Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась: «Ми чекали оголошення виборів у 5 чернігівських ОТГ кілька найскладніших місяців»

Максим Микитась: «Ми чекали оголошення виборів у 5 чернігівських ОТГ кілька найскладніших місяців»

10.05.2019
0 коментарів

П’ять чернігівських громад, які втратили шанс обрати голову й депутатів торік узимку, таки зможуть це зробити цього літа. На 30 червня призначила ЦВК вибори в новостворених ОТГ, у яких через оголошення воєнного стану в 2018-му скасували чергові вибори. Ідеться про громади з центрами в Озерянах, Борзні, Киїнці, Хмільниці та Новому Білоусі. Також призначили вибори і в новоствореній Вихвостівській громаді.

Це все зазначається в додатку до постанови ЦВК № 846 від 20.04.2019 р. Тобто загалом у 6 громадах обиратимуть голову й депутатів. Три з шести ОТГ розташовані в межах виборчого округу народного депутата Максима Микитася (Киїнка, Хмільниця, Новий Білоус). Яке майбутнє в цих громад, які перспективи на них чекають — розмірковуємо разом із народним обранцем.

«Нарешті це сталося. Ми чекали оголошення цих виборів усю зиму та частково весну. За цей час багато всього сталося — і відбір на Євробачення, і найгучніші дебати кандидатів у президенти, зрештою, президентські вибори, і ось — дійшла таки черга до наших ОТГ. Тепер люди отримають реальну можливість покращити життя в громадах», — емоційно аналізує Максим Микитась.

Найбільшою з усіх трьох стане Новобілоуська

Громада об’єднає майже 200 кв. км території та близько 6 тисяч жителів. Вона вважається однією з найперспективніших. Її межі єднатимуть аж 6 сільрад: у Новому Білоусі — села Новий Білоус, Деснянка, Кошівка, у Кувечичах — село Кувечичі, у Мохнатині — села Мохнатин, Юр’ївка, у Редьківці — село Редьківка, у Рудці — села Рудка, Селянська Слобода, у Старому Білоусі — село Старий Білоус. Фактично дві сільради є передмістям Чернігова.

Один із кандидатів на посаду голови ОТГ — чинний сільський голова Нового Білоуса Дмитро Федоров. Що дадуть вибори громаді? Тут давно міркують про покращення інфраструктури, доріг, соціальну сферу.

Дмитро Федоров коментує: «Громада спроможна. Вона в плюсі більше ніж на півтора мільйона гривень. Інфраструктура є, і в непоганому стані».

Киїнська громададещо менша

І за площею, і за населенням вона на другому місці. У ній — 109,3 кв. км і проживає майже 5 тисяч людей. Тут будуть об’єднуватися три сільради: Киїнська — села Киїнка, Гущин, Жавинка, Трисвятськослобідська — села Трисвятська Слобода, Павлівка та Шестовицька — село Шестовиця.

Одним із великих бонусів молодої громади є проект будівництва тут сучасної амбулаторії. Саме це село було включене до президентської програми розвитку сільської медицини за наполяганням Максима Микитася. Згодом за ініціативи народного депутата об’єкт отримав кошти, і тепер у селі вже до осені обіцяють збудувати нову одноповерхову амбулаторію з індивідуальним опаленням. Заклад бажаний ще й тому, що завдяки йому тут нарешті з’являться свій сімейний лікар, педіатр, терапевт, бо поки що в село приїжджають фахівці з Чернігівської райлікарні: є графік прийому пацієнтів. Не встиг — чекай в інший день.

А це не дуже зручно, говорять селяни. Нове приміщення буде площею близько 600 кв. м, матиме індивідуальне опалення і не залежатиме від лімітів на газ. За попередніми розрахунками, тут матимуть можливість працювати одразу 3–4 сімейні лікарі.

Максим Микитась так коментує цю подію: «Окрім самого проекту, до речі, підрядник тут дуже відповідальний — чернігівський, місцевий, регулярно з ним спілкуюся. Це ТОВ «Буд Актив Груп». Тут також буде і свій санітарний транспорт. Усе відповідно до нормативів і забезпечення державної програми. Тому я вважаю, що для села це важливий крок у напрямку розвитку».

Окрім того, у селі міркують, що децентралізація сприятиме вирішенню таких поточних проблем, як оснащення закладів соціальної і гуманітарної сфер, дорожні роботи тощо. Максим Микитась у свою чергу зауважує: підтримуватиме всі активні й корисні напрацювання молодої громади.

«Чим зможу (порадою, консультацією, конкретною справою) — завжди допоможу», — говорить нардеп.

Хмільницька ОТГ — на третьому місці

Вона має в своєму активі 136 кв. км території та майже 3200 жителів. У межах спільної громади об’єднаються три сільради: Хмільницька — села Хмільниця, Рижики, Рівнопілля, Рябці, Довжицька — села Довжик, Рогощі, Табаївка, Унучки та Роїщенська — село Роїще.

Цей куточок Чернігівщини теж потребує уваги та розвитку. Тут є своя опорна школа. Навколишні села — Роїще і Довжик — уже функціонуватимуть як шкільні філії. Хмільницький сільський голова Юрій Слюнько вважає: громада потребує енергії та світла. Тож на цьому й будуть зосереджуватися після виборів.

«Нам дуже потрібно допомогти з вуличним освітленням, — говорить він. — У нас і проект готовий, і експертиза є, і вартість».

Частково місцева влада включилася в цю роботу, тож дещо з освітлення вже вдалося виконати. Але на повне завершення реконструкції коштів забракло. Є готовий проект із ремонту дороги в селі Рівнопілля. Максим Микитась вважає: це добре, бо в 2019-му хоче зосередитися на молодих, новостворених громадах. Їх треба підтягувати до рівня старших.

«Основні проекти по всіх ОТГ, те, про що я говорив із людьми, ми закрили, — сказав нардеп. — Ми їх виконали. Я говорю про освітню галузь: меблі, техніку, заміну вікон і дверей. Для мене Хмільниця — по суті, сформована, окрема громада, тож хочеться і тут за обсягами залучення фінансування наздогнати старші громади. На поточний рік маємо великі плани щодо зовнішнього освітлення, доріг, енергоефективності. Я готовий сприяти в усьому, де тільки можу. Головне ж — за людьми: обрати гідних представників громади як на посаду голів, так і депутатів».

Планів, окрім доріг та освітлення, у Хмільниці теж не бракує: люди хочуть вирішити питання із купівлею шкільного автобуса. А ще — опалення в місцевому храмі. Із цим також треба щось робити. І вибори в молодій громаді — це перший крок.

Загалом ЦВК призначила на неділю, 30 червня 2019 року, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів у 66 об’єднаних територіальних громадах (7 міських, 14 селищних, 45 сільських ОТГ). При цьому ЦВК оголосила початок виборчого процесу вказаних додаткових виборів депутатів сільських і селищних рад із 11 травня 2019 року.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок