Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗробленоЧернігівська четверта міська лікарня - від мрій до дій

Чернігівська четверта міська лікарня - від мрій до дій 12 Червня 2017

12.06.2017
0 коментарів

Чернігівська міська лікарня № 4 поступово рухається в напрямку перетворення звичайного комунального закладу в сучасний реабілітаційний центр. Цьому є логічне пояснення — адже в нашому регіоні один із найвищих в Україні показників кількості інсультів.

Лише в Чернігові торік зафіксували понад 1000 випадків. Як доводить світова практика, головну роль для таких хворих відіграє окрім медикаментозного лікування фізична реабілітація та подальша соціалізація пацієнта.

І якщо з медикаментозним лікуванням усе більш-менш стабільно, то з реабілітацією в нас поки що слабкі результати. За словами медиків, лише 15–20% колишніх інсультників повертаються до звичного життя, решта — просто доживають своє або в хоспісах, або на руках у родичів. У той же час західна статистика доводить: за вмілої реабілітації можливо соціалізувати навіть 40% пацієнтів. І це ще не межа.

Народний депутат Максим Микитась переконаний: «Реабілітація пост-інсультних хворих для Чернігівщини має надважливе значення. А якщо облаштувати сучасний реабілітаційний центр, то тут можна з успіхом лікувати взагалі всіх хворих неврологічного профілю».

Завдяки підтримці Максима Микитася заклад перейшов від мрій до дій — розповідає завідувачка неврологічного відділення лікарні Лариса Кадіна. Тут уже повністю обладнаний кабінет фізичної реабілітації. У ньому зробили ремонт, закупили обладнання — мотомед для відновлення рухів. Уже 80 хворих скористалися таким обладнанням і мають позитивні результати. Встановили також монітор, на якому транслюють фізичні вправи для хворих. Усе це пацієнти роблять під контролем двох фахівців-інструкторів.

А ще в лікарні запрацював повноцінний кабінет ерготерапії, де наново вчать хворого обслуговувати себе в побуті. Потрібно ще замінити старі функціональні ліжка на нові, сучасні.

Загалом для перетворення комунальної лікарні на сучасний центр не вистачає лише кількох приладів — модуля активної реабілітації (на вигляд як підвіска для альпіністів, хворого підвішують на спеціальний трос, і він так може рухатися), вертикалізатора та стола для активної моторики верхніх кінцівок. На придбання цього обладнання будуть виділені 400 тисяч гривень із фонду соціально-економічного розвитку за сприяння Максима Микитася.

«Ми вже зробили проектно-кошторисну документацію майбутнього ремонту, і невдовзі його розпочнемо, — говорить Лариса Кадіна. — Хол у нас старий, адже лікарні 30 років, тому ми хочемо відремонтувати підлогу, стіни, двері. Тобто зробити якісний косметичний ремонт. Але найбільше ми чекаємо на апаратуру».

Але й це ще не всі амбіції лікарів. Вони відвідують спеціалізовані курси й тренінги з ерготерапії, фізичної реабілітації. Лариса Кадіна зауважує: «За цей час ми були на конференції за участю віце-президента Всесвітньої ліги ерготерапевтів з Канади й США. Наш лікар Олександр Лантух теж пройшов курси ерготерапії. Зараз він готується до чергових курсів, які проведуть американські реабілітологи».

Медики переконані: створювати реабілітаційний центр потрібно вже зараз. Варто змінювати підходи до лікування та пост-реабілітації хворих на інсульти — чим раніше це буде зроблено, тим більше працездатних громадян житиме в нашій країні. А економіки західних країн уже довели — дешевше реабілітувати, аніж витрачати кошти на підтримку лежачих хворих.

Із відкриттям центру тут проходитимуть реабілітацію і жителі Шерстянки, і мешканці інших мікрорайонів обласного центру та навіть районів.

Максим Микитась запевнив, що зробить усе від нього залежне, аби прискорити відкриття цього медичного закладу. Є рішення про виділення понад 2,5 мільйонів гривень на ремонт і придбання обладнання для нового центру — це гроші з фонду соціально-економічного розвитку та депутатського фонду Микитася.

«Із відкриттям реабілітаційного центру значно покращиться рівень надання медичних послуг і жителям Шерстянки, які обслуговуються в цій лікарні. Адже нове закуплене обладнання буде доступне для всіх пацієнтів цього медичного закладу. Сподіваюся, що вже в поточному році міська лікарня № 4 отримає статус реабілітаційного центру. Упевнений, що здоров’я людей — це те, у що варто вкладати кошти. Тому підтримка медичних закладів залишається одним із моїх головних завдань», — наголосив народний депутат України Максим Микитась.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок