Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниУ Чернігівському та Ріпкинському районах висадиться медичний десант

У Чернігівському та Ріпкинському районах висадиться медичний десант

07.07.2017
0 коментарів

Діагностика й обстеження дають можливість виявити хворобу на початковому етапі та своєчасно розпочати лікування. А це у свою чергу є не лише запорукою здоров’я, а й інколи навіть рятує життя. Комплексне медичне обстеження для жителів Чернігівського та Ріпкинського районів ініціював народний депутат України Максим Микитась.

Не треба пояснювати, наскільки своєчасно проведене медичне обстеження важливе для здоров’я людей. Є хвороби, які дають про себе знати, коли вони вже переходять у стадію хронічних, і тоді на лікування йде багато часу, коштів і нервів.

Якщо в містян є можливість у будь-який час пройти обстеження у вузькопрофільних лікарів, то селянам для цього потрібно їхати або до райцентру, або до Чернігова. Далеко не кожен може це зробити, особливо люди похилого віку.

«Кожна людина має право на проведення медичного обстеження. Рівень захворюваності населення Чернігівщини постійно зростає. До того ж Чернігівський та Ріпкинський райони входять до переліку найбільш забруднених територій унаслідок аварії на ЧАЕС. І люди, які тут проживають, потребують постійного медичного обстеження.

Розуміючи, що в селах відсутні вузькопрофільні фахівці та необхідне діагностичне обладнання, я звернувся до Чернігівської районної лікарні з проханням про проведення обстеження мешканців Чернігівського та Ріпкинського районів із виїздом безпосередньо в населені пункти. До складу виїзної медичної бригади увійдуть мамолог, офтальмолог, невропатолог та кардіолог. Лікарі проведуть обстеження, дадуть необхідні рекомендації, а в разі потреби — і направлення до лікарні», — розповів Максим Микитась.

Він також повідомив, що буде складено відповідний графік, якого числа та куди виїжджатиме медична бригада. Про це буде додаткове повідомлення. Народний депутат сподівається, що до інформування населення долучаться місцева влада та медики (ФАПи, амбулаторії). Тож незабаром у Чернігівському та Ріпкинському районах варто очікувати на кваліфікований медичний десант.

А Гончарівські медики проти…

Здавалося б, як люди, так і лікарі повинні радіти, що до них приїжджають провідні медичні фахівці, які безкоштовно проведуть обстеження. Але в Гончарівській амбулаторії думають інакше. Коли представники Максима Микитася приїхали до селища для врегулювання організаційних питань, у тамтешній амбулаторії заявили: «Ні, нам і нашим людям лікарі не потрібні! Кому треба, доїдуть до Чернігова». Тут, імовірно, можна було б сказати: «І ці люди давали клятву Гіппократа!» Але в реаліях розумієш, що то просто байдужість і небажання працювати. Куди простіше відсидіти в кабінетах і нічого не робити.

Тоді помічники народного депутата, як-то кажуть, пішли в люди. Просто на вулицях запитували місцевих жителів, чи потрібне їм медичне обстеження, яке проведуть лікарі в їхньому населеному пункті. Відповідь була одностайна: «Так! Звичайно!»

Тому, незважаючи на протести гончарівських медиків, обстеження в селищі все ж буде. Його проведуть навіть у випадку, коли місцеві ескулапи всіляко блокуватимуть діагностування мешканців.

Цей випадок може служити сигналом для медичного керівництва району та області. Максим Микитась категорично відреагував на таку поведінку працівників гончарівської амбулаторії і наголосив, що медична реформа в недбалому ставленні до пацієнтів поставить крапку. «Турботливе ставлення до пацієнтів — невід’ємна складова лікарської професії. І добре, що більшість медиків у нас відповідає цим канонам», — наголосив народний депутат.

Селищний голова Гончарівської ОТГ Віталій Рудник підтримав ініціативу Максима Микитася про комплексне медичне обстеження жителів громади: «Така ініціатива народного депутата дуже важлива для нас. Це в першу чергу турбота про здоров’я людей. Адже до чернігівських лікарень здебільшого їдуть, коли хвороба вже вочевидь дає про себе знати і потрібне серйозне лікування. Виїзні медичні бригади — це шанс зберегти здоров’я», — наголосив очільник Гончарівської громади й запевнив, що зі свого боку всіляко сприятиме створенню належних умов для роботи лікарів.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок