Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовини«Укрбуд» підтримав ініціативу Київради про безкоштовну передачу квартир пільговикам

«Укрбуд» підтримав ініціативу Київради про безкоштовну передачу квартир пільговикам

16.03.2016
0 коментарів

«Укрбуд» підтримав ініціативу Київради про безкоштовну передачу квартир пільговикам

Державна корпорація «Укрбуд» підтримує пропозицію депутатів Київради про передачу 1-1,25% житлоплощі в новобудовах міста. Про це у своїй колонці на сайті Сегодня.ua повідомив президент будівельного підприємства Максим Микитась. Він зазначив, що житло планують виділяти сім'ям пільговиків, які роками стоять у черзі. 
 
- Запропонована Київрадою ініціатива - це реальні квадратні метри, реальне житло, яке отримають члени багатодітних сімей, воїни АТО, чорнобильці та інші пільговики. У комітетах вже підрахували, що тільки по Києву це 200 квартир на рік, - пише Микитась. - "Укрбуд" підтримає цю ініціативу і, впевнений, що до нас приєднаються інші будівельні компанії. Ми з радістю забезпечимо житлом тих, хто цього потребує. 
 
У той же час глава «Укрбуду» підкреслив, що впроваджувати ініціативу варто тільки за умови скасування пайової участі будівельників. За його словами, великі підприємства з високим рівнем соціальної відповідальності зможуть самостійно впоратися з додатковим навантаженням. Але частина компаній, в першу чергу невеликих, буде змушена перекласти цей тягар на плечі покупців квартир. 
 
- Але хто відповість на головне питання - на що йдуть гроші від пайових внесків? - Запитує Микитась. - Надто вже непрозорий механізм, занадто багато в ньому корупційних ризиків. Можливість зменшення суми, або взагалі звільнення від "податі" - все це залишено на розсуд Київради. Одним словом, готова середовище для "договорняків" і лобіювання, що дозволяє особливо хитрим просувати свої проекти без зайвих витрат. 
 
Президент будівельної корпорації додав, що у направляємих до бюджету пайових внесків навіть немає чіткого цільового призначення. Тільки розпливчасте формулювання "на розвиток інфраструктури". А кошти, витрачені саме на цей напрямок будівельниками, всупереч закону «Про регулювання містобудівної діяльності», в суму пайової участі не зараховуються, зазначив Микитась. 
 
- У компаній "Укрбуду" зараз на оформленні висить мереж на 70 (!) мільйонів гривень. І тягнеться це вже півроку. Всі ми прекрасно розуміємо, чому. А це, між іншим, і є та сама інфраструктура міста, на яку повинні виділятися крихти пайових внесків, що залишаються в бюджеті, - пояснив глава корпорації. 
 
Втім, запропонована депутатами ініціатива теж потребує доопрацювання, вважає Микитась. На його думку, Київрада, яка виступає посередником між будівельниками і пільговиками, повиненна чітко прописати цільове призначення квартир після їх передачі в комунальну власність. А реєстр черговиків на отримання житла повинен стати відкритим і електронним, щоб громадськість міста могла проконтролювати, кому дістануться безкоштовні квадратні метри.
Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок