Чернігова

Чернігівці по-різному оцінюють ідею облаштування скверу: хтось переживає за дітей, адже поруч жвавий рух транспорту і стоянка, хтось — що на лавочках будуть сидіти гучні компанії, але більшість усе одно переконана: житловий масив потребує такого впорядкованого куточка. Це додасть естетичності та охайності околиці міста. У процесі роботи над проектом Масанівського скверу волонтери поцікавилися думкою чернігівців, жителів району, чи варто тут його облаштовувати. Опитали понад 1000 містян.

Наталія Устименко, громадська активістка: «Левова частка людей говорила про те, що сквер повинен тут бути, люди насправді хвилювалися, щоб проект був виконаний якісно і знаходився на балансі комунальних служб, щоб прослужив довго. Інше питання, яке турбує жителів — це якість дорожнього покриття проїжджої частини. Тобто люди хочуть комплексно вирішити проблему облаштування тут паркової зони на масанах».

Ростислав Яременко, місцевий житель: «Парк — це добре і прекрасно. У цьому районі живе дуже багато родин із маленькими дітками. Тому якщо вже робити цей проект, то робити його добре, безпечно, красиво. Я за це хвилююся».

Олена Теплухіна, місцева жителька: «Саме в районі кінцевої зупинки 6-го тролейбуса я буваю рідко, мої Масани зосереджені біля школи та двох великих супермаркетів. Так, район просторий, проте дуже зручний, пішохідний, мені він подобається. Він дуже змінився за останні 10 років. Людей тут стало жити дуже багато. Моя думка — сквер на Масанах дійсно потрібен. Та чи на кінцевій, чи ні, мені важко сказати. Але дякую Максиму Микитасю, що взявся за реалізацію цієї ідеї».

Окрім цього, поруч із парком на одному з будинків з’явиться мурал. Зауважимо, що стіну будинку відповідним чином підготують, утеплять. Тобто зроблять повноцінне полотно. Тому, якщо ви бажаєте, щоб ваша робота прикрасила фасад будинку, надсилайте ескізи нам на поштову скриньку: priimalna.mikitas@gmail.com.

Від себе ми надамо всі необхідні матеріали, а також необхідні дозволи для робіт.

Окрім цього, сквер має на меті не лише естетичну функцію, а й освітню. Як уже було сказано, Масани — молодий район, а от Чернігів — дуже давнє місто, тому є ідея облаштувати в парковій зоні невеличкі стенди з підсвічуванням, які б розповідали про видатних і знаменитих постатей, чия доля пов’язана з Черніговом. Наприклад, не всім відомо, що єдиний український космонавт Леонід Каденюк навчався саме в нашому місті. І подібних історій безліч.

«Тому, вважаю, було б зовсім непогано, щоб наше майбутнє — діти, молодь —були обізнані з нашим минулим. Тільки так ми здатні створити єдине й цілісне сучасне», — переконаний Максим Микитась.

Коментарі – 1
еагения
08.06.2018
самое важное для Масанов сейчас-это школа!!!
Більше коментарів
Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок