Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась: «У Хмільниці грядуть великі зміни»

Максим Микитась: «У Хмільниці грядуть великі зміни»

31.05.2019
0 коментарів

У селі Хмільниці Чернігівського району є одразу кілька хороших новин. По-перше, тут готуються до проведення перших у житті виборів депутатів і голови ОТГ, по-друге, новостворена громада нині активно працює над наповненням місцевого бюджету і, по-третє, на село чекає світле, у прямому сенсі, майбутнє.

І це все не в останню чергу завдяки окружному народному депутату Максиму Микитасю. За його активної участі та ініціативи молода громада отримує фінансування із Фонду соціально-економічного розвитку на облаштування вуличного освітлення.

У цьому випадку ми говоримо про 300 тисяч гривень на освітлення віддалених вулиць Хмільниці — Тичини, Луговського, Перемоги, Нової. Поки що в населеному пункті якісно освітлюється лише половина вулиць, решта потопає в темряві. Це і незручно, і небезпечно.

Як саме хочуть у Хмільниці витратити ці 300 тисяч? За умови, поки громада не обрала собі нового голову, за село відповідає чинний Хмільницький сільський голова Юрій Слюнько. Він розповідає: ці кошти підуть на оформлення проектно-кошторисної документації, закупівлю нових ліхтарів, електричного дроту і приладу обліку електроенергії. Планують установити до 25 нових енергоощадних LED-ліхтарів.

«Таким чином, завдяки Максиму Вікторовичу в нас буде освітлена більша частина села. Лишиться тільки на майбутнє допрацювати все на вулицях Молодіжній і Городок», — розповідає сільський голова.

Максим Микитась говорить: хоча це й великі клопоти (закупити, встановити, знайти робітників), проте вони дуже приємні, адже немає нічого кращого, аніж чепурити свій дім, своє село.

«Вуличне освітлення — не лише вимога часу, а й безпечний рух транспорту та людей у сутінках, це можливість хоча б профілактично вплинути на статистику домових проникнень, бо ж відомо: де все добре підсвічується, злодії точно не захочуть ризикувати й залазити в такі будівлі. Тобто ми говоримо ще й про безпеку житлового сектору. Радий, що я зміг допомогти селянам у розвитку їхньої інфраструктури. Мало того, ці ліхтарі ж ощадні — яскравості дають більше, а енергії споживають менше. Тому є тільки суцільні плюси. Тут дійсно грядуть великі зміни», — упевнений народний депутат.

Також Юрій Слюнько розповідає: Хмільниця із 3 травня активно включилася в передвиборчий процес. 30 червня тут одразу три сільради (саме село, а також сусідні Довжик і Роїще) обиратимуть собі голову нової ОТГ і депутатів. Про те, щоб громада була спроможною, фінансово стабільною, думають уже зараз. Що це значить? Перш за все — наповнення місцевого бюджету. За словами пана Юрія, у його сільраді вже давно проведена робота з ревізії всіх земель. Обліковані 98% земельних ділянок, відповідно кошти від їх оренди й податок надходять до місцевого бюджету. Однак у сусідніх сільрадах усе не так оптимістично — там десь від 70% земель надходять платежі.

«Тобто земля не облікована, а підприємці користуються цим становищем і не сплачують кошти за користування нею на місцях, — говорить Хмільницький сільський голова. — Це неправильно, так не повинно бути. Тому одразу після виборів до ОТГ ми плануємо попрацювати над цим питанням. Бо ж раніше ми не мали повноважень це зробити, а тепер до нас приєднуються інші сільради, і ці спільні напрацювання суттєво збільшать рівень місцевих надходжень».

30 червня 2019 року в новій ОТГ відбудуться місцеві вибори, що стануть відправною точкою в житті об’єднаної громади.

Кількість рад, що об’єдналися, — три. Зокрема, це Хмільницька сільська рада (села Хмільниця, Рижики, Рівнопілля, Рябці), Довжицька сільська рада (села Довжик, Рогощі, Табаївка, Унучки), Роїщенська сільська рада (село Роїще).

Площа об’єднаної територіальної громади — 135.92 кв. км. Чисельність населення громади — 3192 людей.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок