Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниУ селі Убіжичі на Ріпкинщині клуб уже влітку матиме нову підлогу

У селі Убіжичі на Ріпкинщині клуб уже влітку матиме нову підлогу

18.04.2019
0 коментарів

Весна квітне на Чернігівщині, усе менше й менше днів лишається до Великодня — дня, коли святкуємо не тільки Воскресіння Христове, а й улаштовуємо весняну толоку, згадуємо наших близьких, наводимо лад у місцях їхнього вічного спочинку. Ці особливі дні в нас мають назву Діди.

Добре, коли для прибирання потрібні тільки віник і вмілі працьовиті руки. А якщо мова йде про загальний благоустрій? Наприклад, облаштування парканів. Їх заміна таки недешево обходиться. У минулому номері ми писали про те, як дбають про благоустрій у с. Голубичі. Завдяки підтримці окружного народного депутата Максима Микитася в село доставили нові дошки, із яких зроблять надійний паркан, що служитиме довго. А огороджувати в Голубичах і справді було що — аж 430 м по периметру місцевого кладовища.

На черзі — допомога з благоустрою і в інших селах Ріпкинського району: с. Галків Мохначівської сільської ради й с. Даничі. В обох населених пунктах місцеві жителі вже давно просили допомогти з матеріалами для паркану навколо кладовища. У Даничах потрібно було замінити 100 метрів огорожі, у Галкові ще більше — 220 м. Тож селяни по допомогу звернулися до громадської приймальні Максима Микитася. Підтримка не забарилася.

Максим Микитась розмірковує: «Я завжди відповідально ставлюся до прохань своїх виборців, надто тих, які мають на меті благоустрій, інфраструктурну складову, тобто комфорт у побуті. Звісно, можна апелювати: цвинтар — це ж для мертвих. Але, даруйте, впорядковані місця поховання — це потрібно не мертвим, це потрібно живим. Бо це говорить про рівень розвитку суспільства і місцевої громади, їх культуру».

Однак упорядкування парканів — ще не всі весняні клопоти. У с. Убежичі Красківської сільської ради є чудовий клуб. Туди охоче приходить молодь пограти в настільний теніс, більярд або літні люди — потеревенити за партією в доміно. Ігрові набори, тенісний і більярдний столи тут є. У стінах клубу влаштовують усі місцеві урочисті й адміністративні події — тут голосують на виборах, проводять схід села, святкування Нового року, Дня Незалежності тощо.

Розповідає Красківський сільський голова Ігор Літошко: «Наш клуб загалом у непоганому стані. Ми й самі намагаємося дбати про нього: самотужки вишукали кошти й купити пічку-булер’ян, тож узимку в нас тепло. Тепер от узялися за ремонт покрівлі».

Цей клуб функціонує з 1962 року. Із того часу його капітально не ремонтували, каже сільський голова. Тепер же настав час для повного оновлення. І одне з найболючіших питань — заміна підлоги. На щастя, і тут виручив Максим Микитась. Тож тепер у закладу є 50 кв. м новенької чотириметрової підлогової дошки, яку доставили сюди 9 квітня. Подарунок настільки припав до душі, що місцеві жителі кажуть: спочатку відремонтують покрівлю, щоб не псувати будівельним сміттям підлогу. А вже за два місяці, якраз на початку літа, можна буде приступати й до перекладання підлоги.

«Дякуємо народному депутату за уважність і допомогу, — говорить сільський голова. — Нам це дуже стане в нагоді. Наш клуб багато хто відвідує, це десь із півсотні людей, а також і гості. Для села, де живе трохи більше 200 людей, це таки показник. Тож турботу нашого депутата побачить чимало людей».

Максим Микитась дякує і зауважує: добрим і працьовитим завжди треба допомагати.

Довідка

Убіжицький будинок культури функціонує при Красківській сільській раді. Клуб тут давно знають і люблять. При ньому створений жіночий ансамбль «Вербиченька». Що цікаво — сама сільська рада, попри невелику кількість жителів (381 людина), демонструє непогані економічні показники: торік, відповідно до звіту голови за 2018 рік, бюджет сільради становив 1331884 грн. Основні надходження — це земельний податок із юридичних осіб (907 тис. грн), єдиний податок із сільських товаровиробників (понад 160 тис. грн) та орендна плата з фізичних осіб (майже 35 тис. грн).

Кілька великих сільгосппідприємств тут орендують землю. На сьогодні свої паї здали в оренду в селі Красківському 84 людини (площею 262,1 га), у селі Убіжичі — 121 особа (402,1 га). Населенню сільської ради видані кошти за оренду в сумі 922000 грн, тобто по 8% від вартості земельного паю.

Також у Красківському та в Убіжичах функціонують два ФАПи.

Завдяки суттєвим доходам, сільрада торік профінансувала ремонт зали в Убіжицькому будинку культури й придбала піч для опалювання закладу, а ще одну — для сільської бібліотеки, плюс закупила металеві вхідні двері.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок