Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась: «Ми продовжимо працювати на благо Іванівської громади»

Максим Микитась: «Ми продовжимо працювати на благо Іванівської громади»

17.07.2018
0 коментарів

Одна з найбільших громад Чернігівщини — Іванівська — відзначила свій другий день народження. Центром святкування стало село Ладинка, куди з’їхалося декілька тисяч гостей. Щоб свято вийшло не лише масштабним, а і яскравим, організатори зробили акцент на даті: бо ж у ніч із 6 на 7 липня українці традиційно вшановують Купала. У Ладинці береги Десни круті та високі, тому у воду ніхто не ліз, а от решти атрибутів свята тут дотрималися чітко: і чар-зілля гостям роздавали, і Тритон із тризубцем був, і багаття заввишки з хату палили.

Господар свята — голова Іванівської об’єднаної територіальної громади Сергій Гарус — запросив на гостину голів усіх сусідніх ОТГ Чернігівського району — Олишівської, Гончарівської та Михайло-Коцюбинської. До привітань громади приєднався і народний депутат Максим Микитась.

«Шановна громадо! Вітаю вас із другою річницею. За цей час ви довели всім, що є не лише спроможною, сильною структурою, а й добрими господарниками, навчилися дбати про себе, реалізовувати чимало корисних інфраструктурних проектів. Наша остання плідна співпраця зосереджена на закупівлі сучасних меблів і оргтехніки для Іванівської школи. Та на цьому ми не будемо зупинятися. Знаю, що планів у Іванівці ще більше, тому я зичу вам наснаги й удачі. Разом ми продовжимо й надалі працювати на благо Іванівської громади і всього району!»

Та самими лише словами народний обранець не обмежився. Ювіляри отримали від нього потрібний у господарстві подарунок — газонокосарку німецького виробництва.

Чар-зілля і папороть

Для того, щоб усі запрошені не переплутали дорогу й потрібний поворот, господарі встановили спеціальні вказівники — «На свято!». Гостей зустрічають ще біля в’їзду в село поклонами та спеціальними подарунками — мішечками з чаєм з ароматних тутешніх трав. На довгу згадку про дивовижне сільське свято.

«Там квіти липи, смородина, листя м’яти і квіти звіробою. Також поробили й бутоньєрки з листя папороті та різних трав. Додали любисток. Щоб дівчата більше хлопців любили, а хлопці — дівчат», — жартує керівниця Ладинського будинку культури Людмила Чучук.

А от папороть — то тонкий натяк на майбутні пошуки заповітної квітки, хитро підморгують ладинці. Допомагають пані Людмилі двійко дівчаток із місцевої школи — Сабіна Рослякова та Аліна Решетник. Усі вдягнуті в автентичні вишиванки, які є частиною експозиції народознавчої кімнати. Сама Людмила Федорівна вдягла вишиту сорочку, яка належала її свекрусі. Пару селфі на згадку — і вперед, зустрічати гостей!

Бюджет села зріс ушестеро

Сергій Гарус ділиться ідеями, які застосували під час організації купальської вечірки: замість стільців для запрошених установили великі квадратні оберемки сіна, дерев’яні колоди. Вийшло і натурально, і зручно. До того ж настільки вдало, що гості із сусідніх громад зізнаються: неодмінно цю ідею «запозичать» і собі.

Голова громади дякує народному депутату Максиму Микитасю за співпрацю і підтримку тих законопроектів, які необхідні для якісного функціонування громади, а односельцям — за старанність. Бо святкувати й справді є що.

«У середині липня в нас починається процес установлення нових енергоефективних вікон по школах — це майже 700 тисяч гривень, а також вуличного освітлення — це майже 3 мільйони, ямковий ремонт доріг, — розповідає Сергій Гарус. — Сподіваємося, що додатково ще надійдуть кошти до нашої громади, і ми зможемо реалізувати всі проекти соціально-економічного розвитку, які були ухвалені сесією депутатів».

Із проблемних питань такі: деякі з навколишніх сіл і досі зволікають із рішенням про приєднання до громади. Голова тут відвертий: «Нам встромляють палиці в колеса». Але він має надію, що врешті-решт у цієї історії буде оптимістичний фінал.

Голова Ладинського старостинського округу Олена Хоменко теж налаштована оптимістично, тим більше, що з децентралізацією до Ладинки нарешті почали приходити позитивні зміни. Бюджет села виріс помітно — із 400 тисяч до 2,5 мільйона.

«Маємо плани щодо придбання шкільного автобуса для нашої школи — це 1,7 мільйона гривень, — говорить староста. — Коли ми були самостійною сільською радою, то коштів у нас було лише 400 тисяч гривень, а зараз 2,5 мільйона виділяють тільки на наш старостинський округ. А таких у громаді — чотири. Тому змін позитивних багато, зокрема поліпшена матеріально-технічна база по ФАПах. Коли ті заклади фінансувалися з району, то постійно не вистачало коштів. А тепер із медикаментами першої необхідності немає проблем».

До Ладинки приїхав і «цар»

Щодо програми заходу, то для гостей облаштували яскраві фото-зони, виступи народних колективів, виставку-продаж виробів іванівських умільців. Тут було все — від гончарства й ковальської праці до квітів, витончено сплетених із паперу. На смачненьке — 250 літрів м’ясного козацького кулешу. Черга по смакоту вишикувалася довжелезна.

Владислав Польгуй із Ягідного на святі був чи не найшанованішою персоною — самим морським царем Тритоном. Мав відповідний стиль і одяг: у блакитній перуці, в короні і з тризубцем у руках. На свято коронована особа прибула окремим транспортом — шкільним автобусом.

«Корону робив сам, — розповідає він. — Фольги на убір Тритона пішло півметра. Економ-варіант такий. Перуку напрокат брали».

Гостям свята припала до душі атмосфера сільського щирого та веселого свята. Мама Любов Салата й донька Анастасія Британ зізнаються — намагаються не пропускати День села, бо це завжди щось неймовірне.

«Нам тут подобається все, прийшла з двома дітками, — розповідає Анастасія. — Можна зробити чимало відмінних фото».

«І місце розташування, і оформлення, і організація, все прекрасно! — підтверджує Любов Салата. — Ще й сіно замість стільців — усе як у давні часи! Так і треба в селі».

«Молодці! — підтримує розмову голова Гончарівської ОТГ Віталій Рудник. — Організаційні моменти вирішені всі на п’ятірку за 5-бальною шкалою. Деякі моменти я й собі підмітив і переговорив із цього приводу із Сергієм Івановичем. У нас теж усе добре, все стабільно. Щастя любить тишу. Приїжджайте і до нас у гості!»

«Я дуже радий, що ми тут збираємося, вирішуємо спільні проблеми, я вважаю, що люди зробили правильно — вони об’єдналися, — висловлює свою думку голова Михайло-Коцюбинської ОТГ Микола Завальний. — І це дало такий відмінний результат. Зі святом, Іванівська громадо!»

Іванівська об’єднана територіальна громада виникла в грудні 2016 року. Одразу ж у громаді взялися відбудовувати інфраструктуру населених пунктів: дороги, освітлення, об’єкти соціальної сфери, закуповувати опалювальне обладнання, відкривати групи в садках. 12 сіл, які увійшли до цієї ОТГ, повірили в перспективи державної реформи. Не мають вони сумнівів щодо свого вибору і нині. Сьогодні на території громади живе понад 5 тисяч людей.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок