Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниМаксим Микитась розповідає, як не стати жертвою шахраїв

Максим Микитась розповідає, як не стати жертвою шахраїв

08.06.2016
0 коментарів

Максим Микитась розповідає, як не стати жертвою шахраїв

При покупці майбутнього житла можна зробити чимало промахів. Наприклад, вибрати «не той» район або планування, яка згодом «разонравится». Але, мабуть, найсерйозніша помилка - це звернутися до ненадійного забудовнику або шахраям. І тут покупцеві стає не до непривабливого вигляду з вікна або відсутності станції метро поблизу. Адже мова йде про вислизає мрії про власну квартиру і про втрату великої суми грошей.

Максим Микитась - Максим Микитась розповідає, як не стати жертвою шахраїв

Президент Української державної будівельної корпорації «Укрбуд» Максим Микитась розповідає про те, як не стати жертвою шахраїв і не потрапити в неприємну історію з недобудовою.

- Хочу сказати відразу, що далеко не завжди людина, яка вклала свої кошти в житло і не отримав його, став жертвою злочинців. Під час кризи люди стають більш обачними і не вкладають серйозні гроші, прочитавши лише рекламне оголошення в газеті або в Мережі. Думаю, що час відверто дутих «прожектів», коли шахраї просто збирали готівку, нічого не збираючись будувати, все-таки позаду. Але існує інша сторона медалі. Реальність така, що в складних економічних умовах деякі забудовники просто не можуть розрахувати свої сили і можливості. Буває, що компанія береться за проект, залучає інвесторів, але потім просто «не тягне». Це не шахрайство в чистому вигляді, але людині, яка вклала свої гривні в квадратні метри і чекає квартиру, від того не легше. Адже будівництво може зависнути на довгі роки і не факт, що взагалі буде завершено. Таких недобудов в Києві півтори сотні, і мало хто знає, що входження на столичний будівельний ринок «Укрбуд» починала з завершення саме кинутого іншою компанією недобудови!

Це був наш перший проект. Якийсь забудовник почав проект, але не потягнув. Потім були нескінченні позови, але за довгі роки ситуація не зрушила з місця. Коли ми зайшли на будмайданчик, то мали фундамент і кілька зведених поверхів. Роботу довелося проробити колосальну: і технічну, з внесенням змін до проекту, і юридичну. У підсумку, ми звели наш перший столичний житловий комплекс - «Лісовий». Це був певний ризик, але хороший досвід, після якого ми єдині з київських забудовників змогли довести до розуму ще три аналогічних недобудови - житлові комплекси «Парк-хол« Горький »,« Герцен-Парк »,« Артеміда ». Офіційне відкриття останнього відбулося в кінці квітня цього року. А історія з ним тягнулася ще з середини 2000-х років. Я гордий тим, що ми змогли завершити проект, а люди отримали свої квартири.

- Як звичайній людині, що не експерту з нерухомості, зробити свій вибір, на що орієнтуватися, щоб не опинитися, умовно, біля розбитого корита.

Особисто я віддавав би перевагу великим компаніям. Поясню чому. Просто у них найбільший «запас міцності», до того ж ціна за квадратний метр буде нижче за рахунок обсягів.

Компанія-забудовник має надати вам дозвільну документацію на будівництво. Пояснити механізм інвестування. На сьогоднішній день найбільш надійний - це Фонд фінансування будівництва. Уважно вивчайте пункти договору, який підписуєте, задавайте питання, а при необхідності радьтеся з юристом.

У минулі роки я радив вивчати історію забудовника за відгуками і статтями в інтернеті. Але на сьогодні ситуація досить неоднозначна. За останні кілька років будівельники, не тільки «Укрбуду», зіткнулися з рядом інформаційних кампаній, при яких використовуються маніпуляції, чорний піар і відверта брехня. Спочатку робиться «вкидання» на маловідомому ресурсі, а потім його починають тиражувати на більш серйозних сайтах. Визначити, що ми маємо справу з замовний інформаційною атакою, досить просто: в таких матеріалах практично ніколи не наводиться альтернативна точка зору або коментар самого забудовника.

Є факти, які легко перевірити, то ж кількість житла, зданого в експлуатацію. Наприклад, «Укрбуд» в 2013 році ввела в експлуатацію 62 тис. Кв. м, в 2014-му - 210 тис. кв. м, а в 2015-му - вже 330 тисяч квадратів! Для мене досить показовим став такий епізод. Нещодавно ми відкривали ЖК «Артеміда», що виріс на місці довгобуду. Там одна з наших інвесторів сказала знакову фразу: «Якби я читала все, що пишуть про це будівництво в інтернеті, то ніколи не купила б тут квартиру». На щастя, «все, що пишуть в інтернеті» вона читати не стала і дуже задоволена своїм нинішнім житлом. Вона емоційно дякувала нас, і це було приємно. Приємно від того, що ти не тільки бачиш результати праці свого колективу, а й переконуєшся, що ця праця цінують люди.

Покупцеві слід врахувати, що головною візитною карткою компанії-забудовника є вже здані в експлуатацію житлові комплекси. Тому раджу не пошкодувати часу і самому відвідати об'єкти, які вже здані в експлуатацію забудовником. Таким чином, можна на власні очі переконатися в ступені надійності компанії.

- Якби ви самі купували квартиру, на що ще звернули б увагу?

- При виборі житла врахував би чинники, які згодом грають важливу роль: планування кімнат, їх форма, місце розташування комплексу, інфраструктура району або перспективи її розвитку. Звернути увагу на екологічність матеріалів і їх теплоізоляційні властивості, можливість установки теплолічильників. При нинішніх цінах на енергоносії це вкрай актуально.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок