Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась: «Ріпкинський і Чернігівський райони матимуть кошти на ремонт доріг»

Максим Микитась: «Ріпкинський і Чернігівський райони матимуть кошти на ремонт доріг»

27.03.2019
0 коментарів

Зима з холодами вже позаду, Чернігівщина входить у будівельний сезон. Це означає, зокрема, і старт ремонту доріг. Голова Чернігівської ОДА Олександр Мисник озвучує цифри: цього року на утримання доріг в області погодили 531,7 млн грн.

 

Відповідно до інформації відомства, фінансування розподілятиметься наступним чином:

— капремонт автодоріг загального користування місцевого значення — 20,5 млн грн;

— поточний середній ремонт автодоріг загального користування місцевого значення — 251,2 млн грн;

— поточний дрібний ремонт і експлуатаційне утримання автодоріг загального користування місцевого значення — 160 млн грн;

— будівництво вулиць і доріг комунальної власності — 2,2 млн грн;

— капремонт вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах — 43,4 млн грн;

— поточний середній ремонт вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах — 54,37 млн грн.

Капітальний ремонт вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах включає 43,4 млн грн (із них м. Чернігів — 20 млн грн, м. Ніжин — 11,3 млн грн, м. Прилуки — 9,1 млн грн, с. Прохори — 3 млн грн).

Що найцікавіше — цього року значний дорожній бюджет матиме і Ріпкинський район. Зокрема, виділяється близько 17 млн грн на ремонт найпроблемніших ділянок. Мова йде про автошляхи Грабів — Пилипча, Добрянка — Дроздовиця — Кузничі, Олешня — Олександрівка, Олешня — Ловинь — Замглай. Загальна протяжність ділянок, які ремонтуватимуться, — 3,5 км.

Варто зауважити, що ці автошляхи роками не бачили якісного ремонту. Та в 2019-му все зміниться завдяки наполегливості окружного народного депутата Максима Микитася, за ініціативи якого саме ці проблемні ділянки потрапили до переліку об’єктів, які отримають належне фінансування.

«По цих ділянках я за майже три роки роботи депутатом назбирав уже стоси звернень, — розповідає нардеп. — Подекуди й сам у поїздках потрапляв у ями. Був випадок, коли після робочого візиту до Замглая довелося навіть ремонтувати автомобіль — він не витримав їзди тамтешніми дорогами. Я радий, що нарешті можу сказати людям: ремонти будуть! Тож цього року Ріпкинський район матиме можливість отримати кошти на ремонт деяких своїх автошляхів. Мушу зазначити, що порівняно з іншими районами, наприклад, Семенівським, цифри дорожнього кошторису в нас дуже й дуже непогані. Близько 17 млн грн — це не такі вже й малі кошти. Це приблизно стільки ж, скільки цьогоріч виділяється з держсубвенції на капремонт вулиць і доріг у межах Прилук і Ніжина разом узятих. Я розумію, що доріг, які потребують негайного ремонту, у Ріпкинському районі набагато більше. Але ми теж не пасемо задніх. Буде більше ремонтів. Робота триває».

Найближчим часом по цих ділянках відбудуться тендери, визначаться підрядники й ремонтники приступлять до роботи.

Є що сказати Максиму Микитасю і про Чернігівський район. Там обсяги фінансування ще значніші. Наприклад, за ініціативи народного депутата автомобільні дороги місцевого значення в районі отримують фінансування в сумі майже 19 млн грн. Що за ці кошти будуть ремонтувати? Відповідь: майже 4 км доріг.

«Ми говоримо про ділянки автошляхів Мохнатин — Рябці, Малинівка — Стаси, буде робитися під’їзд до села Олександрівки, а також дорога Михайло-Коцюбинське — Андріївка окремими ділянками. Тобто, знову ж таки, ремонт очікує ті шматки магістралей, де, як і в Ріпкинському районі, роками нічого не робилося», — резюмував народний обранець.

Загалом же на ремонт 53 км доріг місцевого значення в межах області передбачене фінансування обсягом понад чверть мільярда гривень, із них понад 14% коштів спрямовано за безпосереднім клопотанням чернігівського нардепа.

Що стосується решти районів Чернігівщини, то в облдержадміністрації повідомляють: планується виконати поточний середній ремонт автомобільних доріг загального користування місцевого значення та вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах. Розподіл коштів відбувся згідно з пропозиціями органів місцевого самоврядування і голів РДА та пропорційно протяжності автодоріг.

160 млн грн витратять на поточний дрібний ремонт і експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, виходячи з тогорічного досвіду. Ці гроші розподілятимуться наступним чином:

— експлуатаційне утримання доріг у зимовий період (очищення від снігу, посипання протиожеледними матеріалами, пропуск льодоходу, видалення кущів і чагарнику вздовж доріг) — 30 млн грн;

— 130 млн грн рівномірно розподілено на 5 секторів відповідно до протяжності мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення. Розподіл зроблений для залучення більшої кількості учасників торгів і поліпшення конкурентного середовища.

Нині оголошені тендерні процедури із закупівлі «Послуги з обслуговування наземних видів транспорту (Експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення та штучних споруд на них у Чернігівській області) на 388 млн грн. Ця сума взята, виходячи з розрахункової потреби на експлуатаційне утримання автомобільних доріг, і значно перевищує реальний обсяг фінансування, що надає можливість у випадку додаткових надходжень коштів виконати більший обсяг робіт. Також оголошено тендер на виконання аварійних робіт у розмірі 102 млн грн (розрахункова потреба). Ці кошти будуть направлені на ліквідацію аварійно небезпечних ділянок доріг, які будуть визначені після проведення обстеження при настанні сприятливих погодних умов.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок