Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась на обкладинці Forbes

Максим Микитась на обкладинці Forbes

25.05.2017
0 коментарів

Номер відомого журналу Forbes  вийшов з фото народного депутата України по 206-ому округу Максима Микита на першій сторінці.

У статті розповідається про те, як Мікітасов вдалося розвинути під одним «державним» брендом сотні будівельних компаній. Народний депутат цей матеріал прокоментував наступним чином:

«Є, звичайно, нюанси, але в цілому і загалом все так. Були і конфлікти, були і проблеми, але були і перемоги. А «Укрбуд» всього за кілька років став впізнаваним брендом і вийшов в лідери рейтингу найбільших забудовників! Упевнений, що у міцної команди корпорації попереду ще багато звершень!»

Публікуємо уривки зі статті

Мікроавтобус зупинився, і люди гуртом висипали на вулицю. Колесо виявилося пробитим, водій поліз за запаскою.
З одного боку був ліс, з іншого - українсько-білоруський кордон, позаду - сотня населених пунктів, тисяча зустрічей і десятки виступів, а попереду - маленьке село з потенційними виборцями і ще три кілометри бездоріжжя. Спонтанне рішення стати народним депутатом приваблювало перспективами і новими горизонтами. Але передвиборча гонка вимотала і кандидата Максима Микита, і його команду. Люди мовчки дивилися, як водій міняє колесо. Хтось дрімав, спершись на дерево. Тут, на кордоні Чернігівської області, ідея з виборами здавалася Мікітасов вже не такою привабливою.

«Ми були в таких селах, куди хліб раз на тиждень доставляють. Які там кандидати в депутати! Там навіть чиновники не бувають. Останній заїжджав 15 років тому, і це був всього лише заступник начальника відділу райадміністрації », - згадує він.

Заради крісла народного депутата Микитась пожертвував посадою президента державної корпорації «Укрбуд». Під його керівництвом компанія побудувала 45 будинків в 15 київських комплексах сумарною площею 694 650 кв. м. За 2015-й вона здала в столиці 219 200 кв. м житла, завдяки чому вийшла на друге місце за обсягами після традиційного лідера ринку - ПАТ «ХК« Київміськбуд ». Вражаючих результатів «Укрбуд» досяг за короткий термін - чотири роки. За словами голови ради директорів компанії «Укрбуд» Юрія Пелиха, багато в чому це заслуга Микита, який прийшов в корпорацію в 2010 році, причому відразу на посаду президента.

Народився Микитась в Прип'яті, але після аварії на Чорнобильській АЕС шестирічний хлопчик разом з батьками переїхав до Києва. Перші гроші Максим заробив, будучи студентом Київського національного економічного університету.

«Писав курсові роботи, які користувалися популярністю завдяки високій якості. Так і з майбутньою дружиною познайомився - написав роботу для її подружки », - розповідає він.

Офіційну трудову діяльність Максим почав в 22 роки під наглядом свого батька Віктора Григоровича, який будував Чорнобильську АЕС і брав участь в ліквідації наслідків катастрофи. За 40 років роботи в компанії «Південтеплоенергомонтаж» (ЮТЕМ) Микитась-старший пройшов шлях від майстра до першого заступника гендиректора, головного інженера. Максим же прийшов в ЮТЕМ економістом.

«Всі, хто працював з моїм батьком, точно скажуть, що з ним було нелегко. Він завжди цінував людей, але був дуже вимогливим. Але мені, можна сказати, пощастило - я не був ні в його підпорядкуванні, ні під його прямим керівництвом. Працював на зовсім іншому напрямку. А інакше, думаю, мені довелося б важче, ніж іншим: питав би подвійно », - упевнений бізнесмен.

Через кілька років Максим пішов з ПТЕМ. Два роки пропрацював в БМУ Київської ТЕЦ-6, де доріс до посади гендиректора. За словами Микити, він усвідомив, що не запрацює найманим працівником великих грошей, тому створив компанію «Укрбудмонтаж». Компанія отримала ліцензію і відразу виграла тендер на $ 7,5 млн на роботи в Чорнобилі разом з ПрАТ «Укренергомонтаж».

Максим Микитась спробував сили в житловому будівництві і купив з партнерами в розстрочку за $ 5 млн компанію «Київсоцбуд», яка почала зведення ЖК «Берізки» в Вишгороді. «Рішення було дуже невдалий», - ділиться він. Через два місяці угоди на ринку нерухомості зупинилися. Настав фінансова криза 2008-2009 років.

Микитась хотів знайти компанію, яка до кризи вважалася великим гравцем. Це було потрібно заради бренду. Історія компанії підвищує рівень довіри споживачів, а значить, вони готові купувати квартири не тоді, коли вся коробка будівлі вже зведено, а набагато раніше. Микитась вирішив звернутися до радянської спадщини. На сайті ФДМ він побачив перелік держпідприємств, серед яких був і «Укрбуд».

Що таке «Укрбуд»

Корпорація «Укрбуд» заснована в липні 1991 року постановою уряду тоді ще Української РСР. Вона як і раніше державна - 100% належать Кабміну. Але в її склад, за словами Пелиха, входять вже 104 держпідприємства. Решта за 25 років незалежності або приватизовані / реорганізовані, або ліквідовані.

Спочатку корпорація займалася промисловим будівництвом. З 2005 року «Укрбуд» регулярно проводив післяаварійні і стабілізаційні роботи на Чорнобильській АЕС.

Корпорація повністю підходила для планів Микита. Через знайомих він попросив керівника корпорації Юрія Пелиха про зустріч. Той погодився. Вони розмовляли дві години, після зустрічалися ще п'ять разів. Микитась переконав співрозмовника, що зможе, будучи президентом корпорації, запустити нові проекти, завантажити її роботою і вивести на новий рівень.

«Перед затвердженням Кабміну треба було пройти рада корпорації. Це 80 людина старого гарту. І ось стою я, 29-річний хлопчик, і розповідаю їм про якісь далекі перспективи. Мене на сміх підняли», - згадує Микитась.

Але заступився Пелих. Він умовив раду дати молодій людині шанс і пообіцяв за ним наглядати.

«Промислове будівництво в той час занепало, зведення соціальних та інфраструктурних об'єктів залишилося без фінансування. Житлове будівництво було єдиним виходом. Але я вихований плановою економікою, а розвивати «Укрбуд» потрібно було вже в ринкових умовах. Були потрібні нові підходи в економіці, фінансовому та організаційному напрямках. Нове мислення, якщо завгодно. І Максим уже тоді мав набором тих якостей, які я бачив в новому президенті корпорації », - пояснює свій вибір Пелих.

Різкий старт

«Укрбуд» почав освоювати новий для себе ринок. Під кінець року в портфелі корпорації вже було 13 проектів. Велика увага приділялася маркетингу.

«В освоєння ринку (оформлення документації, дозволів, експертизу ділянок, розробку проектів і рекламу) ми вклали близько $ 20 млн і побудували бізнес, якщо оперувати гривнями, в кілька мільярдів», - каже Микитась, додаючи, що «стартові» гроші компанія заробила в Чорнобилі.

Цей напрямок бізнесмен не кидав. З 2012-го з подачі ПрАТ «Укренергомонтаж», яке з приходом Микита теж увійшло до складу корпорації, почалося будівництво об'єкта «Укриття-2» - ізоляційного арочного споруди над зруйнованим в результаті аварії четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

«Корпорація« Укрбуд »зіграла ключову роль в створенні нового укриття. Про це якось незаслужено все забувають. Я пишаюся цими людьми і цією роботою - найскладнішої, в колосальних дозових навантаженнях, з випередженням графіка на півроку. У той час, як французи, наприклад, працювали в декількох сотнях метрів від четвертого блоку, в чистій зоні», - розповідає Микитась.

Крісло чиновника

У 2014 році Максим Микитась пішов в політику. У червні він став депутатом Київради і отримав місце заступника голови постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування. Напередодні чергових виборів Микитась заявив, що балотуватиметься в Київраду більше не буде. Він з головою поринув у розвиток «Укрбуду».

«Нехай я не беру участі в операційній діяльності корпорації, але я однозначно підвищив її статус», - робить висновок народний депутат.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок