Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась: «В Іванівській громаді буде сучасна амбулаторія, де надаватимуть медичні послуги європейської якості»

Максим Микитась: «В Іванівській громаді буде сучасна амбулаторія, де надаватимуть медичні послуги європейської якості»

01.02.2019
0 коментарів

На Чернігівщині стартувала довгоочікувана подія — в Іванівській ОТГ почали будувати нову амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Цей проект став можливий завдяки окружному народному депутату Максиму Микитасю, який домігся, щоб два населені пункти — Іванівку та Киїнку — торік включили до президентської програми відновлення медицини на селі.

Що це значить для регіону? Мова йде не лише про будівництво сучасного медцентру, а й закупівлю санітарного транспорту, впровадження стандартів обслуговування пацієнтів за допомогою технології телемедицини, а також відповідну підготовку медиків. На все це в межах країни виділяється близько 5 млрд грн. Тільки на чернігівські проекти передбачається виділення фінансування за цифрами минулого року понад 103 млн грн. Із них понад 13 млн грн спрямовані за безпосереднім клопотанням Максима Микитася на будівництво амбулаторій у передмісті Чернігова — Киїнці та Іванівці.

За примхою долі дата початку іванівського будівництва припала на 22 січня — 100-літню річницю Дня Соборності України. Тож вбачаємо в цьому хороший знак і добрі надії. На ділянці на вул. Самойловича, 1 в Іванівці активно працює техніка: поки копають котлован, «Панорама» фотографує цей процес. Будівельники запитують: звідки ми, кореспонденти? Називаємо видання, і чоловіки радісно повідомляють, що, мовляв, знають і читають, тож просять, щоб їхні фото з майданчика теж потрапили в газету.

За інформацією сайту «Прозорро», загальний кошторис іванівської амбулаторії становить 9,87 млн грн. Строк виконання робіт — до 1 вересня 2019 року. Підрядник місцевий. Це чернігівська компанія «Енергетичні сучасні комунікаційні системи».

В Іванівській сільській раді повідомляють: будується амбулаторія, яка розрахована на 3–4 лікарів без можливості проживання там. Проектом передбачається, окрім зведення медичного закладу, також здійснення благоустрою. До кінця березня 2019-го планують звести об’єкт під дах, а потім розпочнуться внутрішні роботи.

Приємний бонус: іванівська амбулаторія увійшла в новий проект досить підготовленою і саме в частині медичного оснащення. Бо ще торік за ініціативи Максима Микитася на суму 300 тис. грн сюди придбали меблі та необхідну апаратуру. Мається на увазі обладнання, яке нечасто зустрічається і в обласних клініках. Наприклад, автоматичний гематологічний аналізатор «Micro CC 20 Plus». Вартість цього апарата від американської фірми становить понад 200 тисяч гривень. Тож дозволити собі таку розкіш можуть не так багато медичних установ. Також в іванівській амбулаторії наявні дерматоскоп, індикатор внутрішньоочного тиску, аналізатор для визначення глюкози, холестерину, тригліцеридів, лактату й багато іншого. Усе якісне, сучасне, від кращих світових виробників.

Для амбулаторії торік закупили комплект нових медичних меблів: кушетки, сповивальні столики, тумби, столи медичні та інструментальні, крісло-візок тощо.

Максим Микитась коментує: сільська медицина на Чернігівщині цього року буде розвиватися динамічно.

«Мені важко дорікнути тим, що я кидаю слова на вітер, — каже нардеп. — Тож я радий, що в частині планів саме охорони здоров’я по Чернігівському району мені та моїй команді вдається дотримати свого слова. Громада отримає якісний сучасний заклад, де надаватимуться медичні послуги європейської якості. Але й це ще не всі хороші новини для моїх виборців. У мене ж є і Ріпкинський район. Там ми теж ведемо роботу з оновлення медичної галузі. Є домовленості про виділення фінансування на ремонт і закупівлю обладнання, меблів для центрів первинної медико-санітарної допомоги в Ріпках, Радулі, Добрянці, Замглаї, Сибережі, Нових Яриловичах».

Окрім амбулаторії, в Іванівці на черзі будівництво ще одного амбітного проекту — Центру надання адміністративних послуг. Нині процес перебуває на стадії тендерів. Уже визначений переможець, ним стала вже згадана чернігівська компанія «Енергетичні сучасні комунікаційні системи». Вартість будівництва — майже 11 млн грн. Термін виконання робіт — до 1 вересня 2019 року.

Левову частку фінансування на цей проект (у розмірі 3,5 млн грн) ініціював народний депутат Максим Микитась. Детальніше про будівництво ЦНАПу ми розповімо в наступних номерах газети. Слідкуйте за нашими випусками.

Щодо проекту в Киїнці, там також є хороші новини. Уже завершилися тендерні процедури, і невдовзі розпочнеться будівництво. Загальна вартість робіт — трохи більше 8 млн грн. Проект передбачає зведення амбулаторії, розрахованої на 3–4 лікарів.

 

Довідка

Іванівська об’єднана територіальна громада — одна з найбільших в області. Вона налічує 12 населених пунктів: Іванівка, Количівка, Ягідне, Красне, Золотинка, Скорінець, Ладинка, Друцьке, Слобода, Вікторівка, Драчівщина, Буди. Загальна кількість населення — понад 8 тисяч людей. Відстань від адміністративного центру громади до районного та обласного центрів — 14 км. Тож якість медичної допомоги, враховуючи відстань і кількість людей, є одним із головних чинників належного функціонування громади.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок