Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась уперше серед нардепів від Чернігівщини започаткував програму соціального захисту пенсіонерів

Максим Микитась уперше серед нардепів від Чернігівщини започаткував програму соціального захисту пенсіонерів

17.06.2019
0 коментарів

Для Чернігівщини питання захисту пенсіонерів має особливе значення, бо цей регіон найдепресивніший із точки зору демографічної ситуації. Саме тут найвищий середній вік населення — 43 роки і найбільша частка пенсіонерів серед місцевих жителів: на початок минулого року тут проживало 200 тисяч людей у віці 65 років і старше, або кожен п’ятий житель області (в Україні — 17%). Серед них дві третини — жінки. У сільській місцевості кожному четвертому виповнилося 65 років і більше, а в міських поселеннях — кожному шостому. Найчисельнішою є вікова група 65–69 років (32%), і найвразливішою — теж.

– Якось завжди виявляється так, що в нас у регіоні про людей похилого віку згадують тільки у їхні дати чи на зимові свята. Мені неприємний такий підхід, бо допомоги ці люди потребують щодня, щогодини. Тож моя приймальня завжди з-поміж інших виділяла саме це питання окремо. Ми завжди намагалися зробити цю допомогу всебічною — від продуктових наборів до закупівлі ліків, взуття. Коли їдемо в села — вручаємо теплі ковдри, смаколики, медикаменти. Є і великі ініціативи, зокрема, придбання спеціального автомобіля для підопічних Новозаводського територіального центру соціального обслуговування, — розповідає Максим Микитась, депутат від одного з Чернігівських виборчих округів.

Тому він уперше серед нардепів від Чернігівщини започаткував програму соціального захисту пенсіонерів, людей із соціально вразливих категорій. У чому це виражається? Так, громадська приймальня народного обранця забезпечує чернігівських працівників сфери соцзахисту витратними матеріалами: сумками, термочашками, пінними чобітками, які дуже зручні та комфортні й підходять для будь-якої погоди. Зайве говорити, що соцпрацівники отримують і солодкі подарунки до свят. Уже не кажучи про те, що народний депутат весь час обстоює позицію збільшення зарплат цим людям. Адже для чернігівських інвалідів, людей похилого віку, що прикуті до ліжка, вони — це той місток із навколишнім світом. У кожного соцпрацівника на обліку понад десяток підопічних. Усіх обійти нелегко, тому тут дуже доречним став автомобіль — мінівен «Пежо», виділення коштів на закупівлю якого теж ініціював Микитась. Однак соцпрацівникам нині як ніколи потрібна підтримка з боку держави, місцевої влади. Та поки що їх чує лише Максим Микитась. Також і підопічні геріатричного пансіонату в Чернігові одержували допомогу щодо оновлення м’якого інвентарю.

Є ініціативи щодо залучення коштів на будівництво амбулаторій. Нині в окрузі їх зводять аж 2 — у Киїнці та Іванівці. Вже до початку осені вони будуть готові та зможуть приймати своїх пацієнтів, уже не треба буде їздити до райцентрів чи Чернігова. Є вже виконана ініціатива і щодо закупівлі твердопаливного котла для ФАПу в с. Петруші. Є великий і повністю реалізований проект зі створення сучасного реабілітаційного центру в Чернігівській міській лікарні № 4, де проходять лікування хворі, що страждають від наслідків інсульту.

Тож за ці три роки в соціальній сфері Чернігівщини дійсно зробили якісний ривок уперед. Головне тільки, щоб ці темпи реалізації соціальних ініціатив тривали й надалі. Від цього виграє вся громада регіону.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок