Зворотний зв'язок
Головна сторінкаЗробленоМаксим Микитась: «Вибудовуємо енергетичну стратегію разом»

Максим Микитась: «Вибудовуємо енергетичну стратегію разом» 06 Грудня 2018

06.12.2018
0 коментарів

Духовна їжа не менш важлива, ніж тілесна. Тим паче, якщо йдеться про невеличке село, де годі й шукати розрад у вигляді психолога чи гуру. Тож у селі Ведильцях Чернігівського району за всі ці справи відповідає одна установа — місцева церква. Для селян це багатофункціональне місце, де можна сповідатися, прослухати урочисту літургію або ж просто поспілкуватися з іншими вірянами. Свято-Покровська церква тут відновлена 18 років тому силами місцевого священика — отця Василя і селян. Про церковну будівлю у Ведильцях люди дбають. І цього року зробили косметичний ремонт, шкодують тільки, що на зведення нового храму в громади навряд чи вистачить коштів.

Нинішня будівля не зовсім підходить для духовних урочистостей. Це колишній дитячий садок, який не опалювався тривалий час, тож шлях до Бога у Ведильцях і справді був тернистий. Служба тут навіть у доволі теплу пору відбувалася в нелегких умовах, а взимку подекуди температура всередині приміщення ледь сягала 14 градусів тепла.

Просторе приміщення не вдавалося ніяк зігріти до комфортних градусів за допомогою електричного обігрівача. Та й особливо ним не нагрієшся, бо користування електрикою за нинішніх умов — задоволення не з дешевих, надто для сільського храму, який не має власних надходжень.

Людмила Коваленко як парафіянка каже: узимку їхня віра зазнавала справжніх випробувань. «Так як у храмі не вдягають рукавиць, то дуже мерзли руки, — розповідає жінка. — Коли довго стоїш, то мерзнуть і ноги. На Великдень, наприклад, нам було не так уже й погано, бо чимало людей приходить, запалюють чимало свічок, тож тепліше. А коли відправа бувала в звичайну неділю і було мало людей, то тоді, звичайно, прохолодно».

Настоятель Свято-Покровського храму отець Василь до Ведильців перебрався з Прилук ще в 2000 році. Каже, довелося тут починати з нуля, бо не було нічого, навіть скла у вікнах. Будували буквально всім миром: із дому люди приносили цвяхи, фарбу, інструмент. Вийшло, дякувати Богу, непогано, лишилося тільки оновити дах. Та от біда— електричний конвектор, який мав би прислужитися парафії, робить усе навпаки: розорює його. За словами вірян, прилад «з’їдає» по 2,5 кВт за годину, або до 75 гривень за добу.

«Світло ще буде дорожчати, то як же користуватися цими приладами, де ж нам грошей стільки взяти? Але ж у нас ліс під боком, нам би краще грубку, щоб деревиною опалювати. Так дешевше буде. До нашого храму переважно літні люди ходять, тож хочеться, щоб і їм тепло було», — розмірковує панотець Василь.

Селяни кажуть: куди звернутися по допомогу — довго не гадали. Пішли до того, хто вже не раз виручав. Отець Василь зауважує: допоміг народний депутат Максим Микитась. І без вагань.

«Ми про нього багато чули хорошого, пан Максим допомагає багатьом селам і церквам, — розповідає священик. — Він — людина віруюча і відгукнувся одразу, не залишив нас сам на сам із бідою».

Тому цієї осені до ведильцівської церкви привезли чималенький вантаж — піч-булер’ян, яка працює на твердому паливі. Враховуючи, що деревини в районі не бракує, нова пічка буде дуже теплою та економною. Новий опалювальний прилад парафіянам Свято-Покровського храму особисто вручав Максим Микитась під час робочої поїздки по округу.

«Хотів би вашого благословення, — сказав народний депутат. — Ось нове обладнання для того, щоб будівля завжди була теплою і сюди, до цього життєдайного тепла, зверталися люди по надію і розраду. Я радий, що зміг прислужитися громаді. Завжди звертайтеся до моєї приймальні . Вибудовуємо власну енергетичну стратегію разом».

А трохи згодом для остаточного монтажу обігрівального приладу працівники громадської приймальні народного депутата передали настоятелю і необхідні комплектуючі — металеві труби. Тож на ці зимові свята урочисті служби в храмі будуть дійсно теплими, і холод більше не відволікатиме парафіян від думок про духовне.

Окрім цього, як ми вже повідомляли раніше, за сприяння Максима Микитася новою піччю-булер’яном забезпечили й Будинок культури в селі Петрушах Ріпкинського району.

Залишити коментар
Увійти через
Зворотний зв'язок