Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась: «Ремонтуємо дороги і дбаємо про енергоефективність на Чернігівщині»

Максим Микитась: «Ремонтуємо дороги і дбаємо про енергоефективність на Чернігівщині»

27.06.2019
0 коментарів

Ремонт доріг та оновлення вуличної мережі зовнішнього освітлення — ось над чим працюють у кожній чернігівській громаді без винятку. Друга найважливіша стаття видатків — енергоефективність. Окружний народний депутат Максим Микитась переконаний: у вирішенні цих проблем і є потенціал розвитку Чернігівщини. Саме тому він зосередився на цих галузях. Добрянка, Замглай, Тараса Шевченка, Киїнка, Смолин, Гончарівське, дороги в Ріпкинському та Чернігівському районах і багато інших населених пунктів — ось де нині роблять зовнішнє освітлення, дороги, закуповується опалювальне обладнання тощо. Чимало громад уже мають підтримку з боку народного депутата у вигляді консультацій.

Дороги

Болісна проблема всієї України не настільки гостро стоїть на Чернігівщині саме завдяки системній роботі окремих депутатів-мажоритарників.

Добрянка — другий за розмірами населений пункт Ріпкинського району. Тут проживає понад три тисячі людей. Поки Добрянка тільки торує свій шлях до децентралізації, на поміч приходить Максим Микитась.

Тут іще позаторік укрили новеньким асфальтом практично весь центр селища. Ще раніше була зроблена дорога в с. Киїнка на вул. Дружби. І, що важливо, уже можна пересвідчитися в нормальній якості ремонту — усі, хто мав нагоду їхати нею, можуть підтвердити: покриття неушкоджене.

Також ямковий ремонт здійснили на шляху Ковпита — Малійки. У 2016-му вкрили асфальтно-бетонною сумішшю 32 км автодороги Ріпки — Любеч.

Стараннями окружного народного депутата цього року значний дорожній бюджет має і Ріпкинський район. Зокрема, виділено чималу суму на ремонт найпроблемніших ділянок. Мова йде про автошляхи Грабів — Пилипча, Добрянка — Дроздовиця — Кузничі, Олешня — Олександрівка, Олешня — Ловинь — Замглай. Загальна протяжність ділянок, які ремонтуватимуться, — 3,5 км.

Є що сказати Максиму Микитасю і про Чернігівський район. Там обсяги фінансування ще значніші. Наприклад, за ініціативи народного депутата автомобільні дороги місцевого значення в районі теж отримали фінансування. Що за ці кошти ремонтуватимуть? Відповідь: майже 4 км доріг.

Це ділянки автошляхів Мохнатин — Рябці, Малинівка — Стаси, буде робитися під’їзд до села Олександрівки, а також дорога Михайло-Коцюбинське — Андріївка окремими ділянками.

Опалення

У цьому напрямку Максим Микитась співпрацює не лише зі школами, а й із парафіями, клубами. Зокрема, наприкінці минулого року були придбані кілька великих пічок-булер’янів для клубів у Великій Вісі та Петрушах (Ріпкинський район), а ще — для Свято-Покровського храму у Ведильцях (Чернігівський район). Усюди люди дуже дякували за увагу й турботу.

Отець Василь зауважує: допоміг народний депутат Максим Микитась. І без вагань.

«Ми про нього чули багато хорошого, пан Максим допомагає багатьом селам і церквам, — розповідає отець Василь. — Він — людина віруюча і відгукнувся одразу, не залишив нас сам на сам із бідою».

Тож торік восени до ведильцівської церкви привезли чималенький вантаж — грубку, яка працює на твердому паливі. Враховуючи, що деревини в районі не бракує, нова пічка буде дуже теплою та економною. Новий опалювальний прилад парафіянам Свято-Покровського храму особисто вручав Максим Микитась під час робочої поїздки по округу.

«Хотів би вашого благословення, — сказав народний депутат. — Ось нове обладнання для того, щоб будівля завжди була теплою і сюди, до цього життєдайного тепла, зверталися люди по надію та розраду. Я радий, що зміг прислужитися громаді. Завжди звертайтеся до моєї приймальні. Вибудовуємо власну енергетичну стратегію разом».

Торік нардеп придбав за власні кошти твердопаливний котел для школи в селі Тараса Шевченка (Любецька ОТГ).

Покупка виявилася вартісною. І виникло питання підключення школи, яка опалюється дорогим газом, до дешевшого твердого палива, тобто потрібне будівництво спеціального приміщення, де б розмістився котел. Тож нині в громаді вирішують питання про виділення коштів на проект будівлі, а згодом — і на її зведення.

Також за сприяння Максима Микитася виділені кошти на закупівлю двох котлів – для Смолинської школи і ФАПу (Гончарівська ОТГ). А також виділялися кошти для придбання печі-булер’яну в будинок культури села Петруші. Це село хороше, перспективне, саме тому його підтримка – один із пріоритетів народного депутата.

«Якби ж тут іще долучилися до процесу децентралізації, — говорить нардеп. — Це б також додало поштовху для розвитку, збільшило б обсяг фінансування, який можна використати на реалізацію сільських проектів — наприклад, на заміну тих же вікон клубу. Мені дуже приємно дізнатися, що мої старання стосовно цього села не пропали даремно. Свого часу за моєї ініціативи були виділені кошти з Фонду соціально-економічного розвитку на придбання обладнання і комплектуючих до нього. Вважаю, що піч тут неабияк нагодилася. Будемо працювати спільно з чернігівськими громадами разом і надалі — на добро, злагоду і спільний добробут».

Освітлення

За ініціативи Максима Микитася цього року були виділені кошти для селища Добрянки. За це фінансування тут уже цієї весни замінили ліхтарі в центральній і прилеглих до неї частинах селища.

У березні визначилися з підрядником — ним став чернігівський підприємець Віталій Нечаєв.

За словами виконавця робіт, у Добрянці мова йшла про встановлення 109 нових світлодіодних світильників українського виробництва «Еколайт». Потужність — 32 Вт. Вони також мають гарантію 5 років.

У селищі Замглаї також замінили практично всі лампи розжарювання у вуличних ліхтарях на економні LED-світильники. Приємність ще й у тому, що оновили освітлення не тільки в центрі, а й практично скрізь. Весну Замглай уже зустрічав зі світлом, розповів селищний голова Олександр Красківський. Ще до Нового року надійшли кошти на закупівлю ліхтарів. Таке фінансування стало можливим завдяки співпраці з народним депутатом Максимом Микитасем.

«Раніше в ліхтарях були лампи на 250 Вт, а зараз ми встановлюємо по 50 Вт. І цього більш ніж достатньо», — констатує Олександр Красківський. І додає: це вперше, коли в селищі не тільки міняють лампи, а й оновлюють ліхтарі. Попередні відслужили майже 40 років.

Ось так потроху, по кожній добрій справі змінюється якість життя в Ріпкинському та Чернігівському районах. Однак іще більше чекає попереду.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок