Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗробленоМаксим Микитась: «У Киселівці працює прекрасна школа, допомагати якій я вважаю за честь»

Максим Микитась: «У Киселівці працює прекрасна школа, допомагати якій я вважаю за честь» 22 Червня 2018

22.06.2018
1 коментар

Нові одномісні парти, стільці з ортопедичними спинками, дошки, шафи, комплекти для вчительської, а також техніка та обладнання — такою буде нова українська школа в Киселівці. Постаралися всі — і місцеві бюджети, і вчителі, ремонтуючи класи, і народний депутат Максим Микитась, який посприяв виділенню на місцевий навчально-виховний комплекс рекордної суми коштів — близько 400 тисяч гривень. Як кажуть киселівські педагоги, такого обсягу фінансування тут не бачили від початку будівництва школи майже 20 років тому. За словами вчителів, ця підтримка їх настільки надихнула, що до закінчення червня, буквально за 3–4 тижні, тут своїми силами зробили ремонт у класних кімнатах.

Директор Киселівського НВК Іван Назаренко тепер із задоволенням влаштовує журналістам екскурсії по школі. І байдуже, що вона наскрізь пропахла фарбою, а подекуди ще тривають оздоблювальні роботи. Для оглядин є поважна причина: тут нарешті почали запроваджувати новий освітній стандарт — нову українську школу, тому ще на початку літа розпочали переформатування класних кімнат. Тепер у закладі повністю обладнані чотири кабінети, де навчатимуться учні 1–4 класів.

«Тендер на закупівлю меблів відбувся на «Prozorro» настільки успішно, що на торгах було дуже багато заявок, і стартова ціна з 200 тисяч упала до 105, — розповідає директор. — Тобто нам на закупівлі меблів удалося зекономити 95 тисяч гривень. Тепер думаємо і це використати — хочемо на заощаджені кошти теж закупити меблів на старші класи. Тому цього року мені мої колеги заздрять, бо наша школа одна з небагатьох, яка за підтримки нашого депутата отримала таке фінансування».

Нові меблі до Киселівки приїхали з Вінницької області. Педагоги не натішаться виконавцем тендеру: представники фірми приїхали і власноруч збирали парти, шафи, столи та вчительські крісла. Усі зразки сучасні, стильні, мають ортопедичні властивості, у них регулюється висота і кут нахилу спинки.

Парти без автографів

У Киселівці цього року чекають на поповнення — буде 10 першокласників. Тож ця вся краса і для них теж. Загалом у школі навчаються 110 учнів. Небагато, але це виключно місцеві діти. Без підвозу. Тому своєю наповнюваністю тут пишаються, тим більше, що зростає і частка учнів, які їздять сюди на навчання з Чернігова. Батьки кажуть, що тепер, ледь не вперше, із нетерпінням чекають на 1 вересня.

«Це дуже добрий подарунок нашій школі, — говорить мама Олена Осипенко. — Мені подобається, що за партою дитина буде сидіти сама, і ніхто їй не заважатиме, тут зручно. Є і полиця, куди можна покласти книжечку, зошит, стілець комфортний».

Світлана Іванова, мама другокласника, розповідає, що школа змінилася до непізнаваності: «Торік були такі парти, що, мабуть, ще я вчилася за ними. Були і написи, і подряпини. А тепер усе змінилося, ще й стільці регулюються вище-нижче. Усе таке красиве, що будемо пояснювати дітям: не можна лишати автографи. Але в мене ж хлопчик, тож я завчасно прошу вибачення (сміється)».

У Ірини Фоміної, медпрацівника за фахом, тут навчається двоє дітей. Старший син — уже випускник, а от молодша донечка Карина піде в 6-й клас. Якість і зручність меблів для дитячої постави мама перевірила особисто. Каже, усе відмінно.

«Моя донечка якраз буде сидіти за такою новою партою, — ділиться враженнями Ірина. — Тому щиро дякую за увагу до нашої школи. Вона заслуговує на такий подарунок — тут прекрасні педагоги. Єдине прохання від імені всіх батьків: дуже потрібен майданчик за шкільним подвір’ям. У нас же є дошкільна група, а їм нема де гратися і розвиватися».

Сюрприз для вчительки

Наталія Колесниченко, учителька початкових класів, у Киселівському НВК працює 4-й рік, а за системою «Нова українська школа» вона працюватиме перший рік. Це означає, що першачкам вона не буде ставити оцінок, уроки проводитиме в ігровій формі, щоб було цікаво й не нудно. Нові парти стануть відмінним доповненням до цього.

«Ці меблі дуже потрібні нашій школі, — говорить вона. — Раніше були старі пошарпані парти, а тепер нові класи сподобаються будь-якому першокласнику. Діти закінчували навчальний рік, ще коли тут була стара обстановка, тож 1 вересня на них чекає неабиякий сюрприз».

Загалом підтримка Максима Микитася вилилася не лише в оновлення меблів, а й оргтехніки. Тож найближчим часом іще на 200 тисяч гривень закуплять ноутбуки та дві мультимедійні дошки. Відтак буде і сюрприз для вчительки, бо доведеться опановувати правила користування мультимедійною дошкою. Та в пані Наталії є на це два місяці, тож вона впевнена — впорається.

«Киселівка — невелике, але дуже дружнє і оптимістичне село, — говорить Максим Микитась. — Тут не сидять склавши руки, місцева громада бореться за своє майбутнє. Так, тут відроджують місцевий льонозавод, готують власні проекти, шукають шляхи до об’єднання. А ще — працює прекрасна школа, допомагати якій я вважаю за честь. Мені приємно, що батьки й учителі оцінили мою підтримку. Тож працюватимемо і надалі разом — на благо всієї громади і України».

Школа в селі Киселівка оновлюється не лише внутрішньо. Зовні на другому поверсі за кошти сільради замінили старі вікна на нові металопластикові. Загалом енергоефективність тут — болісне питання. Оскільки школа є довгобудом, у неї не утеплена покрівля, відтак на другому поверсі взимку прохолодніше, ніж на першому. Тож учителі й батьки мріють про утеплення фасаду і даху. Також триває ремонт і в дошкільній групі, яка функціонує при НВК і восени запрацює на повну.

Коментарі – 1
Світлана
21.02.2019
Максим Вікторович, дуже - дуже дякуємо, від імені всіх батьків та дітей Киселівського НВК, за оновлення меблів в нашій школі і не тільки це. Дійсно видно, що ваша допомога "на ділі" ,. а не на словах.
Більше коментарів
Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок