Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗробленоМаксим Микитась допоміг із благоустроєм чотирьом селам Ріпкинщини

Максим Микитась допоміг із благоустроєм чотирьом селам Ріпкинщини 12 Квітня 2019

12.04.2019
0 коментарів

Із весною в наші села й міста приходить не лише сонце і тепло, а й прагнення навести лад, чистоту, затишок. За давнім звичаєм, перед Великоднем заведено прибирати на місцях вічного упокоєння родичів. Не секрет, що цвинтарі та кладовища в більшості сільських населених пунктів Ріпкинського району давно потребують благоустрою. Подекуди паркани досить пофарбувати, а в інших місцях огорожі треба замінювати на повністю нові.

 

На жаль, у районі, де діє тільки одна об‘єднана громада, у решти сіл не вистачає фінансового ресурсу на благоустрій, а заміна парканів – це щось узагалі за межею реальності. Тож, розраховуючи на допомогу від свого окружного народного депутата, декілька сільських рад Ріпкинщини звернулися до громадської приймальні Максима Микитася по допомогу. І вони її отримали.

Кілька вантажівок, заповнених необхідними матеріалами, вирушили в Голубичі, Мохначі, Даничі. Окрім цього, до народного депутата і його помічників звернулися і парафіяни храму Успіння пресвятої Богородиці в Нових Яриловичах – із тим самим проханням: допомогти оновити паркан навколо храму. Ми побували в цих населених пунктах і готові поділитися своїми враженнями з нашими читачами.

Село Голубичі відоме на всю Чернігівщину тим, що тут живе рідня Максима Микитася, звідси родом його теща і дружина. Торік громада села звернулася в громадську приймальню нардепа з проханням допомогти з будматеріалами для огородження кладовища. То було взимку, в пору, коли будівельні роботи не проводяться. Нині ж квітень, і народний депутат дотримує свого слова. Дві вантажівки привезли матеріали: соснові штахети і дубові стовпчики. До речі, у Голубичах облаштовують огорожу вже на другому цвинтарі – Гусинському. Це село входить до Голубицької сільради, його колись об‘єднали з Голубичами.

«До Дідів тут точно встигнуть облаштувати паркан, – переконаний Максим Микитась. – Попри те, що обсяг робіт таки чималенький – 430 м, але люди тут працьовиті, тямущі, я в них вірю. Сільський голова особисто займеться цією справою. Торік ми допомагали селу Малійки та Михайло-Коцюбинської ОТГ із тим самим».

Микола Красножон тільки півтора року працює сільським головою в Голубичах. Каже, що облагородити місцеве кладовище просили люди – надто неохайним воно виглядало. Зауважує: самотужки сільська рада такий проект не подужає. Тому і звернулися по допомогу до свого окружного депутата.

«Я обійшов усе, поміряв, вийшло 430 м, – розповідає він. – Нам на початку квітня вже надали матеріали, за що я дуже вдячний Максиму Вікторовичу. Тепер наймаємо бригаду, будемо проводити благоустрій. А ще хочу провести суботник, бо ж роботи тут дуже багато, 430 м треба обгородить. Але Максим Вікторович нам допомагав зробити благоустрій не тільки тут, а також і на голубицькому кладовищі. Він допоміг видалити аварійні дерева, обгородив. Там тепер дуже красиво. Якщо порівняти з тим, що було і що стало – це небо і земля».

У Нових Яриловичах трохи інакша проблема. У селі до Великодня хочуть причепурити місцевий храм Успіння пресвятої Богородиці, обгородити його новеньким парканом. Старий відслужив понад 10 років і вже втратив усю свою функціональність. Тож церковна громада звернулася з проханням по допомогу до Максима Микитася, розповідає Новояриловицький сільський голова Володимир Ткаченко: «Потрібно замінити трохи більше 200 м дерев‘яного паркану».

Місцеві жителі кажуть, що своїм храмом дуже пишаються, він прикордонний, належить до Православної церкви України. Тому і хочеться його бачити в обрамленні всього кращого, зокрема, і новенького паркану. Олександра Аркадіївна Щербина, завгосп тутешнього храму, додає: «От ми і вирішили звернутися до того, хто би нам допоміг зробити огорожу. Ми просили Максима Микитася. От казали, що привезуть…»

Жінку перебивають і говорять, що матеріали розвантажили біля сільської ради. Церковний завгосп схвильовано перепитує: штахети соснові, а стовпчики дубові? Відповідь ствердна. Пані Олександра хреститься: «Дай вам Бог здоров‘я!»

Окрім церковного паркану, в Нових Яриловичах переймаються і своїм майбутнім. Тут не за горами створення спільної з Добрянкою і Горностаївкою об‘єднаної територіальної громади. Про її перспективи й ризики ми поспілкувалися із сільським головою Нових Яриловичів Володимиром Ткаченком. Але докладніше про це читайте у наступному номері «Панорами».

Максим Микитась зауважує: радий, що в Ріпкинському районі створюється ще одна громада.

«Ось так, потроху, і вже весь мій округ буде в ОТГ, отримає користь від децентралізації, – говорить нардеп. – Я вітаю Добрянку, Нові Яриловичі та Горностаївку з цією знаменною подією».

Чим більше ОТГ – тим краще. Адже це означає і відремонтовані дороги, і освітлення, і нове оснащення для шкіл. У Нових Яриловичах кажуть: із вуличним освітленням проблем нема, а от дороги лагодити треба. Тому потрібна об’єднана громада, буде від неї користь.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок