Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗробленоМаксим Микитась: «Будемо діяти разом із громадами, дбаючи спільно про сільську медицину»

Максим Микитась: «Будемо діяти разом із громадами, дбаючи спільно про сільську медицину» 05 Жовтня 2018

05.10.2018
0 коментарів

Чернігівщина — один із тих регіонів, який чи не найбільше в Україні потребує вирішення проблем медичної галузі — складна демографічна ситуація, невисока тривалість життя, прикордонний статус, велика територія і дороги далекі від ідеалу. У деяких районах, таких як Ріпкинський, компактно проживають ліквідатори-«чорнобильці» й ті, хто постраждав від наслідків аварії на ЧАЕС. Ці категорії населення потребують особливої уваги з боку медиків і чиновників. Народний депутат Максим Микитась як уродженець Прип’яті це добре усвідомлює, бо через його родину пройшла чорнобильська трагедія. Саме тому медичний профіль — один з основних у його діяльності підтримки й розвитку сільської частини Чернігівщини. Мова йде про повномасштабну програму — від забезпечення ліками до купівлі обладнання.

Уже два роки, як Максим Микитась став парламентарем. За ці роки вдалося зробити чимало: залучити додаткові кошти в свій округ — 25 млн грн, допомогти школам, садочкам, окремим людям. Але великий шмат роботи стосується і медицини. Це і забезпечення ліками першої необхідності амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів у Іванівці, Трисвятській Слободі, Ковпиті. Це і фінансування закупівлі датчикового обладнання для апарату УЗД-діагностики в Чернігівській районній лікарні, а також фінансування ремонту приймально-діагностичного відділення та хірургічного корпусу Чернігівської обласної лікарні, виділення коштів на закупівлю лінійного прискорювача в Чернігівському онкодиспансері тощо.

Іванівка осучаснюється

Завдяки сприянню народного депутата Максима Микитася в селі суттєво оновиться обладнання лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Успішно завершився тендер на закупівлю медичної апаратури на загальну суму понад 300 тисяч гривень. За словами голови Іванівської ОТГ Сергія Гаруса, це найбільше поповнення оснащення місцевої амбулаторії за останні роки. Обладнання вже на місці.

Ідеться про апаратуру, яка нечасто зустрічається і в обласних клініках. Наприклад, автоматичний гематологічний аналізатор «Micro CC 20 Plus». Вартість лише цього апарата від американської фірми становить понад 200 тисяч гривень. Дозволити собі таку розкіш може не так багато медичних закладів. Також в Іванівській амбулаторії будуть дерматоскоп, індикатор внутрішньоочного тиску, аналізатор для визначення глюкози, холестерину, тригліцеридів, лактату й багато іншого. Усе якісне, сучасне, від кращих світових виробників.

«Раніше на сільську медицину гроші виділяли за залишковим принципом,— говорить Сергій Гарус. — Нині, слава Богу, усе змінюється. У нашій амбулаторії нове обладнання, устаткування. І це все ще один плюс децентралізації та співпраці з Максимом Микитасем».

Та позитивні новини на цьому для Іванівки не закінчуються. Також закупили для амбулаторії комплект нових медичних меблів: кушетки, сповивальні столики, тумби, столи медичні та інструментальні, крісло-візок тощо. Закупівля об’ємна, тільки медичних стільців придбали не менше півсотні. Усе це на загальну суму близько 260 тисяч гривень.

«Мій округ — здебільшого сільська місцевість, — розповідає Максим Микитась. — Сьогодні Україна нарешті повертається обличчям до села, розвиток сільської медицини знову в пріоритеті, і я докладу всіх зусиль, щоб Чернігівщина теж не стояла осторонь цього тренду. Будемо розвивати нашу медицину та рівень послуг».

Така стратегія вже дає свої плоди. Марія Гуменюк багато років завідує амбулаторією в Іванівці. Заклад обслуговує 9 населених пунктів включно з центром Іванівської об’єднаної територіальної громади. Тут роботи суттєво побільшало, відколи утворилася ОТГ, бо тепер мешканці навколишніх сіл — теж пацієнти іванівського медзакладу.

«Так у нас було десь три тисячі населення, а тепер — більше п’яти тисяч, — розповідає Марія Миколаївна. — На одного сільського лікаря загальної практики сімейної медицини припадає десь 1200 пацієнтів. У міській зоні — 1500. Ну, зараз це все помінялося, і цифри в нас геть інакші. Якщо в нас п’ять тисяч пацієнтів, то скільки нам треба лікарів? Не менше трьох. Ще треба нам лікарі».

Раніше тут були суцільні проблеми, але завдяки підтримці Максима Микитася ситуація поступово почала змінюватися на краще — нові меблі, обладнання, допомога із закупівлею ліків та форменого одягу, і в зміни повірили навіть затяті скептики.

Котел для Петрушів

У сусідній Трисвятській Слободі мріють про те, щоб перетворити місцевий ФАП на повноцінну поліклініку, бо село велике, людей багато. У місцевої медицини є якісна апаратура, ліки, персонал. Максим Микитась тут вручив сумки з усім необхідним для лікарів. Це дуже актуально, бо в Трисвятській Слободі ФАП обслуговує близько 1500 людей. Пакети ліків першої необхідності також отримувала й амбулаторія села Ковпита.

«Це дуже зручно, бо не всі наші старенькі здатні купити бодай парацетамол, а тоді його вручили цілими пакетами», — розповідає Надія Кужель, місцева медсестра.

Є співпраця і в інших селах Чернігівщини. Два роки тому нардеп допоміг із придбанням твердопаливного котла. Нині в умовах здорожчання газу котел дуже виручає фельдшерсько-акушерський пункт. За словами фельдшерки Людмили Семендяй, він здатний нагріти приміщення за лічені хвилини. Паливо — 6 складометрів дров і 2 тонни торфобрикетів — закуповує Центр первинної медико-санітарної допомоги, і цього вистачає на весь опалювальний сезон.

«Температурний режим узимку в нас тепер добрий, мінімум +18°С, — говорить фельдшерка. — Ще й котел «розумний»: виставили 18 градусів, він і підтримує цю температуру».

«Кожна окрема добра справа, підтримка починання — це ніби цеглинка в майбутній добробут чернігівської сільської медичної справи, — вважає Максим Микитась. — Я вірю в спроможність місцевих громад, тим більше, що Іванівська, Олишівська, Михайло-Коцюбинська та решта довели це своєю роботою, ми будемо разом діяти у спільній зв’язці, вирішуючи проблеми Чернігівського краю».

У Чернігівській області в найближчі роки побудують понад два десятки сучасних амбулаторій, деякі проекти передбачають навіть зведення разом із робочою та лікувальною зоною і житла для медиків. Також за державний кошт придбають необхідний санітарний транспорт. Якщо додати до цього більшу зарплатню для лікарів, підтримку свого народного депутата, то сільські медичні заклади перестануть нагадувати сюжет стрічок про апокаліпсис, натомість стануть уособленням якісного та сучасного медичного сервісу.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок