Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась пропонує законодавчий захист прав воїнів АТО

Максим Микитась пропонує законодавчий захист прав воїнів АТО

14.12.2018
0 коментарів

Нині в Чернігівській області статус учасника бойових дій мають близько 14 тисяч людей. За статистикою, 40% військових отримують цей статус під час служби, 20% — протягом місяця після демобілізації за умови, якщо командири частин надсилають необхідні документи, решта (40%) змушені доводити, що служили в зоні бойових дій, збираючи документи самостійно та звертаючись у відповідні комісії для оформлення статусу.

Таким громадянам довідку про вхід і вихід із зони АТО отримати можна тільки в командира, який не може її надати «заднім числом». Разом із цим, на момент звернення до командира частини ці люди вже не мають жодного відношення до цієї частини. Відтак, якщо командири не надали необхідні документи вчасно, питання отримання статусу буквально «зависає». І близько 40% тих громадян, хто має реальні заслуги перед державою і боронив її, не можуть розраховувати на відповідні пільги.

Як це відбувається? Командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники підприємств, установ і організацій у встановлений законом строк зобов’язані подати на розгляд комісії, утвореної Міністерством оборони, центральним органом виконавчої влади чи іншим державним органом, у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи й заклади, у складі яких проходили службу чи працювали вищевказані особи, довідки за формою і документи, які є підставою для надання особам статусу учасника бойових дій.

Вказані посадовці часто не надають або затримують документи, які зобов’язані передавати в комісії для отримання статусу учасника бойових дій, оскільки за такі дії не передбачено відповідальності. Вони регулярно й безкарно порушують установлені законом терміни або взагалі не надають документів, необхідних для отримання статусу учасника бойових дій.

Таку проблему окреслює народний депутат Максим Микитась. За його словами, мова йде про десятки тисяч людей, навіть у межах Чернігівщини доводиться говорити про тисячі людей, які ведуть боротьбу з бюрократичними перепонами.

«А всі ми знаємо, що воювати в буквальному сенсі з чиновниками важко, — емоційно коментує нардеп. — І в більшості випадків це буває безрезультатно, адже після повернення з фронту отримати всі потрібні документи майже неможливо. Залишається тільки звертатися до суду, але й там шанси на перемогу без наявності необхідних довідок невеликі. Ніхто не може бути позбавлений своїх законних прав. Тому я подав низку поправок, які допоможуть вирішити цю проблему. Згідно з новим законопроектом, керівники, які не подадуть документи або зроблять це невчасно, будуть відповідати власним гаманцем. Упевнений, що загроза накладання штрафу серйозно підвищить їхню дисциплінованість у цьому напрямку. Маю велику надію, що мою ідею підтримають колеги по парламенту. Бо ж краще висловлювати свою вдячність захисникам України не лише на словах, а й на ділі».

Про які ж санкції для неорганізованих керівників ідеться? Зокрема ініційованим Максимом Микитасем законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення отримання статусу учасника бойових дій)» у Кодекс України про адміністративні правопорушення вноситься поправка в статтю «Порушення права на отримання статусу учасника бойових дій».

Неподання чи порушення строків подання документів, необхідних для надання статусу учасника бойових дій, командиром (начальником) військової частини (органу, підрозділу) або іншим керівником підприємства, установи та організації до комісій із розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій тягне за собою накладання штрафу від 1190 до 2465 гривень.

Подібне діяння, вчинене особою, яку протягом року вже було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, тягне за собою накладання ще більшого штрафу: від 2465 до 4845 гривень.

Нині означена законодавча ініціатива зареєстрована, 5 грудня вона пройшла перевірку з дотримання норм антикорупційного законодавства.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок