Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась: Ми не можемо стояти осторонь проблем медичних закладів на Чернігвщині

Максим Микитась: Ми не можемо стояти осторонь проблем медичних закладів на Чернігвщині

14.05.2016
0 коментарів

Максим Микитась: Ми не можемо стояти осторонь проблем медичних закладів на Чернігвщині

Голова компанії «Укрбуд» Максим Микитась відвідав Ріпкинську центральну районну лікарню, де поспілкувався с колективом медичного закладу, ознайомився з станом матеріального забезпечення та з’ясував головні проблеми лікувального закладу. – Лікарі в Ріпках справжні професіонали високого класу. Тут дбайливо ставляться до усіх пацієнтів, вчасно та якісно надають медичну допомогу, в лікарні працює власна лабораторія. Фактично, на голому ентузіазмі при мінімальному державному фінансуванні персонал цього медичного закладу творить дива, - розповів Максим Микитась. 

В той же час, на його думку сьогодні необхідно проводити системні, глибокі реформи в галузі охорони здоров’я. – В сільських, районних медичних закладах Чернігівщини, катастрофічно не вистачає фінансування. Потрібно ремонтувати та відновлювати приміщення, купувати нове обладнання та устаткування. Наші люди повинні отримувати медичну допомогу відповідно до світових стандартів - наголосив Максим Вікторович. Він переконаний, що сьогодні необхідно створити якісні умови для праці лікарів, які зобов’язані отримувати достойну заробітну плату за свою не легку роботу. – Це не нормальна ситуація, коли медична сестра отримує 1200-1800 грн на місяць, а зарплата досвідченого лікаря з усыма надбавками, з багаторічним стажем 3500-4000 грн, - обурюється голова «УкрБуду».

 

Петро Петрович Моспанк 

За словами головного лікаря Ріпкинської ЦРЛ Петра Петровича Моспанка незважаючи на те, що колектив медичного закладу докладає чималих зусиль, аби пацієнти відчували себе в комфорті, були забезпечені ліками, лікарня потребує допомоги. - Оснащення медичною технікою та виробами медичного призначення нашої лікарні сьогодні не в повній мірі відповідає стандартам МОЗ, - пояснює Петро Моспанко. В лікарні потрібно замінити вікна, утеплити фасади, відремонтувати дах, теплотрасу, провести поточний ремонт приміщень. Не вистачає тут і різноманітного медичного і не тільки обладнання, матраців, ковдр, постільної білизни та багато іншого. 
– Питання забезпечення медичних закладів повинно вирішуватися на державному рівні. Але ми не можемо стояти осторонь, адже мова йде про наших людей. Тому усі разом, крок за кроком, ми будемо вирішувати і проблеми цієї лікарні, й інших медичних закладів району та області, - запевнив Максим Микитась. 

 

Також він звернув увагу, що надзвичайно важливо з максимальною обережністю віднестися до процесів децентралізації влади. Адже реформа окрім очевидних позитивних зрушень, може передбачати зміну структури медичних закладів на місцях. Основне завдання - не допустити можливої ліквідації районних та сільських медичних закладів під час проведення децентралізації. 

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок