Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗробленоМаксим Микитась: «Ремонт доріг – одна з найболючіших проблем Чернігівщини»

Максим Микитась: «Ремонт доріг – одна з найболючіших проблем Чернігівщини» 30 Березня 2018

30.03.2018
0 коментарів

Селище Замглай єднає зі світом фактично одна велика дорога Ріпки– Замглай. Та є проблема: відрізок траси довжиною 1400 метрів є частиною дорожньої артерії, якою курсують міжміські автобуси, рухаються діти, ідучи до школи, однак стан дороги залишає бажати кращого.

Саме дорожнє полотно швидше нагадує ділянку, яка побувала під обстрілом: на ній немає «живого» місця –суцільні ями, калюжі. А все через те, що саме ці 1400 метрів не заасфальтовані.

 
Максим Микитась - Максим Микитась: «Ремонт доріг – одна з найболючіших проблем Чернігівщини»
 

– Вона в такому стані, що інколи рейсові автобуси навіть відмовляються нею курсувати. Цю дорогу постійно використовують понад дві тисячі людей. Це не лише Замглай, а й навколишні села – Ловинь та інші.

Тому можна навіть казати про три тисячі жителів. Ще проблема в тому, що ця дорога має невизначений статус –вона в нас як обласна дорога місцевого значення. Раніше її обслуговував облавтодор, але через розподіл доріг на різні за значенням тепер ми просто не знаємо, як нам із нею бути,– розповідає Замглайський селищний голова Олександр Красківський.

Максим Микитась - Максим Микитась: «Ремонт доріг – одна з найболючіших проблем Чернігівщини»

Названа дорога – одна з найболючіших проблем Замглаю. Про це говорили жителі під час зустрічі активу селища з народним депутатом Максимом Микитасем.

Оцінити «комфорт» пересування народний обранець зміг і сам – навіть потужний мікроавтобус ледь здолав глибокі вибоїні, заповнені крижаною водою і талим снігом.

За його словами, з дорогами в Україні скрізь біда, особливо в сільській місцевості. А тому вважає, що відкладати цю проблему більше не можна, бо скоро й таких доріг не залишиться.

– Ми маємо великий план щодо ремонту доріг на кілька десятків мільйонів. І в першу чергу це стосується саме Ріпкинського району. Я мав із цього приводу розмову з головою Чернігівської ОДА Валерієм Кулічем. Як представник бюджетного комітету Верховної Ради України теж буду вишукувати шляхи й можливості вирішення саме дорожнього питання,– сказав народний депутат.

Окрім державної, має докласти зусиль і місцева влада Замглаю: потрібно розробити відповідну проектно-кошторисну документацію. Загальний кошторис ремонту відрізка траси затягне на кілька мільйонів гривень. Якщо фінансування буде, то й місцеві шляховики стануть до роботи.

Начальник Ріпкинської філії райавтодору Олександр Мельник зауважує:

– Ця дорога закладена в капітальний ремонт. І не тільки ця ділянка. Через райдержадміністрацію вже подана заявка. Так, ремонт потрібен, бо це важлива дорога для району. Замглай – то як «спальний» район для Ріпок.

Та клопіт становить не лише цей шлях. Нині термінового ремонту потребують понад 143 км доріг територіального значення і 320 – місцевого та обласного підпорядкування.

Максим Микитась - Максим Микитась: «Ремонт доріг – одна з найболючіших проблем Чернігівщини»

Крім цього, під час зустрічі Максим Микитась і жителі селища говорили про енергоефективність і утеплення місцевої школи та садка, створення нових робочих місць, підтримку спорту, можливість відновлення торфодобувної галузі та альтернативу торфу дорогим газу й електриці, новий перспективний шлях розвитку селища тощо.

Народний депутат вітає всі ці ініціативи місцевих жителів і переконаний: їх можливо реалізувати, якщо в Замглаї серйозно замисляться над створенням об’єднаної територіальної громади. Бо лише громада знає, куди і як краще вкладати свої кошти.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок