Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась: «У Гончарівському живуть працьовиті люди, захисники країни і патріоти. Допомагати їм — честь для мене»

Максим Микитась: «У Гончарівському живуть працьовиті люди, захисники країни і патріоти. Допомагати їм — честь для мене»

21.12.2018
0 коментарів

Гончарівська громада дещо відрізняється від решти ОТГ Чернігівщини, насамперед, своїм статусом, бо її осердя — Гончарівське — селище, де розташована знаменита на всю Україну танкова бригада «Сіверська». Усім відомо, що наша країна нині перебуває фактично у стані війни, тож військові частини — на особливому положенні. Чи позначається це на цивільній сфері життя громади? Як вона розвивається попри свій напіввійськовий статус? Народний депутат Максим Микитась вирішив особисто переконатися і в рамках робочого візиту в округ побував і в Гончарівському. Особливо його тут уразила місцева гімназія. Ошатна, із новеньким футбольним полем, ремонтом, хорошою технікою — сьогодні вона є зразком для наслідування навіть для столичних шкіл.

Директорка Гончарівської гімназії Ніна Іванівна Рудник уже майже 35 років працює тут. Вона пишається своїми учнями і докладає всіх зусиль, щоб заклад ставав іще кращим. Але пані Ніна в душі не лише освітянка, а й спортсменка — кожен день займається настільним тенісом. За підтримки народного депутата її навчальному закладу виділили фінансування на новий комп’ютерний клас. Також у планах шкільної адміністрації — повністю замінити меблі в їдальні. На наступний рік узагалі розраховують власними силами доробити харчоблок. Також хочуть замінити санвузли. Гімназія дуже активна — тут навчаються 400 учнів у дві зміни. І ще є чимало батьків, які готові віддавати сюди дітей.

«Ми до 1 вересня встигли все: прийняли першокласників, як годиться, — розповідає директорка. — Великих хвилювань через підготовку до роботи за стандартами Нової української школи у нас не було, бо ще в середині серпня знали: зробили все, що потрібно. Потім, наприкінці вересня, у нас була педагогічна конференція, і колеги сказали, що кращих перших класів, ніж у нас, вони не бачили. А ще допоміг і наш депутат Максим Вікторович: 520 тисяч гривень, які ми отримали за його сприяння, зробили свою справу. Також уклала кошти і об’єднана територіальна громада».

Початкову ланку до початку навчального року тут готували серйозно — закупили необхідні парти, усе за вимогами стандартів. Голова ОТГ також був прискіпливим — замовив одразу кілька зразків, щоб у школі могли вибрати кращий. Каже, перевіряли навіть те, як впливатимуть меблі на формування дитячої постави. Також закупили для закладу вартісні мультимедійні проектори. Як зізнаються в гімназії, досі про таке диво техніки тут хіба що могли мріяти — надто вже дороге обладнання.

Учителька початкових класів Гончарівської гімназії Оксана Бурлака не приховує свого задоволення від змін. Техніка, меблі, оснащення — усе новеньке, якісне, сучасне. Нарешті діти зможуть навчатися так, як це роблять у розвинених країнах.

«Комфортне шкільне життя тепер є і в наших дітей, — констатує вчителька. — У нас і нові меблі з’явилися, і нові парти. І підручниками забезпечили, й іграшками. Це неймовірно. Ми дуже вдячні Максиму Микитасю за підтримку».

Віталій Рудник, голова Гончарівської ОТГ, розповідає: громада і всі її населені пункти нині переживають буквально друге народження. Тут будується житло, розвиваються школи й садочки, є перспективи по роботі. Окрім цього, отримує громада і додаткове фінансування завдяки сприянню свого народного депутата. Співпраця триває вже два роки.

«Ми вдячні вам за ту допомогу минулого року з Фонду соціально-економічного розвитку, — говорить голова ОТГ. — Я говорю про покрівлю на гуртожитку, про меблі для Нової української школи й про інші меблі, комп’ютерний клас до кінця року, дай Боже, буде готовий, це вже другий. На нього так чекають наші діти і вчителі інформатики. А з прохань на наступний рік — я кажу про наші дороги. Самі бачите, у якому вони стані. Також ми говоримо про ще одну покрівлю для гуртожитку. І є в нас дитячий садок «Лісова казка», мріємо про капітальне утеплення фасаду. Капіталовкладення туди потрібні немалі, але співфінансування відсотків на 20 ми б на себе забрали».

У грудні для садка замовлять проектно-кошторисну документацію. Приміщення сьогодні дуже активно використовують — там перебувають 111 діток. Тож енергоефективність дуже потрібна, кажуть у громаді.

Звісно, не можна сказати, що в громаді нічого не роблять самі. Навпаки. Тут планів — аби тільки вистачило часу, жартує Віталій Рудник. Хочуть відкрити в Смолинській школі оновлену котельню, і тут також є частка допомоги, яку надав Максим Микитась. Також у Гончарівській громаді будуть реконструювати будинок культури в Смолині, нині завершується підготовка проектно-кошторисної документації. Усе це стало реальністю завдяки децентралізації. До об’єднання загальний бюджет трьох сільських рад ледь перевищував 2 млн грн. А бюджет ОТГ цього року зріс на порядок і склав 40 млн грн. Із них 31 мільйон — власні надходження громади. Тому, без зайвих перебільшень, Гончарівська ОТГ — одна з найбагатших у регіоні.

Максим Микитась зізнається: їздити в гості до таких громад — саме задоволення. Бо вони завжди висловлюються чітко й по ділу.

«Життя в громадах змінюється щодня, — наголошує народний депутат. — І щоразу я сам бачу ці зміни. Їх багато. Вони є в кожній галузі — медицині, житлово-комунальному господарстві, освіті, культурі, громадському житті, благоустрої тощо. Мені приємно відчувати, що деякою мірою і я є генератором цих змін. Кожен раз, ініціюючи виділення коштів, ми з командою запускаємо нові можливості для розвитку громад: тепліші садки і школи, якіснішу модель освіти, економію на енергоносіях. Гончарівська громада вже довела, що тут живуть працьовиті, старанні люди, захисники своєї країни і справжні патріоти. Допомагати їм — честь для мене».

Довідка

Наприкінці 2016 року була утворена Гончарівська об’єднана територіальна громада з населенням 4700 людей. До її складу увійшли Гончарівська селищна рада, Смолинська і Жеведьська сільради, а також село Козероги. Питанням розширення громади тут займаються давно. І є результат: наприкінці осені до ОТГ вирішила приєднатися Слабинська сільська рада з населенням понад 500 осіб.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок