Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась: «У Добрянці оновимо амбулаторію і вуличне освітлення»

Максим Микитась: «У Добрянці оновимо амбулаторію і вуличне освітлення»

22.02.2019
0 коментарів

Добрянка — це другий за розміром населений пункт Ріпкинського району. Тут проживає близько трьох тисяч мешканців. Справжнє диво для демографічно депресивної Чернігівщини — населення прикордонного селища повільно, проте постійно зростає. Відтак посилюється значущість об’єктів інфраструктури для цього регіону: охорони здоров’я, школи, садків, доріг тощо. Саме тому окружний народний депутат Максим Микитась найперше дбає про забезпечення цих потреб населення. Під час його нещодавнього візиту в Добрянку до нього звернулися представники школи з проханням допомогти укомплектувати шкільний медкабінет. Прохання було оформлене, як слід, письмовим зверненням. Тож фінансування в 70 тис. грн до місцевої громади надійшло швидко. І вже на початку року в Добрянській школі кабінет медичного працівника отримав усе необхідне. Що там є, ми зараз вам покажемо й розкажемо.

Засніжена Добрянка справляє враження тихого й мирного куточка, у якому життя наче вкрите кригою, уповільнене, непомітне. Але це тільки на перший погляд. У реальності селище дуже активне, тут є навіть свій молодіжний центр, якісний стадіон, а невдовзі буде й хороше вуличне освітлення, оновлена амбулаторія, навесні стартують роботи з реконструкції центральної частини населеного пункту. Автором і рушійною силою цих перетворень є Максим Микитась. За це йому дуже вдячні місцеві жителі.

Директорка Добрянської ЗОШ Наталія Дубина про свою школу може говорити годинами. Бо тут зростала, навчалася, а потім учителювала. Тепер у її підпорядкуванні десятки працівників. Така собі реалізація сценарію стрічки «Москва сльозам не вірить», тільки на добрянський манер.

У школі є що показати, вона ошатна, тепла, має енергоефективні вікна, а завдяки ініціативі Максима Микитася тут з’явилися і нові комп’ютери, і мультимедійне обладнання, і меблі. Єдине, чого бракувало, — хорошого медкабінету, оскільки посада медсестри тут введена нещодавно.

«Цього року в нас введена посада сестри медичної, але все, що ми для цього мали, — тільки приміщення, більше нічого, — розповідає Наталія Дубина: — Тому вирішили звернутися до Максима Вікторовича під час його візиту в округ. Ми знаємо його як людину, у якої слова не розходяться зі справами. Він одразу зрозумів нашу нагальну потребу, і на наш заклад були виділені кошти — 70 тис. грн. На цю суму нам надійшло обладнання для медкабінету».

Школа має тенденцію до збільшення кількості учнів — нині їх уже 281. Тому медичний кабінет надзвичайно актуальний. В оновленому стані він запрацював у січні цього року.

Медсестра Ірина Коротка радіє, насамперед, тому, що кабінет має якісні та, головне, медичні меблі. Тут є дві шафи — для документів і медикаментів, столик для інструментарію. Рідкість для глибинки — одразу два тонометри: механічний та електронний. Є необхідне приладдя для стерилізації інструментів. Також приміщення має все для проведення медогляду: ваги, зрістомір, таблицю для перевірки зору. А ще — умивальник, тумби, стільці зі спеціальним покриттям, яке легко обробляти дезінфекційним розчином. Є спеціальний столик для обробки ран, медична ширма, кушетка, шафа для одягу. Ну, й інгалятор.

«Функція цього кабінету така: проведення медогляду і надання першої медичної допомоги, — пояснює медсестра. — Частенько діти звертаються з якимись дрібними травмами, подряпинами. Ми маємо все необхідне для допомоги: йод, зеленку, можемо навіть робити уколи або внутрішньовенні ін’єкції. Є також ємність для утилізації медичних витратних матеріалів».

Із чим сюди звертаються діти? Зі скаргами на втому, головний біль, біль у животі. Карантин у Добрянці на момент спілкування з нашими героями (початок лютого) ще не вводили.

Світлана Бицько, секретар Добрянської селищної ради, як представник місцевої влади зауважує: співпраця з Максимом Микитасем значно ширша за один шкільний проект. Є ідея з оновлення місцевої амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

«Вона перебуває в не дуже хорошому стані, тому ми написали колективне звернення з проханням надати допомогу на оснащення амбулаторії, — розповідає вона. — Кошти вже є на рахунках Ріпкинського центру первинної медико-санітарної допомоги, оскільки амбулаторія підпорядковується саме цьому закладу. Ми провели перемовини з керівництвом Добрянської амбулаторії, склали список усього, що необхідно, і передали Вірі Семендяй у Ріпки (вона керує Ріпкинським центром ПМСД). І з її слів, усе незабаром має бути закуплене».

У переліку необхідного зазначено чимало: і сухожарова шафа для дезінфекції, укомплектовані сумки лікаря, новий кардіограф, тонометри, інгалятор тощо. Також частково будуть закуплені й нові меблі. Максим Микитась ініціював виділення близько 170 тис. грн на Добрянську амбулаторію.

Завідувач закладу Савелій Кир’якулов зізнається: цих коштів тут чекають, і навіть дуже.

«Ви ж бачите, як тут у нас, — показує він. — Не скаржимося тільки на режим опалення: у нас і справді комфортно, затишно й тепло. А от решту потрібно оновлювати».

Максим Микитась зауважує: у Добрянці настали часи змін.

«Окрім медичної та освітянської галузей, ми з командою працюємо і над тутешнім благоустроєм, — говорить нардеп. — Позаторік ремонтували дорогу, тепер опікуємося парковою зоною, капітальним ремонтом центральної частини населеного пункту, вуличним освітленням. Добрянка — транзитне селище, повз яке їздить чимало білоруських туристів. Мрію про те, щоб Добрянка стала охайною, красивою і дуже сучасною».

Тож у Добрянку завдяки співпраці з народним депутатом надійдуть кошти на оновлення вуличного освітлення. Мова йде про суму в 780 тис. грн. За це фінансування тут розраховують уже навесні здійснити повну реконструкцію вуличного освітлення одразу трьох вулиць селища.

 

 

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок