Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗробленоЛюбеч робить ставку на туристів

Любеч робить ставку на туристів 03 Травня 2019

03.05.2019
0 коментарів

Давній Любеч має чимало принад: багату історію, прекрасну природу, легендарних постатей, які жили і творили тут, прекрасний Дніпро. Тут є знаменита Замкова гора, Антонієві печери — Ближні й Дальні, озеро, де, за місцевими легендами, робив омовіння преподобний Антоній Печерський. На календарі давно весна, погода сприяє подорожам за межі великих міст. Їдуть люди і до Любеча. За офіційними даними, тільки щовихідних сюди приїжджає до півтисячі туристів. І це в несезон. Улітку цифра в кілька разів більша.

 

Однак нині самих лише культово-історичних цікавинок замало, щоб привабити туристів. Тепер потрібен сервіс та інфраструктура. Тож молода Любецька об’єднана територіальна громада замислилася і над цим. Тут уже напрацювали туристичну стратегію: хочуть зробити реконструкцію парку в центрі селища, а ще — створити відповідний комфорт для туристів.

«Ми, звісно, розуміємо, що тут потрібні для туристів готель, кав’ярня, якісь зручності, до яких люди звикли, — говорить заступник Любецького селищного голови Лілія Буракова. — Ми нині ведемо перемовини з нашими аграріями про можливості інвестування у створення готелю. Місцеві підприємці теж докладають зусиль. Тож нещодавно в центрі селища за майже мільйон гривень зробили капітальний ремонт крамниці.

Сергій Пінчук, голова Любецької ОТГ, доповнює: «Свою стратегію ми писали з тим ухилом, що повинні тут розвивати, перш за все, туристичний та історичний напрямки. Ми робимо все, щоб залучити до нас інвестора, щоб їхали люди… Ми намагаємося співпрацювати із сусідніми громадами — із містом Славутич, із Михайло-Коцюбинською ОТГ. Є напрацювання, а от інфраструктури відповідної немає. У нас немає готелю, ресторану, громадської вбиральні, тому є питання по цих напрямках. Люди приїжджають до нас, бачать нашу красу і хочуть десь зупинитися, попити кави, купити сувенірів. Поки що ми можемо запропонувати лише маршрут одного дня».

Також місцева влада веде перемовини з місцевим бізнесом, який займається виготовленням меду, вирощуванням грибів, полуниці. Тож є ідея зробити серію смачних сувенірів «Із Любеча», міркують і над тим, щоб перейняти жартівливу ідею одеситів і продавати сувенірні баночки «З чистим любецьким повітрям».

«Можливо, навіть не з повітрям, а з туманом», — жартує селищний голова.

Є в громаді плани стосовно створення хостелу. Навіть приміщення відповідне на прикметі мають. Та все впирається у брак фінансування. Тому інвестор тут дійсно потрібен, як повітря.

Попри це, селищний голова називає і реальні кроки, які вже роблять життя в Любечі комфортнішим. По всій громаді зробили зовнішнє освітлення. Сергій Пінчук каже: тепер і вулиці Любеча повністю освітлені.

Але, окрім великих проектів, існують і малі, та не менш важливі. Одна з перлин Любеча — Ближні Антонієві печери. Вони відомі скрізь, сюди частенько приїжджають прочани з усієї Європи. Однак, попри всю культову значущість споруди, тут туристу особливо й робити нічого. Кілька фото з оглядового майданчика та оглядини печер, склянка води з кринички — і все. Народний депутат Максим Микитась запропонував зробити свій посильний внесок у розвиток тутешньої туристичної галузі, зокрема, облаштувати красиву дерев’яну альтанку. Як кажуть представники місцевої влади, відповідне місце шукали довго. Радилися і між собою, і з фахівцями. Вирішили, що краще це зробити біля озера, внизу, поруч із криницею.

«Розміри цієї альтанки — 2,5 на 2,9 метра. Вона підходить або для невеликої групи людей, або для дітей кількістю до 15 осіб. Вона накрита, тож у ній можна сховатися від дощу. Також тут буде зручно проводити відкриті уроки з краєзнавства, історії України», — говорить Лілія Буракова.

Тож у квітні необхідні матеріали для монтажу альтанки вже доставили в Любеч. За пару годин споруду змонтували. У громаді запевняють: альтанку згодом вкриють лаком і підсвітять для краси. Тут гадають, що вона стане улюбленим місцем для весільних і туристичних фотосесій, для красивих селфі.

Також у громаді склали перелік найвизначніших місць Любеча — їх близько двох десятків. На їх основі прокладатимуть екскурсійні маршрути, у тому числі й для туристів. Альтанку теж долучать до маршруту.

На перспективу є ідея стосовно капітальної реконструкції місцевого центрального парку. Він поки що безіменний. Лілія Буракова каже: щодо майбутніх перетворень ведуться перемовини з Максимом Микитасем. Який матиме вигляд ця локація — поки ще дискутується.

«Нам дуже хочуть допомогти школи, — продовжує розповідь Лілія Буракова. — Діти принесли чернетки власного проекту свого бачення розвитку цього парку. Щодо назви парку теж думаємо: хотіли Героїв Чорнобиля, тому що тут неподалік уже встановлений пам’ятник героям-чорнобильцям».

Максим Микитась говорить: радий посприяти молодій громаді. Альтанка — це його вияв щирості та приязності.

«Мені подобається прагнення громади розвиватися, робити її квітучою, спроможною, туристично активною, — каже нардеп. — Любеч — дійсно перлина всієї України, яку, я вважаю, необхідно побачити кожному українцю. Всі ми мріємо про закордонні далекі мандри, забуваючи, що так само цікаво відкривати для себе і Україну, і прекрасну Чернігівщину зокрема».

Любеч — селище невелике, тут живе трохи більше двох тисяч людей, але саме любечани становлять левову частку населення ОТГ, у всій громаді ж — трохи менше чотирьох тисяч людей.

Тому, вважають тут, варто думати над туристичним потенціалом не тільки Любеча, а й усієї громади в цілому. Наприклад, є таке село Коробки, де поруч розташований гідрологічний заказник місцевого значення — озеро «Нижній Болгач», розташований поруч із сусіднім Верхнім Болгачем. Тут зростають рослини, занесені до Червоної книги України. Поруч із цим об’єктом розташована туристична стежка. Близько двох годин часу займає прогулянка по всіх цих знакових місцях. Відтак Любеч має що запропонувати українським туристам.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок