Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗробленоМаксим Микитась: Ремонтуємо Чернігівщину. Глобально

Максим Микитась: Ремонтуємо Чернігівщину. Глобально 17 Жовтня 2017

17.10.2017
0 коментарів

Уже понад рік у Чернігові та області працює народний депутат Максим Микитась. Що вдалося за цей час змінити, а над чим ще є можливість попрацювати – політик розповів у інтерв’ю «Панорамі».

Розмова пройшла, як-то кажуть, у «польових» умовах. Микитась відповідав на запитання, оглядаючи нещодавно прокладену дорогу на одній із вулиць у Киїнці. Мільйон гривень на це виділено за сприяння народного депутата.

«Ось бачите, тут, на вулиці Дружби в Киїнці, уже діти не б’ють собі коліна, бо дорога зроблена нова, якісна, — показує пан Максим рукою на рівну дорогу зі свіжим асфальтом. — Люди за цю дорогу стільки писали нам… Її ж не ремонтували понад 30 років. Сільська голова, коли побачила техніку та будматеріали, казала: то для неї найкращий дарунок! От у такі моменти ти розумієш, для кого та вся праця і зусилля».

Тепло для Смолина і реабілітаційний центр для Чернігова

Сам народний депутат зізнається, що його команда поставила собі за мету змінити Чернігівщину ззовні. Це відремонтовані школи, дороги, лікарні, новий інвентар для ФАПів та амбулаторій, нові інфраструктурні об’єкти.

Політики змінюються, а нові об’єкти лишаються — говорить Максим Микитась. Нині триває капітальний ремонт школи в Олишівці — там міняють вікна та двері на нові, енергозбережні. Уже завершені тендерні процедури. Роботи обійдуться майже в 2 млн гривень. Лише один цей крок дозволить школі щороку економити на опаленні від 30 до 40% енергоресурсів.

Також замінять вікна та двері в Михайло-Коцюбинській гімназії. На це виділено майже 2,5 млн грн.

«Ще в планах ремонт центральної частини селища Добрянки. Тут замінимо дорожнє покриття, відремонтуємо тротуари, встановимо якісне вуличне освітлення. Половина коштів уже виділена, і тепер чекаємо розпорядження Мінфіну. У сукупності це виходить три мільйони гривень», — ділиться планами Максим Микитась.

Загальний перелік усіх ремонтів та реконструкцій, які знаходяться або на стадії підготовки проекту, проходження експертизи, або на стадії реалізації, чималенький.

«Ми займаємося закупівлею котлів для Смолинських Будинку культури та школи. Тож у Смолині цієї зими точно буде тепло — і в школі, і під час культурних заходів. Ще є питання ремонту даху гімназії в Ріпках, гуртожитку в Гончарівському, ремонту даху Будинку культури в моїх рідних Голубичах», — говорить про перспективи нардеп.

Є чимало проектів не лише в селах, а й у Чернігові. Сюди до приймальні народного депутата надходить левова частка звернень виборців.

«Ми не розділяємо Чернігів на райони — наш чи не наш. Якщо до моєї приймальні звертаються люди, то допомагаємо всім. Є в нас спільні проекти з народним депутатом Сергієм Березенком. Наприклад, ремонт приймального відділення хірургічного корпусу Чернігівської обласної лікарні. 50% фінансування на це вже надійшло, зараз працюємо над отриманням решти коштів», — розповів Максим Микитась.

Він також повідомив, що проект уже готовий і зараз проходить необхідні тендерні процедури по системі Prozorro, а депутати тримають постійний зв’язок із головним лікарем обласної лікарні Андрієм Жиденком. Є надія, що до Нового року відділення буде з ремонтом.

«Ще ми тісно співпрацюємо з Ларисою Захарівною Кадіною з четвертої міської лікарні. Вона прекрасна й активна людина, відмінний фахівець, який буквально «горить» своєю справою. Разом створюємо там сучасний реабілітаційний центр, де б у прямому сенсі ставили на ноги хворих-інсультників. Проект готовий і пройшов усі необхідні експертизи. У планах — реконструкція приймальні та реєстратури, закупівля модулів для реабілітації хворих», — із задоволенням ділиться планами Микитась.

Усі візити депутата в округ розписані до хвилини. Багато хоче встигнути, із багатьма зустрітися, щоб поговорити про питання, які потрібно вирішувати, поспілкуватися з громадами і провести особистий прийом. Тому наша розмова продовжується дорогою до Чернігова.

Максим Микитась розповідає, що давно мріє, аби в кожній громаді працювали центри з надання адміністративних послуг: «Це зручно для людей і економить їхні час та кошти. Не треба їздити до Чернігова або райцентру, можна на місці оперативно вирішити низку питань, отримати довідку чи то іншу потрібну інформацію. Перша «ластівка» в нас запланована в Іванівці. Це буде нове сучасне приміщення, яке поєднає в собі функції і амбулаторії, і поліцейського відділку, і пожежної частини та надання адмінпослуг. Визначено місце для будівництва, і проект пройшов усі експертизи. Чекаємо лише постанови Кабміну про виділення коштів».

Ріпки пасуть задніх

Більшість інфраструктурних проектів зосереджена в Чернігівському районі. Тут громади працюють активніше. А от Ріпкинський район слабко переймається питаннями осучаснення і закладів, і населених пунктів.

«Не хотілося б нікого лаяти, але інколи мені здається, що там по-іншому нічого не працює, окрім як приїхати і грюкнути кулаком. Місцева влада ледача, і це ні для кого не секрет. Люди давно в розпачі. Вони часто звертаються до моєї приймальні з такими питаннями, які повністю належать до компетенції місцевих владців. Це і транспортні проблеми, і дороги, і консультації з питань децентралізації, і забезпечення ліками. Та й із об’єднанням громад вони пасуть задніх. Людей шкода, тому дуже хочеться виправити ситуацію в Ріпкинському районі», — говорить нардеп.

Максим Микитась зауважує: роботи багато, і ріпкинцям таки варто підтягнутись. Наступного року очікуємо на ще більш активний ремонт доріг. Особлива увага приділятиметься контролю якості. Слідкуватимуть за дотриманням вагових норм фурами та вантажівками, за правильністю експлуатації. І це лише один пункт із багатьох планів, здійснення яких насправді дозволить якісно змінити Чернігівщину, перетворити її на економічно розвинений регіон.

Від розмови та окреслених перспектив залишилося приємне враження. Адже нові позитивні зміни, які можна побачити й помацати, дають надію — у Чернігова майбутнє є!

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок