Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась: «Зробимо вуличне освітлення в трьох селах Любецької громади»

Максим Микитась: «Зробимо вуличне освітлення в трьох селах Любецької громади»

28.02.2019
0 коментарів

Любецька громада — єдина ОТГ на території Ріпкинського району. У цьому є як плюси, так і мінуси. Бути першим, хто обрав самостійний шлях розвитку, — точно нелегко. Надто у фінансовому плані. Зате нині громада поступово реалізує власні енергоефективні, освітні та інфраструктурні проекти. І в цьому їм сприяє окружний народний депутат Максим Микитась.

 

Торік нардеп придбав за власні кошти твердопаливний котел для школи в селі Тараса Шевченка. Покупка виявилася вартісною — понад 140 тис. грн. Відтак виникло питання підключення школи, яка опалюється дорогим газом, до дешевшого твердого палива, тобто будівництво спеціального приміщення, де б розмістився котел.

Голова громади Сергій Пінчук зауважує: подарунок від народного депутата і справді якісний та дуже доречний, однак розпочати будівництво котельні з нуля в зимовий сезон місцеві посадовці так і не наважилися. Холоди невдовзі минуть, тому саме час вертатися до цього питання.

«Ми на наступній сесії будемо вирішувати питання виділення коштів на розробку проектно-кошторисної документації. Тому зараз перебуваємо на стадії пошуку необхідних фахівців-проектантів», — ділиться планами голова.

Інше проблемне питання, на вирішенні якого під час робочого візиту в Любеч особливо акцентував увагу Максим Микитась, — реконструкція даху місцевої школи. Деякі зрушення є і тут. За словами Сергія Пінчука, вдалося знайти підрядника, який готовий виконати ремонтні роботи і вже навіть за власний кошт оплатив виготовлення проектно-кошторисної документації.

«Якщо я не помиляюся, мова йде про суму близько 65 тис. грн. Залишилося знайти фінансування на сам проект — це чималі кошти. Самі ми без сторонньої або інвесторської допомоги це не потягнемо», — каже Сергій Пінчук.

Тому громада хоче звернутися до свого депутата, щоб він долучився до реалізації цього питання.

Торік за ініціативи Максима Микитася Любецька школа з дуже довгою і промовистою назвою — ім. 12-ї гвардійської стрілецької Пінської червонопрапорної ордена Суворова дивізії — отримала фінансування для облаштування початкової ланки за системою Нової української школи. Сума вийшла чимала — 420 тис. грн. Левову частку коштів (220 тисяч) витратили на закупівлю техніки. Комп’ютери надійшли практично одразу, а от доставка інтерактивної дошки затрималася. Бо її доправляли аж зі Сполучених Штатів Америки. Наприкінці минулого року заклад нарешті отримав усе необхідне обладнання.

«Діти й учителі в захваті, дякуємо нашому депутату за допомогу та підтримку», — каже голова громади.

Але й це ще не всі хороші новини з життя єдиної ОТГ на Ріпкинщині. Також завдяки співпраці з Максимом Микитасем цей регіон отримає і фінансування на оновлення вуличної мережі зовнішнього освітлення. Причому кошти на поточний ремонт світильників отримають навіть віддалені від центру громади села — Голубівка, Коробки, Шумани. А в Любечі придбають і встановлять новий зупинковий комплекс на вул. Чернігівській. На це все заплановані кошти в сумі майже 200 тис. грн.

Максим Микитась зауважує: благоустрій громади — один із найважливіших пунктів життєдіяльності Чернігівської області, на виконанні якого він особливо наполягає.

«Любецька громада молода, активна, — резюмує нардеп. — Так, тут не все проходить гладко, але ж не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Цього року ми будемо посилено опікуватися саме Ріпкинським районом, до якого територіально належить і названа громада. У Любечі в нас запланований і парк, який анонсували торік. Нині займаємося вуличним освітленням. Є й інші проекти та ідеї, про які я поки не готовий говорити, але які я дуже хочу, щоб були реалізовані. Бо за кожним із них — якість життя родин, створення нових робочих місць і посилення економічного й туристичного потенціалу краю».

 

Довідка

Любецька ОТГ утворена в жовтні 2017 року. Вона об’єднала майже три десятки населених пунктів і саме за цим показником є однією з найбільших громад Чернігівщини. Тут проживає майже 4 тисячі людей. Тобто громада спроможна. За рахунок бюджету органів місцевого самоврядування тут утримуються 23 заклади охорони здоров’я, освіти й фізичної культури, у тому числі чотири школи, садок, 6 ФАПів і 9 закладів культури.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок