Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниНові вікна і двері для Олешнянської школи

Нові вікна і двері для Олешнянської школи

07.03.2019
0 коментарів

Село Олешня на Ріпкинщині, де живе майже тисяча людей, відоме на всю Україну. Насамперед, завдяки своїй головній окрасі — Голубим озерам, розташованим поруч, які вже встигли прозвати чернігівськими Мальдівами. Які тільки телеканали тут не були! Які фестивалі не проходили! Улітку цей куточок Ріпкинського району відвідує близько мільйона туристів. Фантастична цифра. Здавалося б, такий інтерес до цієї місцевості має позитивно позначитися на розвитку інфраструктури Олешні. Кошти, увага і все таке. Але ж ні. Бо, поки тут розмірковують, чи варто утворювати громаду, місцева школа, якій за два роки виповниться 60, досі стоїть зі старими дерев’яними рамами, із яких дме, і від цього страждають діти.

 

Єдиний, хто простягнув руку допомоги закладу, — окружний народний депутат Максим Микитась. Саме за його ініціативи для Олешнянської середньої школи імені Софії Русової були виділені 300 тис. грн на заміну вікон і дверей у рамках програми енергомодернізації.

Директор закладу Петро Григорович Куліш розповідає: вікна тут «рідні», разом зі школою здавалися. Відтоді їх ніхто капітально не ремонтував.

«Вони вже давно розвалюються, — розповідає директор. — Так, ми пробуємо щось робити: закриваємо, замазуємо щось, але всього не виправиш. Так, із них дме. Звісно, нам потрібно їх міняти».

За його словами, новина про фінансування була дуже обнадійливою для всього педагогічного колективу, оскільки потрібно замінити 10 великих вітражних вікон і вхідні двері. Це все кошти й чималі, навряд чи місцевий бюджет може тут зарадити. Дякувати долі, до вирішення питання долучився народний депутат. Тому дуже приємно спостерігати, як ситуація поступово зрушує з мертвої точки.

«На початку лютого до нас завітали підрядники, вони все обміряли, роздивилися, — каже директор. — Розраховуємо, що десь до квітня все буде зроблено, і ми будемо вже з новими вікнами».

Окрім цього, така заміна дасть змогу школі заощадити на витратах на паливо. Хоч заклад і опалюється дровами та вугіллям, бо має свій твердопаливний котел, проте з новими вікнами економія все ж буде помітнішою. За це в школі дякують народному депутату.

Максим Микитась зауважує: енергоефективність — нині не просто красиве, звучне слово, це національна стратегія та реалії буття.

«Ні для кого не секрет, що ціни на газ постійно ростуть, — констатує народний депутат. — Усе це важкою ношею лягає на плечі громад, керівників закладів. Комусь ми допомагаємо із закупівлею обладнання, яке працює на альтернативних видах палива, як, наприклад, у Тарасошевченківській школі Любецької громади, комусь допомагаємо із заміною вікон, як в Олишівці та Михайло-Коцюбинському. Скрізь запровадження новітніх технологій означає зменшення споживання енергоресурсів щонайменше на третину. І, що найприємніше, різницю в температурах усі відчувають одразу. Тут, в Олешні, справи дещо кращі, бо вже є котел, але погано, що старі вікна. Будемо виправляти це. Діти повинні навчатися в комфортних і теплих умовах. Така моя позиція».

Нині в Олешнянській школі навчається 71 дитина, і це не межа. Є потенціал до збільшення кількості учнів удвічі-тричі. Петро Куліш легко пригадує, як іще 15 років тому в його школі отримували освіту майже дві сотні дітей.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок