Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗробленоМаксим Микитась: «Ми вкладаємо мільйони в розвиток ЖКГ Чернігівщини»

Максим Микитась: «Ми вкладаємо мільйони в розвиток ЖКГ Чернігівщини» 20 Лютого 2019

20.02.2019
0 коментарів

Проблеми житлово-комунального господарства останнім часом не сходять з інформаційного порядку денного як країни, так і Чернігова. У соцмережах, телеефірах і просто в громадському транспорті чернігівці обговорюють стан доріг, парків, ремонти під’їздів, енергоефективні технології та монетизацію субсидій. Завдяки співпраці чернігівської громади й народного депутата Максима Микитася комунальна тематика стала актуальною і для жителів передмістя Чернігова, а також Ріпкинського району. Бо тут нарешті почалися позитивні зрушення, тому є що обговорювати.

За два попередні роки своєї роботи нардеп ініціював виділення мільйонних сум коштів на вирішення питань житлово-комунальної сфери. Зокрема на ремонт вулиці Дружби в с. Киїнці — майже мільйон гривень, 3,4 млн грн — на реконструкцію скверів у чернігівському житловому масиві Масани, 1,5 млн грн — на впорядкування центральної частини в селищі Добрянці й облаштування там рівного дорожнього покриття і зупинкового комплексу, ямковий ремонт дороги «Ковпита — Малійки», придбання снігоприбиральної машини для Чернігівського геріатричного пансіонату й безліч інших нагальних завдань.

Якісні зміни помітні й місцевим громадам. Добрянський селищний голова Михайло Шабовта-Самуйліч із задоволенням ділиться враженнями: у селищі активно ремонтують центральну частину — оновлене асфальтне покриття дороги, тротуарів, установлений зупинковий комплекс. У процесі — робота над освітленням і парком. Цим проектом місцеві жителі теж завдячують своєму народному депутату Максиму Микитасю.

«До ремонту дорогою в центрі взагалі не можна було користуватися, ями були величезні, — згадує селищний голова. — Пам’ятаю, що їздили навіть по бордюрах. А тепер ось рік минув, як відремонтували дорогу, і нарікань немає. Якісно тоді зробили. Тепер наша наступна мета — реконструкція парку відпочинку, розташованого поруч. Від себе будемо робити проект. Мріємо облаштувати цю територію. Там дуже гарно: є два озера, а поміж ними — місток. Нині все це заросло, але треба окультурити. Ми все ж таки прикордонна зона, приїжджає дуже багато білорусів, вони ж дивляться парк. А ще потрібно зробити лавочки, доріжки, освітлення».

І перші кроки в цьому напрямку вже зроблені — у парковій зоні проклали одну доріжку до пам’ятника 300-річчя Добрянки, але цього аж ніяк не досить. Тож у селищі розраховують на підтримку свого депутата.

Є успіхи і в інших громадах. За ініціативи нардепа на поточний ремонт даху будівлі гуртожитку «Зірка-2» в селищі Гончарівському Чернігівського району виділили 614 тисяч гривень. А на закупівлю котла для будинку культури в селі Смолині Чернігівського району — 90 тисяч гривень.

Посприяв Максим Микитась і з придбанням печей-булер’янів для громад сіл Петрушів, Великої Вісі та Ведильців.

Придбали й снігоприбиральну машину для Чернігівського геріатричного пансіонату за 30 тисяч гривень. Євген Разгон, заступник директора цього закладу, розповідає: отримати подібну техніку для закладу було справжнім різдвяним дивом. Бо раніше всі — від прибиральниці до директора — аж до посиніння пальців шкребли кригу й сніг перед входом і на території.

«Ми роздавали всім лопати, шкребки, — говорить Євген Разгон. — Попри затримку зі снігопадами, у січні снігу випало більш ніж досить. Рук на його прибирання катастрофічно бракувало. Навіть медичні сестри виходили на прибирання. Це було складно, усі мерзли. А тепер, завдячуючи Максиму Микитасю, питання розчищення території від снігу в нас уже не стоїть».

У громадській приймальні народного депутата не роблять різниці між великими проектами й маленькими. Тож коли в Замглаї постала проблема зі встановленням паркану навколо місцевої школи, Максим Микитась одразу відгукнувся та допоміг із будівельними матеріалами.

Окрім того, уперше в 206-му окрузі команда одного народного депутата одночасно працює над проектами одразу 5 паркових зон — на Шерстянці, на Масанах, у Ріпках, Добрянці та Любечі. В останньому є ідея упорядкувати головну алею, зробити з неї повноцінний парк із лавочками та освітленням.

«Моя ідея полягає в тому, щоб працювати з усіма життєво важливими галузями Чернігівщини, — наголошує народний депутат. — І комунальна сфера саме така. Дякуючи своїй команді, її професіоналізму та прискіпливості, ми маємо непогані результати в реалізації інфраструктурних проектів. На цей рік теж беремо на себе зобов’язання: виділення коштів на ремонти мереж вуличного освітлення, доріг, водогону в Ріпках, установлення зупинкових комплексів тощо — усього одразу й не пригадаєш».

Загалом за сприяння окружного народного депутата економіка округу отримала додаткові 50 млн грн на розвиток місцевих проектів.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок