Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗробленоМаксим Микитась: понад два роки на службі громаді. Звіт і підсумки роботи в медицині та освіті

Максим Микитась: понад два роки на службі громаді. Звіт і підсумки роботи в медицині та освіті 25 Січня 2019

25.01.2019
0 коментарів

2018 рік був багатий на події в житті мешканців Чернігівського та Ріпкинського районів. Надто — у сфері освіти й медицини. За сприяння місцевого депутата Максима Микитася в окрузі почалося відновлення садків, лікарень, навчальних закладів, стартували масштабні закупівлі обладнання, меблів, витратних матеріалів. І це все в кожному більш-менш помітному населеному пункті регіону — Олишівці, Гончарівському, Михайло-Коцюбинському, Іванівці, Вербичах, Любечі, Ріпках, Замглаї, Тривятській Слободі. Зміни помітні навіть скептикам. Тож яким був минулий рік та попередні роки роботи Максима Микитася на Чернігівщині?

Освіта: нові стандарти, нова техніка, майбутнє

«Це вперше за всі роки», «Такого ніколи не було», «Нарешті» — саме такими словами люди супроводжують усі проекти, над якими працюють у Чернігівському та Ріпкинському районах. Наприклад, у Киселівській школі Чернігівського району ще до початку навчального року закупили меблі й техніку. На півмільйона грн, виділених за сприяння нардепа, придбали все необхідне для підготовки роботи закладу за системою «Нова українська школа». Зміни виявилися настільки бажаними, що на новенькі меблі, наче на музейні експонати, ходили дивитися батьки. А педагоги боялися доторкнутися до нових мультимедійних проекторів, бо нічого подібного не бачили.

У Киселівку нові меблі приїхали з Вінницької області. Представники фірми приїхали і власноруч збирали парти, шафи, столи і вчительські крісла. Усі зразки сучасні, стильні, мають ортопедичні властивості, у них регулюються висота й кут нахилу спинки. Батьки та вчителі не натішаться: усі ці зміни стали можливими тільки тепер. Хоча дуже були потрібні роки й роки тому.

Олена Близнюк з Олишівки Чернігівського району, голова батьківського комітету місцевої школи, багатодітна матір, зазначає: «Ми дякуємо Максиму Микитасю, що свого часу він нас почув і виконав те, що обіцяв. Дав нам можливість навчати дітей у якісних умовах, дав будматеріали, кошти. Надія — це не про порожні слова, а про реальні вчинки».

Комусь техніку встигали придбати в Україні, іншим, як, наприклад, Любецькій школі, довелося чекати на доставку аж зі Сполучених Штатів Америки. Директор школи Юрій Пилипенко зауважує: щодо меблів, то їм теж є що розповісти. Закупили майже п’ять десятків двомісних і одномісних парт, до сотні шкільних стільців, учительський стіл, стінку для першого класу, шафи, сучасні дошки тощо.

«Мушу зазначити, що в попередні роки сільські школи були дуже обділені увагою з боку держави, тому нам украй потрібна нова техніка, — сказав директор. — Її в нас було недостатньо. У нашому комп’ютерному класі — старенькі машини, а вже нормою вважається, коли в кожного вчителя в кабінеті стоїть комп’ютер, принтер. Тож завдяки підтримці Максима Микитася ми ці недоліки поступово виправляємо. Наші діти отримують можливість навчатися за сучасними стандартами».

Максим Микитась про роботу в окрузі говорить коротко: тут цифри ліпші за слова. Наприклад, на капітальний ремонт гімназії в Михайло-Коцюбинському виділили майже 2,5 млн грн. Ці кошти витратили за заміну вікон і дверей. На капремонт Олишівської школи — понад 1,8 млн грн. На оновлення даху в Ріпкинській гімназії — 1,4 млн грн. І майже 4,5 млн грн — на закупівлю меблів і оргтехніки для найважливіших шкіл Чернігівського та Ріпкинського районів: Любеча, Ріпок, Замглаю, Гончарівського, Олишівки, Михайло-Коцюбинського, Іванівки тощо.

«Про масштаб роботи моєї команди дуже промовисто говорить одна цифра — щодня ми надаємо відповіді або виконуємо доручення від виборців мінімум у трьох зверненнях, — констатує нардеп. — Це виглядає просто, а насправді за кожним листом стоїть людська праця — чи то закупівля твердопаливного котла для громад сіл Велика Вісь і Тараса Шевченка, чи придбання меблів для родини, яка опинилася в скруті. Це все потребує часу й зусиль. А ми щодня всього цього виконуємо мінімум утричі більше».

Також фінансування обсягом у 400 тис. грн отримав і дитячий садок у Замглаї — на оновлення меблів та м’якого інвентарю.

Медицина: у Чернігові запрацював сучасний реабілітаційний центр

Ця сфера також потребує розвитку не лише медичних, а й енергоефективних, соціальних процесів. У цьому і є секрет успіху — розглядати охорону здоров’я не окремо, а в комплексі з іншими життєво важливими напрямками. Саме тому за сприяння Максима Микитася здійснюється термомодернізація обласної лікарні, оновлюється приймально-діагностичне відділення, закуповується для сільських фельдшерсько-акушерських пунктів опалювальне обладнання, здатне працювати на альтернативних видах палива. Так як, наприклад, у Петрушівському ФАПі, де за сприяння нардепа придбали твердопаливний котел. Це все дає можливість закладу економити на енергоносіях, а заощаджене вкладати в розвиток рівня медичних послуг.

За сприяння нардепа в Чернігові на базі неврологічного відділення 4-ї міської лікарні на Шерстянці з’явився сучасний реабілітаційний центр постінсультних хворих. За кошти в 1,45 млн грн туди придбали рідкісні вертикалізатор, масажний стіл Войта-Бобата, підйомник, модуль активної реабілітації. Окрім цього, тут запрацював кабінет ерготерапії, фізичної реабілітації. Усі ці ноу-хау ставлять чернігівську лікарню на один рівень із дорогими приватними столичними клініками. За рік у Чернігові проходять реабілітацію майже 1300 людей. За цю підтримку медики дякують народному депутату.

«Він у нас повірив! Він повірив у те, що ми можемо працювати сучасно, можемо показати той рівень неврології та реабілітації, який відповідає європейським стандартам», — говорить завідувачка неврологічного відділення 4-ї міської лікарні Лариса Кадіна.

Під час робочого візиту в округ Максим Микитась оглянув зміни, які ініціював у закладі.

«За мого сприяння були виділені кошти, на які закупили сучасне обладнання, яке і в Києві нечасто зустрінеш, — модуль, що розвантажує м’язи спини, вертикалізатор та інше, — розповідає нардеп. — Я щиро здивований перетвореннями в неврологічному відділенні, тутешнім ставленням лікарів до пацієнтів. Тому наша співпраця з 4-ю лікарнею триватиме й надалі. Допомагатиму медикам у підвищенні рівня знань — будемо шукати можливість відправляти їх на тренінги до Києва, де є співпраця з американськими реабілітологами».

Окрім цього, є в нардепа співпраця і з Чернігівською районною лікарнею. Закладу виділено фінансування майже в півмільйона гривень на закупівлю обладнання — спеціальних датчиків для апарату УЗД.

Також надійшли кошти в сумі понад 300 тис. грн і на закупівлю медичного інвентарю, меблів для амбулаторії в Іванівці.

Загалом за сприяння окружного народного депутата Максима Микитася економіка округу отримала додаткові 50 млн грн на розвиток місцевих проектів. Крім суто функціонального значення, ці кошти мають і економічний вплив, вони допомагають створювати нові робочі місця і посилювати місцеві громади.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок