Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим МИКИТАСЬ: «Мені приємно бачити, що в Україні будівництво знову в пріоритеті»

Максим МИКИТАСЬ: «Мені приємно бачити, що в Україні будівництво знову в пріоритеті»

27.06.2017
0 коментарів

В Україні будівельна галузь — знову в пріоритеті. У травні набрали чинності кілька законопроектів, які дозволять покращити умови ведення будівельної діяльності і водночас сприятимуть підвищенню позицій України в загальному рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business.

Нововведення

Уряд спростив процедурні нюанси і скасував попереднє отримання техумов пожежної та техногенної безпеки. Ці пункти дублювалися, бо й так були враховані державними будівельними нормами ще на етапі проектування. Тепер будувати може лише той, хто має спеціалізовану вищу освіту.

Ця новина набрала чинності 12 травня 2017 року. Повністю ж Закон України № 2020-VIII називається «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності». За оцінками фахівців, це дозволить додатково залучити в економіку України близько 1,2 млрд доларів інвестицій.

Але й це ще не всі новації. Також в Україні думають не лише про будівельників, а й про зручність споживачів, землевпорядників, інвесторів. За урядовою ініціативою створять інтернет-портал для збору та опублікування основних відомостей (метаданих) про містобудівну документацію. Це прискорить на 1–3 місяці процеси пошуку та оформлення інвестиційних земельних ділянок, розроблення проектів землеустрою та будівництва.

У відкритому доступі на порталі буде розміщено основні метадані стосовно будівельної документації 24 областей, АРК, Києва та Севастополя, а також більш ніж 40 ОТГ.

Народний депутат Максим Микитась як професійний будівельник зазначив: «Мені приємно бачити, що після стількох років забуття держава повертається обличчям до будівельників. Пробує зробити цю галузь прозорою, зрозумілою і привабливою для девелопера. Адже нові будинки — це не лише нова якість життя людей, а й рушій економіки. Бо тут задіяно понад 30 суміжних галузей. Коли вони в роботі, то й люди отримують зарплату, упевненість у майбутньому, захист і можуть гідно подбати про своїх близьких. А це чималий прошарок нашого населення. І не тільки зарплати, а й сплачені податки, нарахування, вчасно отримана пенсія та пільги! Ну, а покращення рейтингу Doing Business — узагалі мега-подія. Час, коли до нас звертатимуться інвестори з пропозиціями, уже настає. Ринок давно готовий до цього. Недарма ж лише за перший квартал 2017-го обсяги будівництва зросли майже на 20%! Людям потрібне нове житло, нові офіси, садочки, лікарні, стадіони й парки. Лише так ми зможемо зробити нашу країну розвиненою, квітучою, із високим індексом якості життя!»

У Чернігові, за даними статистів, ринок новобудов теж набирає обертів. За перший квартал цього року обсяг готового житла зріс майже на 56%.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок