Зворотний зв'язок

Максим МИКИТАСЬ: 22 Травня 2017

22.05.2017
0 коментарів

Кожний регіон має свої пріоритетні напрямки розвитку, які впливають на економічне зростання. А це, в свою чергу, робочі місця, поповнення бюджету, заробітна плата, добробут людей, розвиток великих та малих населений пунктів. Іншими словами, розвинена економіка, розвинені галузі - розвинена і успішна країна. Своїм баченням пріоритетних напрямків розвитку Чернігівщини поділився з «Панорамою» народний депутат України Максим Микитась.

- Як ви оцінюєте ситуацію в українській економіці на сьогодні?

- Що б там не говорили, але економіка України потроху відновлюється після різкого падіння. Важливо, щоб це відчули іноземні інвестори. Вони вже більше цікавляться українськими підприємствами і висловлюють готовність інвестувати в економіку країни, але за умови відповідних гарантій та прозорості певних процедур. Починаючи з 2015 року, міжнародні фінансові установи публікують у пресі оптимістичні прогнози щодо нас. Але для інвестора, що ризикує грошима, цього ще замало.

- На вашу думку, які галузі економіки є найбільш перспективними для Чернігівщини?

- Наш край багатий своїми економічними ресурсами і потенціалом. Це і машинобудівна, і хімічна галузі, легка промисловість, будівництво, сільське, лісове та рибне господарство, туристична галузь та багато іншого. На жаль, частина підприємств, які були флагманами промисловості, сьогодні занепадають, величезні площі та цехи пустують. Але там є всі необхідні комунікації, які знаходяться в робочому стані, і в будь-який час можна запустити виробництво — або налагодити наявне, або перепрофілювати. Врятувати цей економічний потенціал можуть інвестиції. Але над цим має працювати не лише місцева влада, а й власники самих підприємств.

- За розвитком промисловості Чернігівщина займає шосту позицію в Україні. Ми можемо піднятися на вищі сходинки?

- Звісно, можемо. Я добре вивчив ці дані, як і всі економічні показники, що стосуються Чернігова та районів, особливо свого округу. І можу сказати, що перспективи для розвитку є. Зокрема в машинобудівній галузі, легкій та харчовій промисловості, багатьох інших. Підприємства області торгують із понад 120 країнами світу, у тому числі й із ЄС. А це вже нові вимоги - покращення якості та екологічності товарів, підвищення конкурентоздатності. Щоб забезпечити це, потрібні кваліфіковані кадри, запровадження сучасних технологій та інновацій.

- А можливе розширення ринків збуту нашої продукції?

- На жаль, в Україні суттєво зменшився експорт, але це тимчасове явище, і ми бачимо, що економіка країни оживає та починає підніматися з колін. Так і економіка Чернігівщини вже проявляє перші паростки. Чернігівський автозавод випускає тролейбуси, які можуть конкурувати з білоруськими, і ми можемо продавати їх не тільки в Чернігові та Україні, а й представляти в інших країнах. Продукція фабрики «Берегиня» користується значним попитом. Це якісне взуття за доступними цінами, яке не поступається ані за якістю, ані дизайном закордонним виробникам. Має працювати державна програма підтримки вітчизняних виробників.

— Чи є перспективи в сільського господарства?

- Сільське господарство Чернігівщини посідає 3–5 місце за розвитком сільського господарства в Україні за різними напрямками. Це той потенціал, який треба розвивати і рухати вперед. Чернігівщина - аграрний регіон, тут прекрасна земля і працьовиті люди. У селах є чимало висококласних фахівців, агрономів, зоотехніків, технологів. Людей, які люблять землю і вміють на ній працювати.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок