Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовини«Найнадійніші заощадження - в квадратних метрах»

«Найнадійніші заощадження - в квадратних метрах»

10.11.2015
0 коментарів

«Найнадійніші заощадження - в квадратних метрах»

У моді знову невеликі квартири

- Настав чи вже горезвісне "дно" ринку? Або ще буде дешевшати?

- Розмов про "дні" було вже стільки, що люди, по-моєму, просто перестали реагувати на чергові коментарі чергових "експертів", які часто дуже далекі від будівництва. У сьогоднішній економічній ситуації будувати прогнози - справа невдячна, але, виходячи з реалій, причин для подальшого падіння цін немає. І ті, хто стежить за ринком, звернули увагу, що до листопада практично всі акції від забудовників закінчилися, будматеріали продовжують дорожчати. Тому причин для подальшого падіння цін я не бачу, хоча невеликі коливання можливі.

- Як змінилися тенденції в зв'язку з кризою? Стали будувати більше економжитла? Більше однокімнатних?

- Звичайно, криза змінила переваги клієнтів і основний популярністю зараз користуються невеликі квартири економ-класу. Що стосується корпорації "Укрбуд", то ми будуємо в різних сегментах, але більшість будинків - це економ +, тобто краще співвідношення ціна / якість, і зараз такі квартири найбільш затребувані. Тим більше криза показала, що найнадійніші заощадження - в квадратних метрах.

- Один з найактуальніших питань: як перевірити надежностьзастройщіка? Зараз більшість компаній працюють через фірми-посередники, і пересічному громадянину дуже важко зрозуміти, хто насправді стоїть за тим чи іншим об'єктом.

- Зрозуміти не так важко, якщо докласти до цього трохи зусиль, адже все-таки квартира - це серйозна покупка, і потрібно бути уважним, щоб потім не залишитися біля розбитого корита. Звертати увагу потрібно на репутацію забудовника, кількість об'єктів, на те, скільки будинків введено в експлуатацію і чи немає з цим проблем. Також допомогти можуть публічні реєстри, в яких можна знайти і цільове призначення землі, і її власників, і містобудівні обмеження.

Зрозуміло, що криза вибиває з ринку невеликі компанії, адже у них немає такого запасу фінансової міцності, як, наприклад, у "Укрбуду", тому, звичайно, в першу чергу потрібно дивитися пропозиції від великих системних забудовників, їх залишилося на ринку близько п'яти.

Якщо ціна на 40% нижче за ринок - це шахраї

- Що б ви порекомендували українцям, які хочуть зараз купити собі квартиру?

- Звичайно, купувати! Адже криза показала, що квартира - це надійна інвестиція. Що стосується ціни, то недороге житло - поняття відносне. Ми вважаємо, що зараз у "Укрбуду" досить привабливі ціни, але це результат жорсткого контролю витрат і побудови практично замкнутого циклу будівництва всередині корпорації. У нас свої підрядники, внутрішня конкуренція. Ми не зловживаємо валютними кредитами, продаємо теж самостійно. Все це дозволяє контролювати вартість квадратного метра і не прив'язувати її жорстко до долара, а це вже багато значить. Плюс до цього досить багато акційних пропозицій, а "Укрбуд", наприклад, пропонує і розстрочку, і кредитування під відсоток набагато нижче, ніж в банках.

Але важливо розуміти: якщо вам пропонують ціну нижче ринкової на 30-40 відсотків, ви маєте справу з шахраями! Занадто привабливу ціну можуть забезпечити лише ті, хто продає квартири в так званих самобуду, які зводяться взагалі без документів і навряд чи колись будуть введені в експлуатацію, а це означає, що будинок залишиться без опалення, води, світла.

- Як вирішити проблему з самобудами, особливо якщо вже розпочато будівництво і прості люди вклали кошти?

- Що стосується стовідсоткових самобудів, то до кожного потрібен індивідуальний підхід, адже тисячі людей, які купили там квартири, стали заручниками ситуації. Але це не повинно стати лазівкою для недобросовісних забудовників - це перше, а друге - якщо будинок побудований з грубими порушеннями будівельних норм, то мова йде вже про безпеку, а значить, легалізація просто неможлива.

За інформацією департаменту містобудування та архітектури КМДА, більше сорока об'єктів мають ознаки самовільного будівництва. Але скандалів навколо будівництв значно більше. І число їх зростає саме в передвиборні періоди, що цілком зрозуміло: піаритися на будівництвах легко і видовищно. Відразу приїде телебачення і журналісти, яким можна розповідати про погане і пожадливому забудовника. Кияни можуть бути стовідсотково праві, виступаючи проти незаконного будівництва. А можуть стати жертвою маніпуляцій, коли у забудовника на руках всі необхідні документи, але "лідерами протестів" бажане видається за дійсне.

- Чи є спірні забудови у "Укрбуду"?

- У "Укрбуду" майже три десятка об'єктів, але через одного ЖК на Микільській слобідці "Сонячна рів'єра" певні політики та активісти стали називати мене "одіозним забудовником". Вся "одіозність" полягає в тому, що "Укрбуд" не пішов на угоду з вимагачами, які влаштовували перші протести проти будівництва, потім естафету підхопили депутати, а напередодні виборів ми взагалі призупинили будівництво, оскільки це вже був не будмайданчик, а майданчик для піару всіх, хто зібрався балотуватися. Нас звинувачують, що знищується паркова зона на березі Дніпра, але ніхто не хоче подивитися на карту і прочитати, що водойма поблизу - це протоку річки Десенка, яка впадає в Дніпро і є середньою річкою, і ні парку, ні прогулянкової зони на березі просто не існує - там зарості і стихійне звалище. А ось як раз "Укрбуд" хоче зробити там сучасну набережну, щоб всі жителі Слобідки, Левобережки могли там відпочивати. Ми зібрали побажання місцевих жителів, по ним вже ведеться робота: змінюються старі комунікації в районі, ремонтуються сади, школи, утеплюється поліклініка.

Оновлюватимуть хрущовки і промзони

- Останнім часом забудовники виганяють тільки вдома, забуваючи інфраструктуру, хто повинен думати про садочки, школах, магазинах?

- Є певні норми - скільки, скажімо, має бути дитячих майданчиків на кількість споруджуваних квадратних метрів. Звичайно, виконувати норми можуть по-різному і від цього страждає вся галузь, коли через недобросовісних будівельників клеймо лягає на всіх. Адже термін "забудовник" вже став нести якийсь негативний підтекст. Що стосується "Укрбуду", то, крім норм, намагаємося прислухатися і до думки жителів, адже хто, як не вони, краще знають, що треба в районі - може, замість магазину їм краще заасфальтувати дороги або зробити освітлення?

- У Києві, здається, забудували вже все - де будуватимуть далі?

- На мій погляд, через кілька років прийде час цікавих рішень по оновленню житлового фонду столиці. У нас маса хрущовок, які застаріли не тільки морально, а й технічно. Це величезний пласт роботи для архітекторів і будівельників. До того ж на сьогодні в столиці досить багато промислових зон, на місці яких в майбутньому можуть з'явитися міні-містечка і квартали, об'єднані якоюсь оригінальною концепцією. І дуже важливо, щоб архітектурні рішення включали в себе комфортні для життя киян складові: пішохідні та зелені зони, місця для вигулу тварин, підземні парковки і зручні транспортні розв'язки.

Справа честі

На саркофазі ЧАЕС наші будівельники працюють по півгодини в день

- Корпорація "Укрбуд" бере участь в будівництві саркофага на ЧАЕС, розкажіть докладніше?

- Саму арку будує французький консорціум, завдання ж українських будівельників - побудувати огороджує контур, без якого арка не може бути насунута. Це високі стіни, які закриють арку з двох сторін, і конструкції всередині самого четвертого енергоблоку. Складності додає те, що потрібно демонтувати аварійний бетон, старі металоконструкції - і все це в умовах підвищеного випромінювання. На деяких ділянках людина в захисному спорядженні працювати може лише півгодини в день.

- Чи правда, що українським будівельникам дісталася "найбрудніша" робота?

- Робота дійсно складна, але в мене трохи інший погляд на ці речі. По-перше, це хоч і загальна проблема Європи, але Україна - в першу чергу. І хто, як не ми, повинні подбати про власну безпеку. А по-друге, важливо, що Європейський банк реконструкції і розвитку довіряє нам і бачить в компаніях "Укрбуд" надійного партнера.

- Роботи повинні бути закінчені в 2017 році, коли на 4-й енергоблок буде насунута захисна арка, яка забезпечить безпеку об'єкта протягом ста років! В процесі роботи нам необхідно демонтувати близько 1000 кубометрів залізобетонних конструкцій, вирізати технологічне обладнання - труби, баки, мостові крани. І укласти майже 12 тис. Кубометрів нових бетонних конструкцій. Щоб встигнути в термін, будівельники перейшли на цілодобовий режим роботи. А вибір на "Укренергомонтаж", який входить в корпорацію "Укрбуд", було обрано не випадково, саме це підприємство має 43-річний досвід робіт в Чорнобилі.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок