Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниНасування «Арки» на ЧАЕС - перемога для України та всього світу

Насування «Арки» на ЧАЕС - перемога для України та всього світу

13.11.2016
0 коментарів

Насування «Арки» на ЧАЕС - перемога для України та всього світу

Друзі, приголомшлива перемога республіканця Дональда Трампа на президентських виборах у США відволікла увагу від не менш важливої події в Україні − у ці дні на Чорнобильській атомній електростанції розпочнеться процес насування на четвертий енергоблок нового безпечного конфайнменту, а по-простому – Арки, яка має накрити старий саркофаг четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС, що був зруйнований під час страшної катастрофи 26 квітня 1986 року.

Я глибоко переконаний, що це − велика українська перемога, підкріплена неймовірною, титанічною роботою наших фахівців. Нова Арка дозволить не лише українцям, але й всій Східній Європі забути про загрозу, що насувалась.

Окремо хочу подякувати всім працівникам, які брали участь у цьому проекті. Кожен день ці мужні і, водночас, скромні професіонали відправлялися в найнебезпечніше місце на карті Європи, щоб виконати роботу, яку до них ніхто і ніколи не робив. Честь Вам, хвала та низький уклін за Вашу колосальну працю.

Для мене проблема Чорнобильської АЕС завжди була особистою – я народився у Прип'яті і в дитинстві був евакуйований з мамою в Київ. Мій батько, скільки я його пам'ятаю, завжди працював на станції – спочатку брав участь у будівництві, а після аварії – в числі перших керував її ліквідацією. Потім довго займався післяаварійними роботами на ЧАЕС і в розробці поточного проекту він теж зіграв одну з ключових ролей. На жаль, він вже не встигне побачити результат своїх зусиль, які коштували йому здоров'я, а згодом і життя.

Я переконаний, що тепер нам вдалося назавжди перемогти безжальну і руйнівну стихію. Нова Арка засвідчує, що українці здатні працювати із західними донорами та інвесторами за їх правилами і якісно виконувати роботу – без корупції, без зриву термінів, без невдалих виправдань. Робота показала, що ми можемо успішно виконувати проекти, аналогів яким у світовій практиці поки не існує. Це неймовірний плюс до іміджу України, це перемога, яка сьогодні нам так необхідна.

Переконаний, що наші фахівці здійснять ще не одне, значиме для всіх нас досягнення, адже вже в наступному році персонал на станції планує приступити до звільнення ЧАЕС від решти радіоактивних елементів. Впевнений, що Чорнобиль може стати плацдармом для нових українських перемог – як і технологічних, так і управлінських. Я вірю, що і для Чорнобиля і для нас всіх настане новий день – день відродження та день надії!

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок