Зворотний зв'язок
Головна сторінкаНовиниУ Замглайській школі замінять майже 150 вікон

У Замглайській школі замінять майже 150 вікон

29.05.2019
0 коментарів

Школа в Замглаї Ріпкинського району зуміла зробити одразу кілька видатних речей — перетворитися на енергоефективний заклад, отримати якісні вікна й на закупівлях для неї солідно заощадити. Ми вирішили побувати в селищі та з’ясувати все. Лише за півмільйона гривень тут зробили майже неможливе: замінили сім десятків вікон, вхідні двері, зробили відливи, а невдовзі будуть готові й відкоси. І це все — за кілька днів одразу після Великодня. Мало того, працівники виконували роботи на вихідних, щоб не порушувати навчальний процес у школі, розповідає директорка закладу Юлія Джола.

Старі шкільні вікна вже скоро могли б справити 50-літній ювілей. Однак користі від того школі не було ніякої: із них нещадно дуло, вони були трухляві, відповідно — впливали й на температурний режим класів. У холоди, коли котельня працювала на повну, ледь удавалося забезпечити +17°С.

«У нас і газова котельня така, що її треба модернізувати, а котли замінювати, — розповідає директорка. — Колись тут відкрили модуль від «Укртепло» і пункт облаштовували з такою умовою, що буде опалюватися школа й училище. Рік вони пропрацювали. Нам було дуже зручно, економно й тепло. Школа лишилася і далі, а от училище закрилося. І постачальник сказав, що йому невигідно обслуговувати тільки нас, утримувати тут працівників, тому модуль — усе… Тепер воно все стоїть законсервоване».

Нині школа знову повернулася до вартісного газу. У холодний період маленький заклад, де навчається 165 дітей, споживає більше 300 кубометрів газу щодоби. Замглайська школа за рівнем видатків на опалення взимку є одним із найдорожчих об’єктів інфраструктури району. Тож питання економії енергоносіїв тут стоїть дуже гостро. Деякі школи, наприклад, у Вербичах, тепер опалюються твердим паливом — із цих самих міркувань. Відповідно, люди в Замглаї, коли дізналися новину, що Максим Микитась ініціював виділення коштів — 1,4 млн грн на заміну вікон у школі — дуже зраділи.

«Ми розраховуємо, що завдяки комплексній заміні вікон ми зможемо заощадити на опаленні 25–30 відсотків», — говорить пані Юлія.

Школа має хорошу перспективу для району, для майбутньої ОТГ, якщо така тут буде створена, бо лише на наступний навчальний рік у селищі мають 15 заявок на першокласників. Випускається 11 учнів, іще кілька випуститься в 9-му, тож школа матиме стабільну кількість дітей. Сюди також підвозять дітей із сіл Ловинь, Глинянка, Буянки. Та й це ще не межа, оскільки загальна місткість школи — до 400 учнів.

«У нас загалом на школу завдяки Максиму Вікторовичу Микитасю виділено десь 1,4 мільйона гривень. Так вийшло, що на тендері переміг той підрядник, який зробив необхідні роботи лише за трохи більше 500 тисяч гривень», — говорить Юлія Джола.

За ці гроші встановили 69 вікон, зокрема, і великі, вітражні в спортзалі. Встановили вхідну групу дверей. Шкільні старожили кажуть, що з новими вікнами для школи буквально розпочалося нове життя.

Тож яка доля цих майже 900 тисяч, які лишилися? Ми не могли не поцікавитися в районного відділу освіти. Керівник установи Леонід Багмут говорить: їх теж використають. На ці кошти замінять решту вікон у школі — 80 штук. Якщо ж лишиться ще, то й вони не пропадуть — закуплять нові двері для шкільних кабінетів.

«Ця економія внаслідок проведення тендерних процедур, — розповів Леонід Багмут. — 1 млн 400 і 580 тисяч — то дуже велика різниця, усі це розуміють. Люди бралися за голову й казали, що нам там привезуть і поставлять щось таке, аби встановити. Ми звернулися до управління капбудівництва області з листом — дайте нам технагляд. Він приїхав, подивився, сказав, що якість нормальна».

Окрім того, переможець тендеру надав усі сертифікати відповідності якості вікон. Це все перевірив проектант і теж підтвердив: усе якісне, надійне, а постачальник відповідальний. Він, що цікаво, не чернігівський, а запорізький. Тобто в ці 580 тисяч іще входила й вартість доставки продукції.

«Законодавство передбачає, що цей проект не міняється, до нього просто вносяться зміни. Ми їх уже почали робити. Ми звернулися з листом, нам зробили всі необхідні заміри, зараз ці дані вносяться до проекту. А далі там передбачено, що той постачальник, який був, може продовжувати цю роботу. На тих самих умовах, із тими ж цінами», — роз’яснив керівник відділу освіти.

Леонід Багмут переконаний — усі паперові роботи разом із ремонтними реально встигнути зробити до початку навчального року. На урочисту церемонію перерізування стрічки хочуть запросити Максима Микитася.

Той каже — неодмінно навідається до Замглаю. Має такий намір.

«Я чимало чув хорошого про Замглайську школу, тому дуже вже хочу побачити всі зміни на власні очі, — підтвердив намір нардеп. — Це в мені професійний будівельник і досі відчувається. Звісно, переживаю, щоб поруч з економією була дотримана і якість на належному рівні, щоб діти отримали теплу школу, а місцевий бюджет міг рахувати свою економію від заощаджених витрат на енергоносії».

Однак самою лише школою в Замглаї добрі справи від Максима Микитася по Ріпкинському району не закінчуються. Також він ініціював виділення 300 тис. грн на заміну вікон і дверей у гімназії імені Софії Русової в Ріпках. Але про це — уже в наступному номері газети.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок