Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась: «У новій Іванівській амбулаторії буде все якісне, сучасне та від кращих виробників»

Максим Микитась: «У новій Іванівській амбулаторії буде все якісне, сучасне та від кращих виробників»

14.03.2019
0 коментарів

В Іванівській ОТГ триває будівництво нової амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Цей проект став можливий за сприяння окружного народного депутата Максима Микитася, який домігся, щоб два населені пункти — Іванівку та Киїнку — торік включили до президентської програми відновлення медицини на селі. Що це значить для регіону? Мова йде не лише про будівництво сучасного медцентру, а й про закупівлю санітарного транспорту, впровадження стандартів обслуговування пацієнтів за допомогою технології телемедицини, а також відповідну підготовку медиків.

 

На все це в межах країни виділяється близько 5 млрд грн. Тільки на чернігівські проекти передбачається фінансування за цифрами минулого року майже 140 мільйонів гривень. Будують амбулаторії на умовах співфінансування: 10% повинна сплатити громада чи район, у якому будується амбулаторія, решту 90% — держава. Із них понад 13 млн грн спрямовані за безпосереднім клопотанням Максима Микитася на будівництво амбулаторій у передмісті Чернігова: Киїнці та Іванівці.

Іванівка

За інформацією сайту «Прозорро», загальний кошторис іванівської амбулаторії становить майже 10 млн грн. Підрядник місцевий. Це чернігівська компанія «Енергетичні сучасні комунікаційні системи».

Нинішня амбулаторія вже давно не задовольняє жителів Іванівки своєю якістю. Люди розповідають: тут уже мало що залишилося — закрили стоматологічний кабінет, немає повноцінної лабораторії для аналізів. Тож уся надія на новий заклад. Він буде оснащений за останнім словом техніки.

Завідувачка нинішньої амбулаторії Марія Гуменюк працює тут понад чотири десятиліття. Медик говорить: найперше, чого тут бракує, так це місця. Щеплення роблять у кабінеті педіатра. Та й узагалі ця кімната тепер багатофункціональна: тут і фізкабінет, і лабораторія, і маніпуляційна. А за правилами все має бути в окремих приміщеннях.

«Щеплення — це дуже серйозно, — говорить Марія Гуменюк. — Має ж бути холодильник для зберігання вакцини, приміщення потрібно дезінфікувати постійно, робити кварцювання. Прийом хворих дітей має бути в окремій кімнаті. Усе повинно бути за правилами, щоб не поширювалися інфекції повітряним шляхом».

Нову амбулаторію в Іванівці будують на місці приміщення колишнього денного стаціонару, який закрили більше 20 років тому. Будівля давно стала непридатною і руйнувалася на очах, тому її зрівняли з землею. Замість неї тепер виритий котлован. Працює техніка.

За попередніми розрахунками, нова амбулаторія буде доволі просторою — 340 кв. м. Тут зможуть вести прийом одразу 3–4 лікарі. Плюс — службові приміщення, а також спеціалізований кабінет для зберігання медпрепаратів, стерилізаційна, маніпуляційна. Загалом ці 340 «квадратів» поділять на 21 кабінет. Якщо схочуть, то зможуть обслуговуватися, тобто підписати декларацію, жителі всіх навколишніх населених пунктів.

Нечувана дивовижа для села — якісна стоянка для транспорту пацієнтів і медичних автомобілів теж запланована в проекті. Здійснять тут і благоустрій території: клумби, зовнішнє освітлення тощо. Єдиний нюанс — службове житло лікарям доведеться підшукувати деінде, бо проектом це не передбачено.

Амбулаторію планують звести до кінця 2019-го. Загалом на Чернігівщині збудують 21 нову амбулаторію. На це в Державному бюджеті України передбачено 102 мільйони 559 тисяч гривень.

Приємний бонус: Іванівська амбулаторія увійшла в новий проект досить підготовленою, і саме в частині медичного оснащення. Бо ще торік за ініціативи Максима Микитася на суму 300 тис. грн сюди придбали меблі та деяку необхідну апаратуру. Мається на увазі обладнання, яке нечасто зустрічається і в обласних клініках.

Максим Микитась коментує: медицина в Іванівці цього року зміниться докорінно.

«Ще торік придбали автоматичний гематологічний аналізатор «Micro CC 20 Plus», — розповідає нардеп. — Вартість цього апарата від американської фірми становить понад 200 тисяч гривень. Відповідно, дозволити собі таку розкіш можуть не так багато медичних установ. Також в Іванівській амбулаторії є дерматоскоп, індикатор внутрішньоочного тиску, аналізатор для визначення глюкози, холестерину, тригліцеридів, лактату й багато іншого. Усе якісне, сучасне, від кращих світових виробників».

Додатково для амбулаторії торік закупили комплект нових медичних меблів: кушетки, сповивальні столики, тумби, столи медичні та інструментальні, крісло-візок тощо.

Киїнка

Окрім цього, завершений тендер із будівництва амбулаторії в Киїнці. Її за трохи більше 8 млн грн побудує в селі місцевий підрядник ТОВ «Буд Актив Груп». Відповідно до тендерних умов, кінцевий строк надання послуг чи робіт — до 26 грудня 2019 року.

У Киїнці теж планується амбулаторія на 3–4 лікарів. Зводитимуть її за адресою: вул. Перемоги, 2 Б. Заклад матиме автономну систему опалення. Проект передбачає також облаштування газону, благоустрій навколишньої території, встановлення лавочок, будівництво стоянки на три місця тощо.

Детальніше про цей проект ми розповімо в наступних номерах «Панорами».

Довідка

Іванівська об’єднана територіальна громада — одна з найбільших в області. Вона налічує 12 населених пунктів: Іванівка, Количівка, Ягідне, Красне, Золотинка, Скорінець, Ладинка, Друцьке, Слобода, Вікторівка, Драчівщина, Буди. Загальна кількість населення — понад 8 тисяч людей. Відстань від адміністративного центру громади до районного та обласного центрів — 14 км. Тож якість медичної допомоги, враховуючи відстань і кількість людей, є одним із головних чинників належного функціонування громади.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок