Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась: «У Киїнці буде новий стандарт медицини»

Максим Микитась: «У Киїнці буде новий стандарт медицини»

21.03.2019
0 коментарів

У передмісті Чернігова — у селі Киїнці — триває масштабне будівництво: зводять нову амбулаторію відповідно до президентської програми підтримки сільської медицини.

 

Проект амбітний, масштабний і дуже очікуваний, кажуть у сільраді. Тому за прогресом на будмайданчику спостерігає все село. Там уже закінчили роботи з фундаментом і зводять стіни. Спеціаліст-землевпорядник Тетяна Ващенко говорить: та амбулаторія, послугами якої користуються селяни зараз, розташована в неспеціалізованому приміщенні, у будівлі колишньої школи. Вона крихітна. У той час як Киїнка велика й налічує кілька тисяч жителів.

Місцеві мешканці розповідають, що, попри проблеми та скруту в квадратних метрах, тутешні медпрацівники завжди уважні, ввічливі, намагаються допомогти всім, чим можуть. Тут є навіть два ліжка денного стаціонару. Працює в амбулаторії четверо фахівців — фельдшер, медсестра, санітарка і водій. А от сімейного лікаря бракує. Тричі на тиждень приїжджають із Чернігівської районної лікарні та ведуть прийом два сімейні лікарі й один педіатр. Графік їхнього приїзду тут уже завчили напам’ять.

«Двоє сімейних — у понеділок і четвер, а в середу — педіатр», — розповідають у сільраді. У селі також кажуть: а як інакше, коли тільки в садку аж 5 груп. Хочеш — не хочеш, а години приїзду педіатра вивчиш.

Тетяна Ващенко говорить: люди дуже раді, що змогли потрапити в президентську програму. Навіть знають, кому за це варто дякувати — окружному народному депутату Максиму Микитасю. На свою амбулаторію тут чекають іще з минулого літа — саме відтоді, коли вперше подали документи на узгодження проекту.

«Тут не тільки діти мають інтерес до лікарні, а й дорослі, бо це значить, що в нас буде свій сімейний лікар, — говорить пані Тетяна. — Не треба буде чекати на приїзд із Чернігова. Наша попередня лікарка за сімейними обставинами вирушила до Києва, де працює чоловік».

Цей проект, радіють у сільраді, дуже хороший: він передбачає облаштування лабораторії, кабінету для щеплень, спеціалізованих приміщень. Загальний кошторис будівництва з урахуванням коригувань — трохи більше 9 млн грн, бо передбачає також і співфінансування 10% із місцевого бюджету.

Також сільська рада має плани й щодо децентралізації — дуже вже хочуть утворити тут свою об’єднану територіальну громаду. Як відомо, вибори в ОТГ у них мали б відбутися ще торік у грудні, але через введення воєнного стану в Чернігівській області вибори в 5 громадах скасували. Тепер у Киїнці хочуть знову повернутися до цього питання. Бо це означає кращі фінансові, проектні, адміністративні можливості для розвитку громади.

Сімейна медсестра й тимчасова виконувачка обов’язків керівника Киїнської амбулаторії Світлана Ворона розповідає про будні цього закладу. Вона каже, що підтримка з боку місцевої влади є і дуже вагома.

«Якби не Володимирівна (сільський голова Людмила Хомазюк — Ред.), я не знаю, де б ми були зараз, — наголошує медсестра. — Вона нам допомагає з усім: із опаленням, з організаційними моментами. Звісно, ми хочемо працювати в новій амбулаторії, але й думаємо про її майбутнє оснащення, що там і як буде».

Нове приміщення буде площею близько 600 кв. м. Матиме індивідуальне опалення і не залежатиме від лімітів на газ. Нинішня ж амбулаторія — тільки 100 квадратів. Тіснувато. Тут ведуть прийом, є аптечний пункт, стоматологічний кабінет. Щоб хоч якось додати їй затишку, медики клеять тут жирафчиків, приносять квіти. Заклад користується популярністю. За день, розповідає Світлана Ворона, встигають прийняти понад три десятки пацієнтів. Узимку — і півсотні. Тому є великий дефіцит не лише приміщення, а й комп’ютерів, оргтехніки.

«Ми з квітня маємо виписувати онлайн-рецепти, а як це зробити, коли лікарі приносять ноутбуки з дому?» — розмірковує Світлана.

Тому шукають киїнські медики підтримки й допомоги скрізь. Розраховують на те, що з будівництвом нової амбулаторії знайдуться і нові кадри, і техніка, а заклад осучасниться.

Максим Микитась вітає такі прагнення лікарів. Каже, стати частиною президентської програми було складно, але ще складніше буде медикам, оскільки тепер доведеться показувати зовсім інший рівень роботи.

«Киїнка — велике село, — констатує нардеп. — Йому пощастило із сільським головою — пані Людмилою. Її тут люблять і хвалять. Вона — великий рушій тутешніх змін. Я радий вітати, що в Киїнці не забувають про наміри стати ОТГ. Я теж тримаю це питання на контролі. Село, як ніколи, сьогодні потребує уваги з боку держави й тих позитивних змін, які йому гарантує децентралізація».

Звести амбулаторію в Киїнці планують до кінця нинішнього року. За попередніми розрахунками, тут матимуть можливість працювати одразу 3–4 сімейні лікарі.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок