Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась: «ЦНАП у Іванівці — великий крок у майбутнє, і я радий, що сприяв цьому»

Максим Микитась: «ЦНАП у Іванівці — великий крок у майбутнє, і я радий, що сприяв цьому»

11.04.2019
0 коментарів

Наприкінці березня цього року в Іванівці Чернігівського району розпочалося будівництво масштабного проекту — Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу). Майданчик розчищений, ведуться роботи над так званим нульовим циклом. Натхненником цього проекту виступив народний депутат Максим Микитась, який ініціював виділення коштів на таку амбітну мрію. Ми побували на будмайданчику й готові розповісти, що там і як.

Довідка: нульовий цикл — це зведення підземних споруд або їх частин, що розміщуються нижче умовної нульової відмітки. До робіт нульового циклу відносять: виймання і вивезення ґрунту; вертикальне планування будівельного майданчика; копання котлованів і траншей для споруд і комунікацій (мереж водогону, каналізації, газогону, тепло- та електропостачання, телефону); спорудження дренажної системи й водостоків, а також перегородок і перекриттів підвалів тощо. Тривалість нульового циклу зазвичай становить 20–25% від загальної тривалості будівництва.

ЦНАП

На якій стадії нині будівництво, нам розповів Віталій Рогачук, директор фірми-підрядника ТОВ «Енергетичні сучасні комунікаційні системи». Саме цей підрядник будує в Іванівці й амбулаторію. Є завдання за умовами тендеру — встигнути збудувати об’єкт до початку осені. За словами виконавця, тендер компанія виграла на початку зими, тож навіть і попри доволі стислі терміни, одразу приступити до будівництва вони не могли, бо стояли морози, лежав сніг. Тому спочатку приступили до амбулаторної ділянки: демонтували стару, майже зруйновану будівлю.

«Ми тоді почали підготовчі роботи, — розповів підрядник. — А ЦНАП поки вирішили не чіпати, тут же півметра снігу, усе замерзло, промерз ґрунт. Як тільки на амбулаторії вийшли з землі, то перейшли на ЦНАП, на розбирання. Тут також була стара будівля, десь квадратів на 400, може, більше. То ми його розібрали. Нині підготували ділянку й забетонуємо під колони ростверки. Паралельно будемо робити металоконструкції, тут буде каркасна будівля. Каркас металевий, який буде обшиватися і утеплятися. Покладемо новий сучасний утеплювач, щоб не було ніяких щілин. Те саме й на амбулаторії зробимо».

Окрім цього, матиме будівля ЦНАПу й індивідуальне опалення, от тільки якого типу котел (газовий чи електричний) — ще вирішується.

Відповідно до проекту, у будівлі розташується, окрім адміністративного блоку, ще й поліція. Також будуть медичні кабінети, тут розмістяться і місцеві рятувальники.

Зовні ЦНАП буде одноповерховою будівлею з кількома входами. Клас наслідків цього об’єкту — СС1. Це означає, що споруда розраховується таким чином, що в ній одночасно можуть перебувати до 50 людей.

Бюджет проекту — близько 11 млн грн, окрім цього, 10% — на умовах співфінансування за рахунок місцевого бюджету.

Максим Микитась коментує: перебіг будівництва ЦНАПу в Іванівці його як професійного будівельника й економіста дуже цікавить.

«Цей проект — під моїм особистим контролем, — каже нардеп. — Оскільки для нього за моєї ініціативи виділено 3,5 млн грн, частково ця сума надійшла і з моїх особистих депутатських коштів. Проект є, він будується, є кошти, є термін — до 1 вересня цього року. Тож уже восени Іванівка матиме такий важливий для неї об’єкт. У громадах ЦНАПи мають велике значення, оскільки чимало ОТГ розташовано далеко від обласного центру чи міст обласного значення. Тож, щоб оформити в нотаріуса документи, взяти паспорт чи якісь довідки, сільським жителям треба долати десятки кілометрів. Іванівка, правда, розташована в передмісті Чернігова, але, щоб дістатися міста, теж потрібні кошти, час, окремо виділяти на це день. Свій ЦНАП значно спростить надання та отримання цих послуг. Це насправді великий крок у майбутнє, і я радий, що сприяв цьому».

Амбулаторія

Який нині стан будівництва амбулаторії в Іванівці? Тут Віталію Рогачуку теж є що розказати. Уже повністю зробили фундамент, звели стіни, проклали каналізацію, на черзі — покрівля.

«Зараз завозимо колоди та розкладаємо на перекриття, будемо збирати дах, — розповів він. — Уже замовили склопакети, двері. Потім будемо замовляти металочерепицю на дах».

Окрім того, тут незабаром почнуть працювати й над благоустроєм ділянки. Поруч ростуть красиві липи. Спочатку їх хотіли зрізати, але потім, порадившись із місцевими жителям, більшість вирішили залишити. Приберуть тільки два старі дерева, а решту прорідять — для того, щоб зробити охайний вхід на майданчик. Поруч облаштують місця для стоянки транспорту.

Підрядник відповідально ставиться до обох своїх ділянок. Каже, це суттєво спрощує всі процеси розуміння та підтримки керівництва ОТГ. Сприяє швидкому будівництву й підтримка місцевого населення. Пан Віталій розповідає: люди чекають із нетерпінням на свої новенькі ЦНАП та амбулаторію.

Олександр Леоненко, будівельник, коротенько вводить у курс справ із будівництва амбулаторії:

«Ми вже зробили «коробку» будівлі, — каже він. — Готуємося до заливання чорнової стяжки для підлоги. І будемо «виганяти» внутрішні перегородки, розмічати кабінети».

За планом, в амбулаторії буде більше десятка різноманітних приміщень. Що ж розміститься всередині цих двох важливих для життя громади об’єктів? Максим Микитась зізнається: він уже доклав зусиль, а далі над цим питанням повинен працювати голова місцевої ОТГ.

В ОТГ повідомляють: міркують і над цим. Тож громада подала заявку на отримання гранту на фінансування саме в частині оснащення і програмного забезпечення. Мова йде про те, що тут виграли регіональний конкурс ДФРР на дофінансування ЦНАПу. Нині всі папери вже подані до Міністерства регіонального розвитку на конкурсну комісію, і після її проходження буде відомо, чи отримає Іванівка додаткові кошти обсягом близько 8 млн грн.

Загальний кошторис будівництва амбулаторії — близько 10 млн грн. Для неї торік закупили все необхідне для старту — меблі й обладнання на суму понад 300 тис. грн. Виділення цих коштів ініціював народний депутат Максим Микитась.

Також завдяки президентській програмі підтримки сільської медицини амбулаторія в Іванівці отримає і два автомобілі.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок