Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась: «Уже влітку в 7 населених пунктах Ріпкинщини пацієнтів обслуговуватимуть за іншими стандартами: сучасно, якісно, зручно»

Максим Микитась: «Уже влітку в 7 населених пунктах Ріпкинщини пацієнтів обслуговуватимуть за іншими стандартами: сучасно, якісно, зручно»

17.05.2019
0 коментарів

Медицина на селі в Чернігівській області отримує новий поштовх до розвитку. За ініціативи чернігівського окружного народного депутата Максима Микитася з Фонду соціально-економічного розвитку виділяється фінансування на розвиток амбулаторій і пунктів здоров’я Ріпкинського району. Мова йде про комплексне забезпечення закладів одразу для 7 населених пунктів — Радуля, Сибережі, Замглаю, Вербичів, Малинівки, Нових Яриловичів і Добрянки. Тобто для закладів первинної ланки, які підпорядковані Ріпкинському центру первинної медико-санітарної допомоги.

Яке ж забезпечення мається на увазі? Меблі й технічне оснащення, витратні матеріали на зразок приладу для вимірювання рівня глюкози в крові разом зі спеціальними тест-смужками, уже не кажучи про такі дрібнички, як медичні пінцети чи кровоспинні джгути. На все це піде майже 700 тисяч гривень.

Нині всі заявки сформовані. Деякі аукціони вже завершені, наприклад, із закупівлі медичного обладнання. Там уже визначений постачальник — фізична особа-підприємець із Київської області. Саме він забезпечуватиме ці населені пункти Ріпкинського району необхідним устаткуванням. Перелік доволі розлогий і займає кілька сторінок. Тільки на цю статтю витрат передбачене фінансування в сумі понад півмільйона гривень. Кінцевий термін поставки замовлення, враховуючи специфічність, — до кінця року.

Максим Микитась каже: і раніше пробував допомогти сільській медицині в Чернігівській області — закуповував медикаменти, твердопаливні котли, допомагав із м’яким інвентарем, організовував виїзд медичних фахівців з обласного центру в райони для проведення медоглядів у сільській місцевості. Але зрозумів, що точковими методами ситуацію кардинально не змінити. Потрібно діяти комплексно. Тому й починають із благоустрою та детального забезпечення медичних закладів первинної ланки всім необхідним.

«Ми перебуваємо в постійному контакті з місцевими громадами, тому добре обізнані щодо їхніх потреб у системі охорони здоров’я, — каже народний депутат. — Відповідно при виділенні коштів намагалися врахувати заявки від медиків таким чином, щоб ріпкинські пункти здоров’я та амбулаторії отримали найнеобхідніше, те, із чим вони могли б приймати пацієнтів, проводити різноманітні діагностики, обстеження, лікування, щоб люди отримували якісні медичні послуги, не виїжджаючи зі свого села чи селища. Наприклад, у переліку медичних приладів передбачені навіть такі доволі рідкісні, як небулайзер (для інгаляцій), пікфлуометр (необхідний для діагностики стану дихальних шляхів людини, важливий для діагностування бронхіальної астми), пульсоксиметр (прилад вимірює рівень наcичення артеріальної крові киснем) тощо. Навіть уже судячи з назв, ми розуміємо — усе це вартісна техніка з хорошим функціоналом, яка допоможе ставити точніші діагнози, швидше реагувати на скарги пацієнтів, надавати якісну допомогу. Це і є конкретне покращення медичного забезпечення на селі. У цьому я бачу своє завдання як народний депутат».

Окрім техніки, отримають медичні заклади й фінансування в частині закупівлі меблів. Тендери якраз на фінальній стадії. От-от завершаться аукціони, і будуть визначені основні постачальники. Обсяги коштів тут скромніші порівняно з оснащенням — майже 200 тисяч гривень. На ці кошти придбають медичні шафи, кушетки, стільці, маніпуляційні столики. Відповідно до умов тендерної документації, постачальник зобов’язаний доставити замовлену продукцію протягом травня.

«Тобто вже влітку в згаданих 7 населених пунктах пацієнтів обслуговуватимуть зовсім за іншими стандартами: сучасно, якісно, зручно. Лікар уже не триматиме в сумці вакцини чи тонометр. Він усе зможе розмістити в спеціальних медичних шафах, буде робити щеплення в обладнаному кабінеті. Хіба ж це не чудово?» — емоційно висловлює свій захват Максим Микитась.

Є увага з боку народного обранця і до Чернігівського району. Ще раніше за ініціативи народного депутата отримала фінансування на оснащення Іванівська амбулаторія. Там торік закупили медичні меблі, необхідні діагностичні прилади.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок