Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим МИКИТАСЬ: «Дерегуляція - це мрія будівельника!»

Максим МИКИТАСЬ: «Дерегуляція - це мрія будівельника!»

04.07.2017
0 коментарів

Уряд продовжує роботу над дерегуляцією в будівництві. Так, Кабмін прийняв пакет підзаконних актів, що забезпечують виконання Закону № 1817 щодо вдосконалення містобудівної діяльності. Вони спрямовані на спрощення будівельної діяльності, поліпшення умов ведення бізнесу, зменшення зловживань контролюючими органами при видачі дозвільних документів, усунення корупційної складової. А з іншого — на підвищення відповідальності забудовників.

Нововведення

Які нововведення прийняли? Скасували категорії складності (яких було 5), і замість них тепер класи наслідків, визначення яких чітко врегульовано. Адже раніше найбільше корупційних зловживань виникало саме в питанні визначення категорії складності об’єкта, що в свою чергу впливало на вигляд дозвільного документа (декларація або дозвіл) — коментує віце-прем’єр Геннадій Зубко. Скасували декларацію на початок виконання будівельних робіт. Відтепер будівництво об’єктів із незначними наслідками буде здійснюватися за повідомленнями, а об’єктів із середніми та великими наслідками — за дозволами.

Народний депутат і професійний будівельник із великим стажем роботи Максим Микитась переконаний: ці зміни здатні перетворити будівництво на прозору галузь, привабливу для інвесторів, причому не лише в столиці чи містах-мільйонниках, а й по всій Україні.

«Чого хоче кожен будівельник? Зрозумілих і чітких правил гри, якісно виписаних державних будівельних норм, зацікавленості інвесторів. На жаль, досі так складалося, що містобудування головним чином розвивалося в крупних містах, а от міста невеликі, на кшталт Чернігова, із року в рік зменшували обсяги готового житла. Мені прикро це читати і чути. Адже жодне місто не може розвиватися без нових будинків, садочків чи шкіл. Це нові робочі місця, поповнення місцевих бюджетів, це розвиток і оновлення інфраструктури. Це життя, врешті-решт. Але через прогалини в законодавстві жоден муніципалітет не може запропонувати інвесторам — ось ділянка, ось замовник, ось реально виписані умови, інфраструктура, тільки приходь і будуй. Такого ж нема! І тоді трапляється так, як із садочком на Масанах. Начебто і проект є, і підрядник, а садочка як не було, так і немає. Тому я за дерегуляцію. І не лише через покращення інвестиційної складової, а й через те, що завдяки цьому інвестори зможуть прийти в і маленькі містечка — Носівку, Мену, Бахмач чи Сновськ. Бо справжнього «живого» житлового будівництва там не бачили роками. А потреба в ньому величезна!» — упевнений Максим Микитась.

Також чиновники потурбувалися і про чіткі рамки та критерії для перевірок — залежно від ступеня ризику об’єкта.

А ще затверджений перелік будівельних робіт, які не потребують отримання дозволів на початок їх виконання і яким не потрібне прийняття в експлуатацію. І саме цих нововведень найбільше чекали українці, бо звичайне перепланування житла перетворювалося на паперове пекло! Навіть міжкімнатну стіну прибрати і з’єднати кухню з залом чи зробити пандус — це означало звертатися до органів архбудконтролю та реєструвати цілу декларацію!

Тепер же відновлення благоустрою чи дитячих і спортивних майданчиків, перепланування міжкімнатних (не тримальних) стін у квартирах, заміна покриття покрівель будинків, монтаж технічних засобів телекомунікацій та антенних споруд зв’язку, забезпечення безперешкодного доступу інвалідів, будівництво фортифікаційних споруд не потребують додаткових дозволів на початок цих робіт і прийняття їх в експлуатацію.

«Ви не уявляєте, скільки часу забудовник витрачав на цю паперову тяганину, яка могла тривати місяцями! — зауважує Максим Микитась. — Тому особисто мене ці новації дуже тішать!»

Окрім цього, у забудовників та замовників будівельних робіт з’явилася можливість отримання сертифіката про прийняття в експлуатацію об’єкта через електронну систему, тобто онлайн.

Закон від 17.01.2017 № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності» набрав чинності 10 червня 2017 року.

Але й це ще не всі новації. В Україні вводиться параметричний метод нормування у будівництві. Цей метод передбачає встановлення в будівельних нормах параметрів безпеки, функціональності та якості об’єкта. Його застосування дає можливість підвищити якість будівельних норм і зменшити кількість необґрунтованих обов’язкових вимог. Безумовно, такий підхід, який використовується в сучасному будівництві в усьому світі, посилить інвестиційну привабливість нашого будівельного ринку та сприятиме подальшому розвитку галузі.

Впровадження сучасних методів проектування дає можливість побудувати нові інноваційні будівлі в сфері освіти, охорони здоров’я тощо.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок