Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниУ школі імені Софії Русової в Олешні замінять частину вікон на нові, металопластикові

У школі імені Софії Русової в Олешні замінять частину вікон на нові, металопластикові

07.06.2019
0 коментарів

У 2019 році ця школа отримає 300 тис. грн на нові вікна та двері, їх виділення на цей об’єкт ініціював окружний народний депутат Максим Микитась. Леонід Багмут, начальник відділу освіти Ріпкинської райдержадміністрації, повідомляє: проект по цих роботах готовий, він нині проходить експертизу.

«Він, вважайте, уже на стадії завершення, — розповідає посадовець. — Ми виходимо на електронний майданчик «Прозорро» і там визначаємося з підрядником. Із роботами і виконанням, я думаю, упораємося до початку нового навчального року».

У самій школі ці новини сприймають із великим оптимізмом.

«Звісно, на ці гроші всіх вікон не заміниш, але й те, що є, — теж велика справа. За це ми дуже вдячні нашому депутату», — каже директор школи Петро Григорович Куліш.

У закладі пояснюють: цього обсягу фінансування вистачить, щоб замінити частину великих фасадних вікон у кількості 11 штук і встановити вхідні двері або, як кажуть, вхідну групу. Директор розповідає: складність робіт полягає в тому, що кожне вікно фактично в людський зріст — 1,8 × 1,2 м.

«Тут потрібен фахівець, який приїде, усе обміряє, скаже, які саме вікна нам потрібні. От на такого ми й чекаємо», — уточнив директор.

У школі кажуть: більшість тутешніх вікон служить понад 50 років, від моменту відкриття закладу. Вони настільки старі, що з них постійно дме, протяги взимку великі. Тільки нещодавно за допомогою місцевого підприємства замінили шість вікон. От і все. Тому допомога від народного депутата Максима Микитася тут у буквальному сенсі на вагу золота.

«Таким чином, із цією допомогою ми закриємо наші потреби по фасадних вікнах. І школа матиме охайний вигляд», — резюмує Петро Григорович.

Ці 300 тис. грн залучені на об’єкт у Ріпкинському районі за безпосередньої ініціативи Максима Микитася. Нардеп пояснює свою думку щодо підтримки Олешнянського навчального закладу так: «Головне, щоб школа увійшла в опалювальний сезон максимально підготовленою, із максимальним відсотком енергоефективності. Хоч заклад і опалюється твердопаливним котлом, що, звісно, ощадить велику частку місцевого бюджету, та зі старими вікнами це тепло гріє вулицю. Тобто воно йде на вітер. Я знаю, що в школі намагаються підтримувати взимку комфортний режим +17–18 градусів, та з новими вікнами можна буде перейти до економного режиму й нарешті відчути користь енергоефективності. У цьому я бачу своє завдання як місцевий народний депутат».

Теплі вікна та економний режим нині на часі, говорять у селі. Бо в тутешній школі навчається 71 дитина, і це ще не межа. Є потенціал до збільшення кількості учнів удвічі-тричі. Петро Куліш легко пригадує, як іще 15 років тому в його школі отримували освіту майже дві сотні дітей.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок