Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась: «У Замглаї відремонтуємо школу майже на півтора мільйона гривень»

Максим Микитась: «У Замглаї відремонтуємо школу майже на півтора мільйона гривень»

14.02.2019
0 коментарів

Замглай — це невелике селище на півночі Чернігівщини. Тут живе близько 1800 людей. У загальнонаціональних і регіональних новинах ця місцевість більше відома завдяки кільком факторам: прекрасним лісам із торфовищами, місцевому торфобрикетному підприємству, яке майже 20 років тому припинило роботу, а також співпрацею з регіональними проектами ООН.

 

Але ці події — із минулого. А як живе селище нині? Виявляється, це не такий уже й «ведмежий» кут, і тут відбувається чимало цікавого та позитивного. Почати хоча б із того, що в селищі замінюють практично всі лампи розжарювання у вуличних ліхтарях на економні LED-світильники. Приємність ще й у тому, що оновлять освітлення не тільки в центрі, а й практично скрізь. Лишиться доробити в приватному секторі 20 ліхтарів — зауважують у селищній раді. Весну Замглай уже зустрічатиме зі світлом, розповідає селищний голова Олександр Красківський. Ще до Нового року надійшли кошти — близько 60 тис. грн — на закупівлю ліхтарів. Таке фінансування стало можливим завдяки співпраці з народним депутатом Максимом Микитасем.

«До кінця минулого року ми перерахували кошти, а вже цьогоріч надійшло обладнання, ми закупили 60 ліхтарів, — розповідає селищний голова. — У лютому їх почали встановлювати. Уся робота практично завершена. Уже робили пробні пуски освітлення — працює справно. Задоволені. Дякуємо за підтримку й розуміння нашому народному депутату. На моїй пам’яті це перший такий народний обранець, який настільки комплексно допомагає нашому регіону. Мова не лише про хороше ставлення, а й про ініціювання виділення дійсно великих обсягів фінансування. Говоримо про підтримку всіх наших соціально важливих об’єктів: школи, садка, ФАПу. За 17 років своєї роботи я іншого такого прикладу не пригадую».

Вуличні лампи зручні, якісні, енергозберігаючі, а ще — суттєво допомагають ощаджувати місцевий бюджет. Селищний голова порівнює: LED-світильники вітчизняного виробництва вп’ятеро економніші за звичайні лампи розжарювання.

«Раніше в ліхтарях були лампи на 250 Вт, а зараз ми встановлюємо по 50 Вт. І цього більш ніж достатньо», — констатує Олександр Красківський. І додає: це вперше, коли в селищі не тільки міняють лампи, а й оновлюють ліхтарі. Попередні відслужили майже 40 років.

Є зміни і в житті місцевої школи. Нагадаємо: там уже давно мріють про енергоефективність і хочуть замінити старі дерев’яні рами на нові металопластикові вікна, установити нові, тепліші двері. Під час минулого візиту Максима Микитася до Замглая громада наполягала на вирішенні цієї проблеми. Той погодився посприяти, тому кошти на заміну надійшли ще минулого року в сумі 1,42 млн грн. Єдине, що залишилося, — завершити проектно-кошторисну документацію і знайти підрядника. Олександр Красківський говорить: робота над документацією нині в розпалі, профінансував ці видатки районний бюджет. Тому вже навесні в школі замінять понад сотню старих вікон на нові металопластикові.

А от у Замглайському садку «Малятко» все більш-менш гаразд: там уже придбали всі необхідні меблі й дитячі ігрові куточки. Із фінансуванням тут, як і скрізь, теж допоміг Максим Микитась. Він ініціював виділення понад 370 тис. грн. Кошти надходили частинами, щомісяця, це створювало певні складнощі. Однак із закупівлями впоралися вчасно. Тож зимові свята діти зустріли з новими іграшками та меблями.

Є що розказати хорошого й про охорону здоров’я. Замглайський ФАП обслуговує не лише жителів селища, а й навколишніх сіл. Тож роботи тут багато завжди. Колись будівлю закладу відремонтували капітально — за сприяння ООН. Тоді її утеплили, зробили підлогу, опалення, ремонт стін тощо. Та з часу тієї переробки минуло майже 20 років. Сьогодні ФАП потребує осучаснення і реорганізації з ФАПу на пункт здоров’я. Це визнають і медики, і селищна адміністрація. Максим Микитась потурбувався і тут — за його ініціативи на капітальний ремонт і закупівлю меблів для Замглайського фельдшерсько-акушерського пункту виділили 270 тис. грн. Олександр Красківський розповідає: ці кошти здебільшого витратять на оновлення підлоги (старий дерев’яний паркет замінять гігієнічнішими кахлями), вікна та двері теж будуть ощадними, металопластиковими. Є окремий рядок на придбання медичних меблів (так, бо звичайні стільці й тумбочки для лікарняних закладів не годяться). Нині фінансування в повному обсязі виділене на КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Ріпкинського району Чернігівської області», філіалом якого є ФАП у Замглаї.

«Щодо нашого пункту сюди приїжджала керівник із Ріпок Віра Семендяй разом із проектантами, — розповідає Олександр Красківський. — Вони все обміряли, роздивилися, щоб за допомогою цих даних виготовити документацію. Згодом зроблять і закупівлю всього необхідного».

Замглайський ФАП, попри свій непоказний вигляд і досить прохолодну температуру всередині, — заклад популярний. Щодня сюди навідуються зо два десятки пацієнтів. Також звертаються сюди молоді мами, щоб зробити щеплення дитині. У штатному розписі є фельдшер і акушерка, окремої посади для медичної сестри поки не передбачено. Також тут проводить прийом сімейний лікар, приїжджає і педіатр.

Наталія Казимир — акушерка, працює в медицині вже 40 років. За цей час, каже, траплялося різне, навіть пологи доводилося приймати. Окрім прийому в приміщенні ФАПу, доводиться обслуговувати пацієнтів і вдома.

«Щодня десь 3–4 візити мінімум, — розповідає вона. — Це не лише огляд, ми ведемо хворих, тим більше, що в першій декаді лютого в Замглаї ще тривав карантин».

Заклад частково модернізували — ще раніше його перевели з газового на альтернативне опалення. Тут є твердопаливний котел, який працює на дровах. Режим економії триває і тепер — котел функціонує тільки в прийомні години, а вночі — ні. Тому на ремонт у ФАПі чекають із нетерпінням.

Завідувачка Ольга Григор’єва перераховує необхідні меблі, яких нині потребує її заклад: «Кушетки, столики, у тому числі сповивальні, тонометри, бо тиск вимірюємо щодня. Роботи чимало, оскільки нас тут тільки двоє, то доводиться працювати й у вихідні».

Максим Микитась коментує: він і сам зацікавлений у змінах у Ріпкинському районі. Досить уже бути відсталим і депресивним, бо це транзитний коридор до Чернігова. Район повинен мати ошатний вигляд, щоб перед туристами не було соромно.

«Позаторік і торік ми спланували наші основні напрямки роботи — школи, садки, дороги, — наголосив нардеп. — У 2019-му я хочу якісно поглибити цю роботу. Що мається на увазі? Найперше — енергоефективність. Тобто всі заклади повинні економно витрачати ресурси й не морозити своїх відвідувачів, надто дітей і персонал. Звісно, вигляд теж повинен бути сучасний, а не обшарпаний. Тому, коли ми ініціюємо виділення коштів на той чи інший чернігівський проект, завжди намагаємося контролювати якість робіт. Це моя особиста відповідальність. Мені приємно зазначити, що цього року зміни будуть і в Замглаї, і нарешті про цей населений пункт почнуть говорити в національних новинах не лише в контексті природи чи негативу, а й у ключі хорошого медцентру чи ошатної школи, світлих вулиць. Ось до чого прагнемо я і моя команда».

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок