Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась: «Основні проекти по всіх ОТГ виконані. У фокусі — молоді громади»

Максим Микитась: «Основні проекти по всіх ОТГ виконані. У фокусі — молоді громади»

09.01.2019
0 коментарів

Чернігівщина опинилася в переліку 10 регіонів, на які поширилася дія Указу Президента України про введення воєнного стану. На щастя, окрім психологічного дискомфорту, жодної іншої соціальної напруги це не спричинило. Але… Із цією тезою навряд чи погодилися б жителі п’яти новостворених ОТГ — в Озерянах, Борзні, Новому Білоусі, Киїнці та Хмільниці. Бо через застережні заходи громади втратили можливість провести 23 грудня 2018 року вибори своїх депутатів і голів. Тож вони вже півроку існують фактично в напівлегальному статусі — наче ОТГ і є, проте користі з того небагато. Три з п’яти громад розташовані в окрузі народного депутата Максима Микитася. Тож поспілкуватися з людьми, дізнатися про їхні плани та настрої він вирішив під час робочої поїздки.

Наступний рік буде вельми вдалим для Киїнки. Бо в обласному переліку об’єктів будівництва 21 амбулаторії є і це село. Сюди прийдуть мільйонні інвестиції, будуть створені нові робочі місця та оновлять матеріально-технічний стан — анонсує ці зміни на зустрічі з активом села Максим Микитась. У Хмільниці теж буде позитив — створюється ОТГ. Але це узагальнено. Детальніше — читайте далі.

Хмільниця до виборів готова

Нині кілька сільрад (Довжик, Роїще) об’єднуються з центром у Хмільниці. Чинний Хмільницький сільський голова Юрій Слюнько зауважує: «Провели ми обговорення з населенням, провели і сесії. Подали пакет документів до Чернігівської облдержадміністрації. Ми маємо звідти погодження і повністю готові до виборів».

Таку готовність Максим Микитась вітає. Цей куточок Чернігівщини потребує уваги та розвитку. Тут є своя опорна школа. Навколишні села — Роїще і Довжик — уже функціонуватимуть як шкільні філії. Юрій Слюнько просить — громада потребує енергії та світла.

«Нам дуже потрібно допомогти з вуличним освітленням, — говорить він. — У нас і проект готовий є, і експертиза, і вартість».

Частково місцева влада включилася в цю роботу, тож дещо з освітлення вже вдалося виконати. Але на повне завершення реконструкції коштів забракло. Є готовий проект із ремонту дороги в селі Рівнопілля. Максим Микитась відповідає: це добре, бо в 2019-му хоче зосередитися на молодих, новостворених громадах. Їх треба підтягувати до рівня старших.

«Основні проекти по всіх ОТГ ми закрили, — сказав він. — Ми їх виконали. Я говорю про освітню галузь: меблі, техніку, заміну вікон і дверей. Для мене ви — сформована, окрема громада, тож хочеться і тут за обсягами залучення фінансування наздогнати старші громади. На поточний рік маємо великі плани із зовнішнього освітлення. Від вашої громади я чекатиму оформленої, готової проектно-кошторисної документації. Тільки тоді ми вже зможемо говорити про виділення коштів».

Напрям є, робота визначена. Та й планів тут теж не бракує: у Хмільниці люди хочуть вирішити питання із закупівлею шкільного автобуса. Також є проблеми з опаленням у місцевому храмі. Максим Микитась зауважує: побував там — на вулиці, попри мінусову температуру, і то відчуття, що тепліше.

Окрім спілкування з дорослими, Максим Микитась відвідав і новорічний захід у Хмільницькому навчально-виховному комплексі, малеча отримала святкові солодкі дарунки. Нардеп планує в 2019 році приділити більше уваги саме цій установі, оскільки її будівля потребує ремонту.

Киїнка буде з амбулаторією

У Киїнці теж будуть зміни і саме в інфраструктурній галузі. Село в передмісті Чернігова нині активно розвивається. Тут можна спостерігати доволі рідкісне для сільської Чернігівщини явище — повний дитсадок. У ньому перебувають 110 діток.

Завідувачка закладу Зоя Пенькова дякує за увагу народному обранцю: «Спасибі за яскраву святкову програму для дітей і солодкі дарунки. Це викликало в дітей багато приємних емоцій».

Киїнський сільський голова Людмила Хомазюк зауважує — новоствореній громаді необхідна підтримка свого народного депутата. Тим більше, що за позитивними прикладами співпраці депутата і громади далеко ходити не треба: це і ремонт дорожнього покриття на вул. Дружби в Киїнці, і новорічні ранки, і подарунки для дітей.

«Знаєте, я давно працюю сільським головою, але за ці всі роки ще не бачила жодного депутата, який би так тісно співпрацював із громадою, — сказала Людмила Хомазюк. — Він — перший, за що я йому дуже вдячна. Ось щойно говорила Зоя Олександрівна про свій садочок. То я ось що кажу: до нас чимало телефонує можновладців, але коли вони дізнаються, скільки дітей є в садку, то одразу кладуть слухавку зі словами: «Все, дякую, до побачення».

У Киїнці в 2019 році буде велика амбулаторія на трьох або чотирьох лікарів та з можливістю проживання медиків. Плани завершення будівництва — на кінець поточного року — анонсує Максим Микитась. Також спеціально для закладу закуплять і новенький медичний транспорт. А це нові можливості для якісного медичного обслуговування жителів громади. Лишається єдине — дочекатися завершення зимових канікул у Верховній Раді та врешті-решт визначитися з датою виборів. П’ять чернігівських громад чекають цього з нетерпінням.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок